V Rumunsku jako doma? Banát nabízí posledních sto míst

Festival v rumunském Banátu se odehraje také letos v prostředí hornaté krajiny, kam tentokrát návštěvníky dopraví speciálně vypravený vlak. Kultovní festival, který se bude v malebném prostředí vesnice Eibentál konat pošesté, představí přes pětadvacet skupin. Program přitom začne záhy poté, co se poslední účastník odrazí od perónu.

Festival, kde poznáš souseda. Nárožíčko na den oživí kus zapomenutého žižkovského rohu

Znáte nároží ulic Kubelíkova a Ševčíkova na pražském Žižkově? Místo hned před budovou Nemocnice na Žižkově? Že ne? Ono možná není divu, je to totiž místo, které se ne tak úplně může pochlubit oku lahodícím prostředím. To se rozhodla změnit aktivita Žižkovský spolek, která „alespoň na jedno odpoledne oživí tento opomenutý a zanedbaný veřejný prostor, a ukáže jeho hodnotu skrze happening, jehož součástí bude veřejná debata o potenciálu místa, mezigenerační workshopy, živé kapely a DJs.“

Nové Květy vyjdou už na konci května. Ohlašují se singlem Byt

Na sklonku loňského léta skupina Květy obrodila svou sestavu. Dvojici Martina E. Kyšperského a Aleše Pilgra vzápětí doplnil instrumentalista Ondřej Kyas. Nyní brněnští alternativci ohlašují nové album, to má vyjít 25. května pod jménem Komik do půl osmé. Zatím se nabízí k poslechu singl Byt.

Pozdravy z Orlové: Cairnem a jeho dvacetiminutovka, Pacino a jejich split s Rutka Laskier

Začátek dubna jsme asi byli duchem mimo. Jak jinak si totiž vysvětlit, že jsme opomenuli informovat o dvou zajímavých hudebních kusech, které se výrazně pojí s zapadlým slezským koutem v Orlové? 

V pražských Strašnicích ožijí garáže, zahrají ±0, dojde i na slam poetry nebo divadlo

V sobotu 29. dubna se ve strašnických garážích uskuteční unikátní multižánrový festival s příznačným názvem V Garážích. Kromě koncertů mladých českých kapel se mohou návštěvníci těšit na divadlo, slam poetry, filmy, polaroidovou výstavu či taneční úmění.

Živá scéna 3/04

Poslední dubnové dny nás trochu trápí prudkými teplotními změnami, jednou sněží a hned na to stromy pomalu začínají kvést vstříc měsíci, kdy jaro přechází do léta. Podobně pocitově či žánrově je zabalená i koncertní nabídka. Od zamyšleného písničkářství přes vydatné, všemi beaty a zvuky hýřící analogové techno až k drásavému pokoušení limitů a hranic hudby.

Brněnská Praha bude hostit souboj italského post-rocku, OvO versus Larsen

Praha, fórum pro architekturu a média, bude v pátek hostit koncert dvou postrockových skupin, které patří k výrazným inovátorům žánrů. OvO se do Brna vrací opakovaně a berou s sebou Larsen.

Už zítra v Potrvá vystoupí španělští Ultrasurf s domácími Otra Vez

Do pražské kavárny Potrvá zavítá ve čtvrtek 27. dubna španělské punkové trio Ultrasurf, společně s nimi zahrají v Praze sporadicky vystupující Otra Vez (Sakraphon) z Polabí. Koncert proběhne pod záštitou Silver Rocket.

Ostravské Plato se dostane do víru polského (post)punku

Ostravská galerie PLATO, jako jeden z nejsvěžejších vánků kulturního života severomoravské metropole, se naplno pouští i do pravidelné hudební nadílky. Snad i s ohledem na to, že spolupracovníkem Plata je též Jakub Adamec (I Love 69 Popgejů), je nejbližší koncertní menu ryze polské a dosti provokativní. Dvojboj ve složení Siksa a Alles slibují nadmíru zábavy.

Bigg Boss rozproudí Brno, před Moravskou galerií bude u příležitosti výstavy Kmeny 90 street party

Kmeny, Kmeny 0 a nyní Kmeny 90. V brněnské Moravské galerii se chystá výstava, při jejíž vernisáži zároveň proběhne street party, jak se na Bigg Boss sluší a patří. Label, který je zároveň i knižním vydavatelstvím, na Husově před Uměleckoprůmyslovým muzeem o půl třetí odpoledne započne oslavu spojovacího můstku mezi dříve vydanými knihami Kmeny a Kmeny 0. Ty mapovaly současné a normalizační městské subkutlury a kniha Kmeny 90 je tedy logickým vyústěním.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.