Riff Raff – I'm not Waiting on the Summer

Muzejní noc míří do Brna, všechna tamní muzea a jiné kulturní instituace tak v sobotu 20. otevřou své brány i po své tradiční zavírací době a nabídnou bohatý program dlouho do noci. V rámci toho je možné se těšit také na koncerty, od těch trochu nám vzdálenějších (jako benefiční vystoupení Vojty Dyka) přes Besední dům až třeba k varhannímu koncertu v červeném kostelu. A proč ta skladba výše? To jen že máme do neděle (nejen) pro Brněnské soutěž.

Soutěž: Riff Raff

SOUTĚŽ: Riff Raff v rámci svého světového turné míří také vůbec poprvé do Česka. „Nestoudně excentrický rapper z Houstonu a popkulturní ikona. Žije blyštivým luxusním stylem, což je i námětem většiny jeho songů,” uvádí Fléda, s níž ve spolupráci ohlašujeme soutěž o třikrát 2 vstupy na událost, která se odehraje 30. května. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku, do předmětu zprávy uveďte „Riff Raff – soutěž” a připojte důvod, proč byste měli vyhrát právě vy. Které jméno ze současného světového hip hopu hrálo na Flédě posledně? Nápovědu naleznete v sekci živě na našich stránkách.

PSH – Fuck Off

Zavírá se Husova! Růžový tank Davida Černého stojí na Komenského náměstí a je tak k vidění přes celou brněnskou Husovu ulici. Na té se již odpoledne odehraje oslava výstavy Kmeny 90, kterou pro Moravskou galerii přichystal Vladimir 518. Jelikož má doporovodnou událost na starost label Bigg Boss, čeká Brněnské také pořádná oslava, zahrají PSH, WWW, Garage and Tony Ducháček a DJové Richie + Amma. Vstup je pochopitelně volný, a tak by byla chyba to Brno dneska minout.

The Necks – Fatal

Třicet let na scéně, patnáct alb na kontě, kultovní status. Australské trio The Necks, pohybující se na pomezí instrumentálního (dark) jazzu, improvizace a ambientu, si svými hypnotickými a cinematickými melodiemi získali silnou reputaci po celém světě. Nyní se tito protinožci vypravují rozeznít své omamné světy i k nám. Ve čtvrtek 11. května se představí v olomouckém Jazz Tibet Clubu.

Kirov – Кругами

Jak se kuje prog-rock a post rock v Petrohradu? O tom se můžete přesvědčit na koncertě Kirov, jedné z těch výraznějších sychravých kytarovek z Ruska. Od 10. do 12. května zvládnou v Česku hned tři koncerty. Desátého května v brněnském Bajkazylu spolu s Noir Voir, 11. května v kopřivnické Mandale s Neurit a 12. května v Bruntále s At Bona Fide a Social Party. Ruština a bolavé výkřiky.

Sifon – Goodbye Village, Hello Sea

Dälek se vrací do Brna a také Prahy. Kultovní trio ve složení MC Dälek, DJ rEk a Mike Manteca představí nejnovější album Asphalt for Eden. „Po pětileté pauze Dälek znovu testují, kam až může hip-hop v kombinaci s mnohovrstvými sonickými experimenty zajít,” uvádí Bigg Boss. Progrese k progresi! Z Prahy brněnské se Dälek přesune do pražského klubu Mayapur pokojíček, industriálních střev pražského jihu, kde se navíc předství sólově Ondřej Anděra alias Sifon z WWW. Příslibem je jak materiál z eponymního debutu z roku 2015, tak nová tvorba.

WWW – Auto

U příležitosti výstavy Kmeny 90 bude party, obligátně v duchu devadesátek. První oznámené jméno patřičně ztělesňuje pestrost labelu Bigg Boss, který za událostí, která proběhne v půli května uprostřed Brna zcela zdarma. Během vyhlášení cen Vinyla přitom Ondřej Anděra prohlásil, že než vydají nové album, nejméně v Praze nezahrají. Alternativní hiphop WWW v Brně doplní žánrově zcela odlišní Garage and Tony Ducháček, nebude to tedy jen stájová přehlídka, ale nostalgie, která nezapře žádnou důležitou alternativní skupinu, která v té době působila. A další přibudou!

Zvíře jménem Podzim – Neděle

Zvíře jménem Podzim je kapela složená z lidí, kteří se potkali na cestě, kteří chtějí radost ze společnýho setkání přetavit v podzimní album. Tolik ke skupině, kterou loni na podzim založil Jakub König alias Kittchen. Písnička, která má navodit nostalgii a připomenout dětství. „Všichni chceme bejt aspoň na chvilku šťastný,” nese se skladbou, kterou doprovází lyric video. Nějaký příběh, rozmáchlé aranže. Album vyjde na podzim a Neděle je dalším lákadlem.

Coals – S.I.T.C.

Naši polští oblíbenci Coals, kteří noří intimní folk do elektronických mlh, před časem bohužel museli odvolat své pražské vystoupení. Nyní se tento klenot scény našich severních sousedů vrací nečekanou absenci napravit. Již dnes v Klubu FAMU zahrají společně se slovenskou psychedelií Max Bazowski a temnou pražskou elektronikou 7/9.

Weird Candle – Psychic Controller

„Těžké rytmy bicích automatů, temné synťákové linky a texty s tak hezkými tématy jako bizarní paralelní reality, okultismus či touha po nočních dobrodružstvích,” uvádí se k hostům sedmého pokračování potěmnělých veříků Wrong. Weird Candle zatím vydali tři alba, to poslední loni. Elektronický projekt Roberta Piersona pak předvede „zmutované variace taneční hudby, EBM.”  Již dnes v Punctum„Hráno živě na Roland synťáky na pokraji zhroucení.” 

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.