Není většího překvapení, když se věci, o kterých jsme se domnívali, že jsou dávno zapomenuté, dočkají reinkarnace. Srdce se mi proto zatřáslo radostí při zprávě, že skotská post-rocková formace pracuje na novém albu Every Country's Sun, jehož vydání je naplánováno na první září letošního roku. Jako malou ochutnávku vydali před pár dny nový, trochu melancholický a trochu dada, ale hlavně pohlcující klip k písni Coolverine.

Umělec do svého díla vždy dává co nejvíce ze sebe. Důkazem toho jsou i ručně malované covery posledního alba kapely Priessnitz s názvem Beztíže. Formace před pár dny vypustila i nový klip k písni Žena, ve kterém taktéž můžeme vidět grafické prvky originálního přebalu. Drobný příběh o strachu a svazující touze, se kterou se potýká hlavní hrdinka, natočila v americké poušti režisérka Tereza Srbová společně se svým manželem, kameramanem Tobiasem Queisserem.

„Ostatní se mě často ptají: Proč tak rád koncertuješ v Česku? Je to snadné. Češi jsou neskuteční fanoušci. Co se týče koncertů neumí dělat nic napůl. Nestane se, že by jen stáli na místě a pokyvovali hlavou. Ne, české koncerty, to je vždy neskutečná energie.“ Slova Andyho Bothwella aka Astronautalise z únorového koncertu v Kopřivnici mohu jenom potvrdit. Příliv nekonečné energie můžete nyní zažít znovu, Andy se k nám totiž v krátkém sledu vrací, v červenci odehraje tři koncerty v Česku a další dva na Slovensku.

Pokud si pamatujete na kultovní komedii s Benem Stillerem v roli nočního hlídače, jistě jste trnuli při pomyšlení jít do muzea i ve dne. Je však velké štěstí, že výplody hollywoodských tvůrců ožívají pouze na stříbrném plátně. Svou ‚Noc v muzeu‘ si můžete zažít v klidu a kulturně na vlastní kůži již tuto sobotu.

Uvažovali jste někdy se svými přáteli, že založíte kapelu, ale zastavili jste se hned u jedné z prvních otázek: „Jak se vlastně budeme jmenovat?“. Nemusí to být v žádném případě překážkou. Naopak, vybudujte si na tom kariéru jako label Bad Names.

I když poslední album islandské divy Björk s názvem Vulnicura vyšlo již před dvěma lety, stále je z čeho čerpat, jelikož se jedná o skutečný zpěvaččin masterpiece. Důkazem toho je i zbrusu nový klip k písni Notget, který byl v premiéře uveden tento týden na výstavě Björk digital v Los Angeles. Udělejte si pohodlí a plnými doušky si jej vychutnejte.

Léto bez festivalů je pro mnohé něčím nepředstavitelným a nabídka je opravdu bohatá, stačí si vybrat. Pokud vás nelákají megalomanské festivaly jako Pohoda či Colours a máte radši komornější atmosféru, nesmíte tento rok minout již 25. ročník Besedy u Bigbítu, který se uskuteční 4. a 5. srpna v Tasově u Veselí nad Moravou.

Hanácká metropole, kterou každoročně navštěvují desítky studentů tamější univerzity, nezahálí ani s koncem semestru. Právě naopak. S přicházejícím létem to chce ještě využít poslední dny, než vyprší smlouva o kolejném či nájmu, nic neřešit a vyrazit s přáteli za dobrou muzikou. S touto ideou přišli organizátoři nultého ročníku festivalu WaveBEAT, který již za pár dní rozezní olomoucké letní kino.

Arcade Fire – aneb kapela, která mi před lety otevřela dveře do světa indie – přivítala léto novým klipem k písni Everything now z připravovaného stejnojmenného alba. Ačkoli první tóny naznačují tajemné futurično, které mi do stylu této kanadské party moc nesedí, následuje střih a všem známá melodie s pozitivní aurou, píseň jako stvořená na cesty.

Kulturní stánek uprostřed města tatrovek, Local Mandala, je oblíbeným místem mnoha milovníků hudby, besed i dobrého čaje či dýmky. Poslední dobou však místo živoří a hrozí, že by oblíbený podnik v prostorách Šustalovy vily mohl zaniknout.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.