Tomáš Palucha vyrážejí na šňůru, doprovodí je Rutka Laskier, Superego Kid, Rouilleux či Prodavač

Kytarové duo Jan Tomáš a Libor Palucha aka Tomáš Palucha definuje citlivá souhra dvou nezkreslených kytar, meditativní riffy a také častá spolupráce s dalšími interprety. Do ní můžeme připočítat i nadcházející turné, jehož většinu absolvuje s emo hardcorovou kapelou Rutka Laskier. Doprovodí je však též Superego Kid, Rouilleux či Prodavač.

Slezské čaje s italskou příchutí. Kill Your Boyfriend zahrají v Potrvá

Že Slezské čaje pod taktovkou v Praze usazené slezské promotérky nebudou jen o kapelách ze Slezska, víme už od počátků. Přesto určitý oslí můstek mezi italskými Kill Your Boyfriend, kteří se v kavárně Potrvá představí na Apríla, a Slezskem nalezneme. Italští temní podivíni totiž v dubnu minulého roku odehráli své poslední české vystoupení v Ostravě, kam je pozvali promotéři Chee Chaak.

Premiéra: Jamka – Igora

Slovenské, v Londýně usazené elektronické duo Jamka se u nás v redakci těší velké oblibě. Loňská deska Moniky Šubrtové a Daniela Kordíka Inter Alia, plná analogového industriálního techna, se dokonce dostala mezi to nejlepší, co jsme v roce 2016 slyšeli. Jsme proto rádi, že vám můžeme jejich nejnovější klip ke skladbě Igora nabídnout v premiéře.

Premiéra: Sonja Vectomov – Unusual Dual EP

Aurikulární architektura. Syntetizátorové vlnobití s občasnou instrumentací klasické hudby. Takto charakterizuje svou novou tvorbu Sonja Vectomov, česká renesanční hudebnice s finskými krvinkami. Její debutovou desku Lamprophrenia jsme vám představili v premiéře v září loňského roku. Nyní premiérově uvádíme i její čtyřskladbové EP Unusual Dual.

Echoes rozproudí jaro, Christiana Löfflera doprovodí ba:zel

Průběžný festival elektronické hudby Echoes zná jméno, s nimž otevře jaro. Německý producent a výtvarník Christian Löffler na Flédě představí své nové album Mare, na němž jej doprovází zpěvačka Mohna. V Brně všestranného tvůrce doprovodí ba:zel a další DJs. Příslibem je opět působivá audiovizuální show.

ba:zel vydávají album remixů, spolupracují s Martinem Tvrdým, Mary C či Dizzcockem

Česko-polská dvojice ba:zel, objevující všechny kouty temné melancholie, rozšiřuje svou sbírku o novou nahrávku – desku remixů. Nápad vydat remixy se kapele válel v hlavě už delší dobu a původní plán byl realizovat ho ještě před vydáním debutového alba. Nakonec se sled událostí změnil a remixy se objevují až nyní.

Saxofon dominuje letošnímu JazzFestuBrno. Festival už tento týden zahájí Joe Lovano s průřezem mainstreamového jazzu

Mistři ve hře na saxofon Joe Lovano a Chris Potter, bubenická superstar Steve Gadd, žijící legenda piana Chick Corea, fenomenální baskytarista Richard Bona, to vše a mnohem více nabízí program 16. ročníku přehlídky JazzFestBrno. První jmenovaný tento čtvrtek prozkoumá s kapelou Classic Quartet bohatou historii mainstreamového jazzu přes swing a bebop. Na zahajovacím koncertě v Sono Centru vystřídá trio kytaristy Davida Dorůžka.

1Band2Play se popáté ptá, jestli vyčníváte z davu

Máte kapelu anebo hrajete sólově, ptají se pořadatelé soutěže, která se letos odehraje již popáté, a chcete vykročit vstříct zářivé budoucnosti? Časopis Full Moon, festival Colours of Ostrava a kulturní platforma StreetCulture hledají hudební talenty. Pro tvůrce je pak příslibem nejméně vystoupení na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava a vydání alba.

Kafkův Zámek se zhmotní v Brně, Kafka Band letos poprvé a naposled

Dosáhnout na Zámek se jen tak nepodaří, v Brně se ale výjimečně poštěstí. Kafka Band, ojediněle vystupující skupina, která navazuje na komiksovou adaptaci Kafkova románu od Jaromíra 99 (Priessnitz) a Davida Zanea Mairowitze, vystoupí v Sono Centru. Představí se album Das Schloss, kterým, jak pojmenování napovídá, se prolíná němčina s češtinou. 

Schwarz a Šrámková: ostravská poetika v pražské Fotograf Gallery

Svéráznou poetiku moravské metropole představí pražská galerie magazínu Fotograf. Dekadentní a omšelé, nestylizované a přeci osvícené fotografie představí tvorbu Edgara Schwarze a Zuzany Šrámkové. Jeden je znám především coby člen Schwarzprior a Wolf Trap, druhá coby členka At Bona Fide a jedna z pořadatelů Chee Chaaku. Obě výstavy mají vernisáž 23. března a budou k vidění měsíc.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.