Motorama – Above The Clouds

Levitujíce v oblacích, ale stále nohama pevně zabředlí v chmurách ruského post-punku. Takto ambivalentně se bude cítit každý, kdo již tuto neděli (19. 2.) zavítá na koncert Motoramy v pražském Futurum Music Baru. Přední zástupce ruské klubové scény, kteří topí kytary v nánosech osmdesátkových syntezátorů, doprovodí nostalgický dream pop Mayen. Na únorovou pošmournost ideální kombinace. 

Grouper – Headache

Poslední dvě nahrávky Liz Harris aka Grouper jsem docela odzíval a už jsem tak nějak předpokládal, že ani nový singl Paradise Valley mě zrovna neosloví, ozvlášť když se první poslech nesl v podobně nudném duchu. Jak jsem se ale pletl – z dreampopově zamlžené skladby Headache se po pár posleších vyklubal opravdový klenot a s napětím vyhlížím novou desku.

Astronautalis – Kudzu

Andy Bothwell aka Astronautalis brázdí Českem už několik let. Za tu dobu si zde vybudoval pořádnou fanouškovskou základnu, což potvrdil už prvním českým koncertem letošního turné v Ústí nad Labem, kdy vyprodal Činoherní studio. Své sedmikoncertní tourko po Česku, při kterém navštíví třeba Brno či Kopřivnici, završí 23. února v pražském Lucerna Music Baru. Tam se vrátí po 4 letech, před ním zahraje objev posledních měsíců Aby Wolf. Nepromeškejte, Astronautalisova nová deska Cut the Body Loose je výborná.

KUF – Gold

Klávesy, kontrabas, bicí a samplované hlasy = hravá, spontánní lahůdka vznášející se na jazzově taneční vlně. Debutové album Gold, které nyní berlínské trio KUF v České republice představuje, je ale charakteristické pestrobarevnou směsí stylů. Prostě pořádná dávka jarní nálady. Stihnete je ještě dneska v jihlavském klubu Bezvědomí, zítra v olomouckém Jazz Tibet Clubu, pak v Břeclavi a Praze (Potrvá). (PS: Zpěváka na pódiu nehledejte, je ukryt jenom v krabičkách.)

Pelada – A Mi Me Juzgan Por Ser Mujer

V pražském klubu Underdogs’ Ballroom & Bar se na pátek 10. února chystá večírek s tříchodovým elektronickým menu. Potkáte se s producentem Janem Glínem, s vídeňským fetish minimal wave projektem 2 Pigs Under 1 Umbrella a hlavně s nekompromisním montrealským duem Pelada, které se v rámci evropského turné zastaví v Praze. A kdo to má blíž do Brna, může Peladu zastihnout ještě den poté v Kabinetu Múz.

Fink – Boneyard

Písničkář Fink vydává 10. března nové album. Bude se jmenovat Fink's Sunday Night Blues Club, Vol. 1. Název to naťukává, první singl Boneyard potvrzuje – tentokrát půjde o čistě bluesovou desku. A nejlepší je, že si ji budete moct užít taky živě. V Brně na Flédě zahraje Fink 17. října, o den později mu pak bude patřit pódium pražského klubu Roxy.

Fiordmoss – Motherland

SOUTĚŽ: Fiordmoss se do své rodné země vrací málokdy a jejich koncerty jsou svátkem. Tentokrát to bude navíc o to zajímavější, že temná berlínská imaginace zazní během slavnostního vyhlašování letošní Vinyly, které se 9. února uskuteční v pražském Lucerna Music Baru. Kromě Fiordmoss zahrají pro vítěze a všechny přítomné též Tomáš Palucha a WWW. A my jednomu z vás nabízíme 1+1 vstupenku (pro vás s váš milý doprovod). Stačí odpovědět na soutěžní otázku a mít to štěstí být vylosován.

Soutěž: 3x dva vstupy na OG Maco na Flédě

SOUTĚŽ: OG Maco před několika lety oslnil svět minimalistickým singlem U Guessed It, který v současnosti na Youtube dosahuje více než 50 milionů zhlédnutí. Po něm následovalo několik mixů. Vliv na jeho hudbu neměla pouze atlantská hiphopová scéna, ale rovněž hardrock Black Sabbath. V posledním počinu Lord of Rage se tak za zvuku drsných beatů střídaných odměřeným minimalismem a progrockovými motivy vypořádává s tématy sužující Atlantu a její mladou černošskou komunitu, kterou chce, jak sám říká, vysvobodit z touhy po kariéře a vrátit jí ztracenou svobodu. Více v naší průvodní zprávě.

Soutěž: 3x dva vstupy na Brodinski

 Hybatel současné elektronické hudby Brodinski představí 3. února na Flédě novou vlnu francouzského elektra. DJ sety francouzského producenta nabízí unikátní spojení temného techna a hip hopu. Jeho široké žánrové rozpětí zahrnuje noisy techno, bass heavy house i minimal techno. Jedinečnou show podpoří mág modulárních analogů HRTL a Krys Chef & DJ Buki.

Jamka – Igora

Prolnout virtuálno a reálno, zbortit perspektivu při blouděním městem. Trochu kubismus, trochu vektory. V Londýně usazená analogová techno dvojice Jamka připomíná klipem k písni Igora svou povedenou nahrávku Inter Alia. Natolik povedenou, že se dostala do toho nejlepšího, co vloni u našich slovenských bratrů vzniklo.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.