Venerence – Black Obsidian

Je libo berlínské techno v těch nejtemnějších odstínech? Kolektiv Wrong již zítra (16. 6.) pořádá v pražském Underdogs' showcaseový večer s berlínským kazetovým labelem s příznačným názvem Total Black. Představí se experimentální minialistické zlo Američana Venerence, definice černoty německého Entertainmenta a tvůrce tvrdšího EBM Halva Drøma. Českou scénu zastoupí one-man projekt False Trance, v němž nalezneme stopy Lightning Glove, Sister/Body či Head in Body.

Mogwai – Coolverine

Není většího překvapení, když se věci, o kterých jsme se domnívali, že jsou dávno zapomenuté, dočkají reinkarnace. Srdce se mi proto zatřáslo radostí při zprávě, že skotská post-rocková formace pracuje na novém albu Every Country's Sun, jehož vydání je naplánováno na první září letošního roku. Jako malou ochutnávku vydali před pár dny nový, trochu melancholický a trochu dada, ale hlavně pohlcující klip k písni Coolverine.

Priessnitz – Žena

Umělec do svého díla vždy dává co nejvíce ze sebe. Důkazem toho jsou i ručně malované covery posledního alba kapely Priessnitz s názvem Beztíže. Formace před pár dny vypustila i nový klip k písni Žena, ve kterém taktéž můžeme vidět grafické prvky originálního přebalu. Drobný příběh o strachu a svazující touze, se kterou se potýká hlavní hrdinka, natočila v americké poušti režisérka Tereza Srbová společně se svým manželem, kameramanem Tobiasem Queisserem.

Björk – Notget

I když poslední album islandské divy Björk s názvem Vulnicura vyšlo již před dvěma lety, stále je z čeho čerpat, jelikož se jedná o skutečný zpěvaččin masterpiece. Důkazem toho je i zbrusu nový klip k písni Notget, který byl v premiéře uveden tento týden na výstavě Björk digital v Los Angeles. Udělejte si pohodlí a plnými doušky si jej vychutnejte.

Arcade Fire – Everything now

Arcade Fire – aneb kapela, která mi před lety otevřela dveře do světa indie – přivítala léto novým klipem k písni Everything now z připravovaného stejnojmenného alba. Ačkoli první tóny naznačují tajemné futurično, které mi do stylu této kanadské party moc nesedí, následuje střih a všem známá melodie s pozitivní aurou, píseň jako stvořená na cesty.

Paper Beat Scissors – Lawless

Kanadský písničkář Tim Crabtree se k nám vrací rád. Již počtvrté, tentokrát i s celou kapelou, se pod monikerem Paper Beat Scissors představí na pozvání kolektivu Landmine Alert v Praze již 8. 6. v Potrvá. Přiveze s sebou novou, z lisovny ještě horkou desku All We Know. Zasněný subtilní indie folk se sametovým hlasem, který sem tam vybuchne v emočně silné erupci a pak se opět zklidní do šeplavého módu. A za tím vším stopy Arcade Fire nebo Becka.

Leto – Sochy

Jen malý Krok pro člověka... Leto před pár dny vydali novou desku a aby to bylo vše krásnější, po první vlaštovce nyní Palma „namalovala“ klip ke skaldbě Sochy. Nechejte se vtáhnout do introvertního pulsujícího indiepopového světa a zapomeňte se při cestě na nekonečnou silnicí. A u toho nezapomeňte objednávat.

Mac DeMarco – On The Level

Kdo touží po festivale megalomanštějšího ražení, nalezne místo zaslíbené v místě, kde Dunaj protíná Maďarskou metropoli. Právě v Budapešti se totiž letos uskuteční 25. ročník festivalu Sziget a 31. května končí možnost koupě zvýhodněných vstupenek. Týdenní hudební párty (9.–16. 8.) tradičně nabízí zeširoka rozkročený line-up, jehož jména oscilují od absolutní alternativy po absolutní pop. Příkladem budiž Mac DeMarco, který se v harmonogramu potkává s interprety jako Pink, Kasabian, Wiz Khalifa, Birdy, Interpol, Pj Harvey, Billy Tallent a mnoho mnoho dalšími.

Role – Ztracená

Již zítra (27. 5.) zakončují Role s Bad Karma Boy své společné československé miniturné. Závěrečný večírek s kytarovým noise-popem a soulový zasněným electropopem se bude konat v naší oblíbené kopřivnické Mandale. Tam se mimo jiné už příští týden odehraje povedený start festivalové sezóny. Koncert Role a Bad Karma Boy může být pro blízké i vzdálené vítaným prologem.

Hollywoodfun Downstairs – Dresden Dreams

Naked Gay Kid uvádí: Hollywoodfun Downstairs, Jack the Hipper, Dáša Fon Fľaša. Již dnes v Brně partička promotérů ovládne tamní Bajkazyl, kam přiváží novozélandskou úderku Hollywoodfun Downstairs, „samozřejmě totální hovada kterejm není vůbec rozumět, takže s nima bude určitě sranda”. Ty uvedou místní Jack the Hipper a Dáša Fon Fľaša, který dodává: „Last-minute je vraj vždy najvýhodnejšia ponuka. Pivec, pokec, muzika, kamoši, kiwi pre každého.” Slovy NGK indie něco nebo tak něco. Tak se za nimi zastavte.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.