Platforma Konektor v Praze poodhalí zákulisí festivalu Unsound

Konektor je nově vzniklá vzdělávací platforma pro místní nezávislou hudební scénu, pravidelná setkání se mají konat v Praze a mají za cíl vytvořit příležitost pro diskusi, workshopy, výměnu zkušeností a networking. Od administrativy a financování, přes propagaci, po nové technologie. Poprvé se tak stane v prostorách bývalé čokoládovny v pražských Vršovicích 29. dubna, diskusní část Konektoru doplní večerní koncert. 

Přístavní slavnost v Nymburku počtrnácté, nejen ženy budou mít pré

Čtrnáctý ročník festivalu Přístavní slavnost se odehraje nedaleko Labské stezky v Nymburku na začátku srpna. Jednodenní událost, která je volně přístupná, bude tentokrát ve znamení žen, na pódiu bude slovy pořadatelů zářit mnohovrstevnatost, hloubka a intuice. Jmenovitě se pak v Parku pod Hradbami představí Ille, Klara and the Pop, Places či PayaNoia.

AlterEcho koncert podruhé. V Praze se představí Billow, Little Husky a Yu John

Po nedávné olomoucké premiéře se stěhujeme do Prahy. Druhý koncert, který s radostí zaštiťujeme pod naší hlavičkou se odehraje v Potrvá a vystoupí na něm hned trojice kapel, jako bonus přihodíme i vernisáž.

Slowdive zahájí Pohodu, pak udeří M.I.A.

Stále provokativní a neurvalé eklektická, opět plná energie. Letošní Pohoda připomene vystoupení britské rapperky M.I.A., festival ve čtvrtek otevřou legendy žánru shoegaze. Poté, co největší slovenský festival ohlásil Solange, Austra či Katarínu Málikovou, jde mluvit o silném ženském ročníku. Jednadvacátý ročník se odehraje také tentokrát druhý červencový víkend.

Filmy a beaty. VŘED nabídne přehlídku tvorby talentovaných olomouckých filmařů

Malé velké akce máme nejradši. A když se u nich spojí hudba a film, máme radost ještě větší. I proto už 10. dubna míříme do Olomouce na VŘED, audiovizuální přehlídku tvorby olomouckých filmařů, motajících se kolem tamější Univerzity Palackého. Útočištěm pro přehlídku krátkých studentských filmů se stane podmanivé prostředí Konviktu.

Kytary dvakrát jinak. ROLE a Acute Dose roztančí Jazz Tibet Club

Ve čtvrtek 6. dubna v Olomouci zažijeme hned trojí potěšení. Do našeho oblíbeného Jazz Tibet Clubu totiž zavítají dvě nejvýraznější kytarovky současné české scény. ROLE a Acute Dose. Kapely, které si našly ojedinělý kytarový zvuk, díky němuž si je s nikým nespletete.

Tečka za vesmírnou fikcí? Subject Lost představuje videoklip a novou hudební polohu

Přes tři roky se pražský producent Subject Lost vznášel ve vesmírném nekonečnu. Konstruoval fikční světy kolem příběhu o vesmírných lodích Expo Nova a Nemesis a celou ságu ukončil zkraje letošního roku albem The Archives of Expo Nova. Právě ke skladbě Second Universe, která z něj pochází, nyní čiperný elektronik uvádí videoklip – bloumání nejistého snílka ve zdánlivě známém prostředí.

Hudební a výtvarná Vojna in the Kittchen udeří v Opavě, Frýdku a Znojmě

Pod názvem Vojna in the Kittchen se skrývá blížící se společné hudební turné a výstavy výtvarníků/hudebníků Vladivojny La Chia a Kittchena.

DIV I DED otevírají dveře k nové desce

Frýdecko-místecká shoegaze parta DIV I DED po třech letech opět vypustí zasněné mlhy. Od debutu Born To Sleep sice kapela prošla větší personální obměnou, ale ze své tvářnosti nic neztratila. Naznačil to už první singl Open the Door, který v létě předznamenal novou desku. O ní je ode dneška známo mnohem více. DIV I DED pro ní zvolili s ohledem na personální třesky příznačný název Transformation. Album vyjde pod hlavičkou Červeného koně 12. dubna.

Tomáš Palucha vyrážejí na šňůru, doprovodí je Rutka Laskier, Superego Kid, Rouilleux či Prodavač

Kytarové duo Jan Tomáš a Libor Palucha aka Tomáš Palucha definuje citlivá souhra dvou nezkreslených kytar, meditativní riffy a také častá spolupráce s dalšími interprety. Do ní můžeme připočítat i nadcházející turné, jehož většinu absolvuje s emo hardcorovou kapelou Rutka Laskier. Doprovodí je však též Superego Kid, Rouilleux či Prodavač.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.