Houpací koně – Tesaři

Do Kopřivnice se v pátek (10. 3.) sjedou Sudety a bude to hudební blaho. Na jedné straně ústečtí Houpací koně, na straně druhé šumperský Darren Eve. Sychravé texty a kytary zatížené léty zkušeností a šrámů proti hudebníkovi s jednou z nejosobitějších her na kytaru v českých klubových luzích a hájích. Mandala bude asi praskat ve švech, ale další hosté se tam ještě nepochybně zmáčknou. Udělejte si výlet!

Fleet Foxes – Third Of May / Ōdaigahara

Stýskalo se vám po velkolepém folku městských hipíků Fleet Foxes? Už nemusí. Pacifická pětice se po šesti letech vrací s novou deskou Crack-up a hned na úvod vypouští téměř devítiminutový singl Third Of May / Ōdaigahara. Nezaměnitelné krystalicky čisté vokály, extatické melodie, láska a mír ve vzduchu a všude kolem, závěrečné subtilní zklidnění.

Tma – Jaro

Tomáš Martínek, vystupující pod pseudonymem Tma, je elektronik, multimediální programátor a DJ. Melancholické, ale přesto energické skladby jsou jeho poznávacím znamením, společně s minimalistickými projekcemi, které Tomášovy vystoupení často doprovází. Jeho vzory jsou lehce rozpoznatelné: Floex, Subject Lost či Aid Kid. S posledním zmiňovaným si již tento pátek zahraje ve Zlínském baru Sklep, nezmeškejte. Akci pořádá nedávno vzniklá promotérská dvojice Patti Zóna.

Jambinai – They Keep Silence

Když na katovický OFF loni kvůli nepřízni osudu nedorazilo hned několik headlinerů, jihokorejské Jambinai přesunuli na hlavní pódium. A ti ukázali, jak dechberoucí může být, protnou-li se asijské folklorní melodie a nástroje s hodně rázným post-rockem s desítkami dalších vlivů. Podobnou vlnu energie a originality přivezou i 12. dubna do pražského Paláce Akropolis, nevynechejte.

Martin E. Kyšperský – Klimatizace

Jestli patříte mezi ty, kdo rádi cestují vlakem, poslechnout si nové album Martina Kyšperského je prostě povinnost. Je to teprve týden, co jsme nabídli ke zhlédnutí mírně bizarní a mírně znepokojivé video ke skladbě Přesličky, a už je venku další klip, tentokrát k písni Klimatizace. Jeho autor(ka), schovávající se pod uměleckým jménem Kri Urbank, si zde pohrává s desítkami rozličných symbolů, které můžete při cestování po železnici potkat.

Space Love – Planetárium

Návyková elektronická dvojka Space Love dopřála vizuální doprovod další skladbě z alba DRON, vydaného na konci loňského roku. Klip k Planetáriu vzdává hold dvojici kultovních kreslených seriálů, které formovaly naše dětství – Byl jednou jeden život a Byl jednou jeden člověk. Díky, Space Love, zavalila mě vlna nostalgie a právě jsem se rozhodla, jak strávím víkend.

Zapaska - Запитайся

Před rokem vydala rozverná ukrajinská folkotronická dvojice Zapaska výtečné album Pomalu. Nově teď přichází s animovaným klipem k jedné ze skladeb. Sympatický geometrický svět plný barev vytvořil ilustrátor Oleh Ščerba. Tleskáme! Na Ukrajině se ostatně dá najít daleko víc hudebních klenotů, nedávno jsme recenzovali třeba novinku od DachaBracha a ještě jednu jarní lahůdku máme v záloze. Dozvíte se brzy.

Třetí klubová noc v Ostravě již tento pátek

Ostravu čeká již tento pátek nejzáživnější a nejdelší noc roku. Festival PENDL je největší klubová noc na severní Moravě. Již třetím rokem se v sedmi klubech slezské metropole (Barrák Music Club, Kulturní centrum Cooltour, Café Club DOCK, Gora Music Club, Marley Club, Stará Aréna, Fabric) představí interpreti se známými jmény, lokální oblíbenci i doposud neznámí talenti.

Stephen O'Malley & KTL – Live Palais De Tokyo

Rožšiřování bitevního pole je doménou Stephena O'Malleyho, význačného hráče na tvrdší, zpravidla metalové scéně. Sám O'Malley je snad nejčastěji spojován se jmény jako Sun O))) či KTL, na rakouském festivalu Elevate by se měl představit ojediněle sólově. Jak je ale u tohoto amerického tvůrce, v současnosti usazeného v Paříži, zvykem, dojít může na mnohé. Ohledávání možností kytar, zesilovače a hluku vůbec, proběhne na začátku měsíce v rakouském Grazu.

Paul White ft. Danny Brown – Accelerator

Americký rapper Danny Brown loni vydal oceňovanou desku Atrocity Exhibiton, o jejíž produkci se postaral Paul White (ten loni společně s Open Mike Eaglem vydal taky výborné album Hella Personal Film Festival). Nyní se dvojka Brown-White spřáhla znovu a je z toho povedené dvoupísňové EP, z něhož zaujme především zběsilá a krásně ujetá skladba Accelerator.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.