Energii Zdeňku Bínovi dodají posluchači. V kinu Aero chystá cyklokoncert

Zdeněk Bína je znám předně coby frontman nedávno obnovených minus123minut. Na svou sólovu dráhu, během níž zatím vydal album Bird, ovšem nezapomíná. Ta dráha bude zanedlouho vyšlapána samotnými posluchači, kteří se zúčastní netradičního koncertu v pražském kinu Aero. Zdeněk Bína a spol. budou hrát tzv. zeleně, energii jejich nástrojům totiž dodají příchozí, kteří šlápnou do pedálů přítomných kol.

Videotip: Kyšperského Přesličky doprovází hravý tanec se smrtí

Martin E. Kyšperský je na poli české alternativní scény známý coby hlava skupiny Květy, jeho záběr je však mnohem širší. Album Vlakem, jehož základ vznikl během jedné cesty, je zatím posledním jeho produktem – hodinová cesta vyšla na konci loňského roku.  

Nejdříve Future Islands a Boys Noize. Nyní Pohoda ohlásila Solange

Byť je slovenská Pohoda největším slovenským festivalem, k alternativní hudbě má od začátku blízko. To stvrzuje také ohlášení poslední hvězdy, Solange, která navzdory své známější sestře Beyoncé, loni vydala album A Seat at the Table, s nimž se umístila snad v každém bilančním žebříčku a jehož kvality stvrdila výhra Grammy. 

Něha a trýzeň, Esazlesa dnes v Praze pokřtí debut

Čekalo se dlouho, ale po osmi letech se dnes v pražském prostředí Žižkostela pokřtí debut Esazlesa, kteří zároveň vydali další klip. Ten sleduje člověka, jehož pocit výjimečnosti je konfrontován společností, a tematizuje cestu lesem, skrz tunely a podél kostelů, k zaslepené vidině ohlušujícího světla. „Jsi jedinečnej – a to my všichni,” nese se skladbou Mezek, která je jedním z vrcholů alba Společnost psů, které jsme recenzovali v prvním letošním Bedekru.

Cymbals Eat Guitars říznou Sedmičku, uvedou je Cold Cold Nights

Čtveřice kamarádů z newyorského Staten Islandu odkazuje pojmenováním své skupiny na Lou Reeda, který měl jednou na otázku, jak jeho vlastními slovy zní The Velvet Underground, odpovědět následovně: činely požírají kytary! To, jak to rezonuje a jak hrob předáka Velvetů pokrývá hřejivá husí kůže, bude možné ohlédnout na konci února v pražském klubu 007.

Elektropop v podání Joy Wellboy na Flédě odstartuje jaro

 

Elektropopová dvojice z Bruselu o sobě tvrdí, že kdyby se nepřestěhovala do Berlína, pravděpodobně by už žádnou muziku nedělala. Právě berlínská scéna – kolébka (současné) hudební a další umělecké alternativy – je v hudbě Joy Wellboy slyšet velice výrazně. Kombinace subtilního hlasu Joy Adegoke a hlubokého barytonu Wima Janssense slibuje kvalitní navázání na současnou dramaturgii Flédy.

Šanson Françoiz Breut se vrací do Prahy v rámci EuroConnections

Devět let trvalo, než uzrál čas opět zapříst do strun také v české metropoli. Zpěvačka Françoiz Breut se svým smyslným hlasem propůjčuje nenapodobitelnou atmosféru příběhům, které představí již 23. února v rámci EuroConnections a turné ke svému novému albu Zoo. To s ní nahrál producent Adrian Utley z Portishead. 

V Potrvá startují Slezské čaje, zahrají Laundered Syrup i Kurac

V pražské kavárně Potrvá se to jen hemží pozoruhodnými jmény (naposledy třeba KUF) a výčet určitě nekončí, naopak. Už tuhle sobotu startují v prostorech dejvického klubu tzv. Slezské čaje, za nimiž stojí barmanka/pořadatelka Agáta Bojková, původem právě ze Slezska.

Preoccupations se v květnu vrátí do Prahy

Po dvou letech do Prahy zavítá kanadská postpunková kapela Preoccupations. Do Česka se vrátí s novým jménem, i novou (loňskou) deskou.

Brněnští Cheva vydávají debutové EP

Slavičínští promotéři HAW (He's A Whore) si při zpestření svých pořadatelských aktivit střihli také vydávání. První kapelou v jejich katalogu jsou v Brně usazení post/math rockoví Cheva.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.