Inside: Bastl Instruments

Ne nadarmo se říká „Zlaté české ručičky“. Při troše trpělivosti a šikovnosti je možné vytvořit takřka cokoliv. Důkazem toho jsou i nadšenci ze skupiny Bastl Instruments, kteří ve svém ateliéru dávají život malým součástkám, ze kterých následně vznikají nástroje buď do kapsy, nebo do velké syntezátorové soustavy. Brand hudebních nástrojů z brněnské dílny funguje již od roku 2013 a za dobu svého působení sklízí velké úspěchy. Mimo „bastlení“ jsou  aktivní například na svém youtube kanálu, kde vydávají videa o svých výrobcích nebo i jak je používat. Nyní dávají do zákulisí nahlédnout Electronic Beats.

Soutěž: Jenny Hval

Bratislavský prostor pro současnou kulturu A4 hostí již příští týden vystoupení jedné z nejprovokativnějších současných umělkyní. Jenny Hval je právě na turné ke svému aktuálnímu albu Blood Bitch a AlterEcho ve spolupráci s A4 přináší soutěž o dvakrát 2 vstupy. Pod jakým pseudonymem dříve Jenny Hval vystupovala? Správnou odpověď lze zaslat do nedělního večera s předmětem „Jenny Hval – soutěž” na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do zprávy prosím dále uveďte celé své jméno a třeba důvod, proč by se mělo štěstí usmát právě na vás.

Astronautalis – Sike!

Úterý převlečené za pondělí – instantní zrada. Lidé by řekli, že prodloužený víkend je požehnání. Ne, je to peklo, které vás rozhodí na celý týden a druhý den před osmou ráno jen skučíte v lavici nebo v kanclu a kelímku kávy šeptáte „Za co?“. Pokud vás ani třetí kelímek nenakopne, vyzkoušejte osvědčený životabudič ve čtyřech minutách – a ještě k tomu legální!

Samavayo – Oblivion

Dobří holubi se vracejí. Německá sebranka Samavayo po roce opět míří do Brna, kde se představí na velikonoční neděli 16. 4. Pro předčasnou pomlázku si můžete dojít do Bajkazylu. Nadělovat se bude nejen stoner rock se stadionovou ambicí výše jmenovaných, ale též další těžkotonážní riffy ze spolkové republiky. Se Samavayo dorazí totiž též Shotgun Valium. Večírek pořádají Naked Gay Kid, kde naleznete i kus naší redakce. Tudíž schavalujeme.

Chris Travis – Live From the Creek

Další z koncertů, který spadá pod showcase festival Itch My Ha Ha ha, slibuje večer s palčivou příchutí toho nejzajímavějšího ze současného amerického rapu. Už zítra bude totiž pódium brněnského Kabinetu Múz patřit Chrisi Travisovi. A taky domácímu labelu Opak Dissu, který se postará o support.

The Bug – Mi Lost

Druhý víkend Donaufesitvalu je nabitý jmény jak Actress, Ben Frost anebo The Bug. Ten se zde spojí se svou dlouholetou rapperkou Miss Red. S jejím rapem o bojích a vraždách se Donaufestival rozžhaví do ruda. Du steckst mich an! Přečti si naši reportáž z loňska.

Cigarettes After Sex – Nothing's Gonna Hurt You

Milióny zhlédnutí, přitom stále bez debutového alba. To jsou v úspěších Cigarettes After Sex, kteří vyprodávají koncerty – včetně toho brněnského, který se odehraje už tuto sobotu. „Název kapely napovídá, že by se při jejich poslechu mělo ležet v posteli,” lakonicky konstatují z Flédy. „Při živých vystoupeních ale panuje nadpozemská atmosféra, která dokáže pohltit a nutí k tanci.” Brooklynská skupina na debutu neúnavně pracuje, a tak se je na co těšit. 

February – Hide Me Under Autumn Leaves

SOUTĚŽ: Zánět šlach si nevybírá. Dnešní večírek v Olomouci s Acute Dose a ROLE tak přichází o druhé jmenované. Náhrada se však povedla sehnat na výsost skvostná. Z nedaleké Ostravy přijedou February, nakažlivá kytarovka tak akorát melancholická a tak akorát britsky přidrzlá, že to dotáhla až do loňského Czechingu. A my vám nabízíme bleskovou soutěž o 2x2 vstupenky na tuto akci. Stačí do 16:30 poslat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. odpověď na otázku: Jakému umělci nedávno naživo zahráli Acute Dose jako doprovod? Nápovědu hledejte v našich galeriích.

MIK MUSIK showcase – very past and very present

… Bartek Kujawski, John Lake a Iron Noir. Rezonovat s nimi budou pánové z kolektivu AVA, kteří vystoupí jednak sólově Ssnurssla a Sun Drugs (ex-Sky to Speak), jednak dohromady. „Hypnotické polyrytmie a tribální groove proložené hybridními formami basové hudby jsou základní rysy dj setů dvojice promotérů a producentů z brněnského AVA kolektivu,” uvádí pořadatelé v popisu události, která slibuje za málo peněz hodně muziky. Koštéři i tancechytiví hledači netradičních zvuků mají čtvrteční program jasný.

Katarína Máliková – Zrána

Katarína Máliková, jedna z postav námi popisovaných post-folklórních tendencí na slovenské i české hudobné scéně, se objevila ve World Music Charts Europe. U top desítky, jak konstatuje festival Pohoda, kde se Máliková letos představí, je to přitom teprve potřetí, co se tak vysoko objevuje album ze Slovenska. V tom žebříčku pak jsou dále i Les Amazones d'Afrique, kteří v Trenčíně zahrají rovněž. Život si neprespať, život si neprepásť. Nezbezvedomieť si život! World music i pro alternativce.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.