Paříž – Atlanta – Brno: Brodinski žánrově obrodí Flédu

Když se řekne Brodinski, většina si vybaví zlatou éru hypnotického francouzského elektra, techna a dark housu v letech 2011-2013. V té době se v tmavých klubech nechávají podmanit tanečníci ještě temnější repetitivní nálehavostí beatů Gesaffelstein nebo intenzivním, bezprostředním a odpoutávajícím LTBCYB od Brodinski a Louisahhh!

Soutěž: 2x dva vstupy na olomoucký ples sezóny s HRTL

Máme jasno: před lednovými mrazy je třeba schovat se do úkrytu, kde se teplo rádo drží a když se začne tančit, jeden div nemá horečku. Již v sobotu v Metro Chill Out Clubu rozhostí party HRTL,...

Chee Chaak v pátek míří do Brna, nastražte uši

Chee Chaak míří do Brna, nastražte uši Brněnský Bajkazyl tento pátek čeká večírek, jaký zde dlouho nebyl. V hlavní roli kytary, zasněné vokály, noise rvoucí uši. Hlasitý šepot loňského Chee Chaak Festu? I tak by se to dalo říct.

Epigon atlantské scény OG Maco uhrane Brno

OG Maco před několika lety oslnil svět minimalistickým singlem U Guessed It, který v současnosti na Youtube dosahuje více než 50 milionů zhlédnutí. Po něm následovalo několik mixů. V polovině léta minulého roku vydání debutového alba zbrzdila autonehoda, při níž rapper utrpěl těžká zranění hlavy a dokonce přišel o oko.

Berlínský CTM se vydá k hranicím experimentu balancovat na břitvě ryzích emocí

Berlínský festival CTM si letos do svého erbu vetká slova fear anger love, tedy strach, lásku a hněv. Během deseti dnů se kromě klubových opojení a hudebních vystoupení ztvárňujících hluk v nejsilnější polohách, se rozezvučí i jiné audiovizuální instalace, odehrají se workshopy a performance. Osmnáctý ročník opět zprostředkuje prostor pro radikální formy a bude se soustředit především na dané emoce, a to jak během konkrétních vystoupení, tak v rámci diskusí osvětlujících strategie, jak toho dosáhnout.

Pastva pro oči i uši. Festival Spectaculare na měsíc obsadí Prahu

Již počtvrté se díky dramaturgii Festivalu Spectacular můžeme těšit na audiovizuální hody rozkročené od klubové elektroniky přes ambient po experimentální jazz. Program, který započne 20. ledna, tentokrát pokryje celý měsíc a vedle osvědčených klubových prostor (Palác Akropolis, MeetFactory, klub Neone aj.) se opět tradičně podívá i do míst sakrálních (Kostel U Salvátora), divadelních (Ponec) či vědeckých (Planetárium Praha). Audiovizuální performace přitom doplní i filmové projekce či workshopy.

V zajetí tance a barevných káblů. HRTL chystá v Olomouci horečku sobotní noci

Kam utéct před lednovými mrazy? Nejlépe někam do podzemí, kde se teplo, jak známo, velmi rádo drží. V nejslavnějším podzemí olomouckém, v Metro Chill Out Clubu, bude příští sobotu 21. ledna přitom teplo, neřku-li horko značné. Rozproudí jej tam HRTL – jednak hřejivými barvami spletité sítě kabelů na jeho ikonických modulových synťácích, jednak (a hlavně) svou pestrou elektronikou.

Vesmírná nálož v Ostravě, Chee Chaak přiváží Planety a Unnu

Promotérská banda Chee Chaak připravila na tuto sobotu již druhý koncert v klubovně Jeden Tag. V ostravském Přívozu se tentokrát představí sychravá kytarová poezie Planet a svůj kytarový um, který míchá metalové prvky s pořádným noisem, předvede Unna.

Jakub Adamec představí v Hradci svou hudbu i vizuální umění

V Hradci Králové se na zítřejší večer chystá akce, kterou byste neměli minout. V rámci nezávislé hudební série MENU, jejíž speciální edice hodlá představit netradiční prezentaci současných výtvarníků a vizuálních umělců, ukáže svůj um Jakub Adamec.

Romjbor Klanglabor debutuje, míchá kytaru, syntezátory a zvukové stopy starých filmů

Lahůdku pro všechny milovníky decentních i krkolomných experimentů přináší label Jipangu (dítko Járy Tarnovského z Gurun Gurun). Právě teď na něm vychází debutové album nevšedního projektu Romjbor Klanglabor.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.