The Smashing Pumpkins - Thirty-Three

Smashing Pumpkins právě vydávají po dlouhých pěti letech další album, tentokrát již pouze s jedním původním členem. Nahrávka se jmenuje Oceania a poslechnout si ji můžete na oficiálních stránkách kapely.

Radiohead - Lucky

Před patnácti lety vydala parta kolem Thoma Yorka svou dosud nejznámější desku OK Computer. Pro připomenutí si dáme možná trochu přehlížený (aspoň v porovnání s ostatními singly) kousek s názvem Lucky.

Dinosaur Jr. - Little Fury Things

Dinosaur Jr. chystají na podzim novou řadovku I Bet on Sky, pojďme se však vrátit o pár desítek let nazpět a užít si úvodní song kultovního alba You're Living All Over Me. Nahrávka, o které Kim Gordon ze Sonic Youth prohlásila...

Astronautalis - Contrails (feat. Tegan Quin)

Americký rapper Andy Bothwell aka Astronautalis včera ukončil první část své pouti po českých městech. To, že se v naší zemi cítí dobře dokazuje i fakt, že se zde během posledních dvou let ukázal asi patnáctkrát.

Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies

Psychedelická kapela kolem Ariela Pinka v létě vydává novou desku. Ta naváže na jejich průlomové album Before Today, jež vyšlo před dvěma lety. A právě na to dnes zavzpomínáme písní Bright Lit Blue Skies.

Psí vojáci - Žiletky

Jasně, Žiletky nejsou zrovna songem, který by člověk chtěl slyšet při oslavě svých narozenin. Nicméně Filip Topol z Psích vojáků dnes slaví sedmačtyřicet a tak si k této příležitosti dáme jednu z jejich nejslavnějších písní - takže Žiletky.

Mark Lanegan - Phantasmagoria Blues

Mark Lanegan se letos po dlouhých letech zase připomněl se svou sólovkou a kromě toho taky v březnu odehrál povedený koncert v pražském Lucerna Music Baru. Dnešním Songem dne zavzpomínáme právě na jeho letošní novinku Blues Funeral...

Zwan - Lyric

Jimmy Chamberlin, ex-bubeník Smashing Pumpkins a Zwan dnes slaví osmačtyřicáté narozeniny. Žádné kulatiny to sice nejsou, ale na tom zase tolik nesejde.

Jaromír Nohavica - Fotbal

Tak před několika hodinami začalo fotbalové EURO, turnaj šestnácti nejlepších evropských zemí. Na rozdíl od Mistrovství světa se nám na něj stále daří kvalifikovat - dosud jsme nechyběli na žádném.

iamamiwhoami - goods

Dlouho očekávaný debut švédské děvy Jonny Lee, jež se ukrývá pod pseudonymem iamamiwhoami, vychází už za pár dní. Což znamená, že v přehrávačích (možná i v těch vašich) se již nějakou tu dobu ohřívá. A ohlasy jsou více než pozitivní. Takže Song dne - goods.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.