Když Husákův funk zachraňuje komunismus. Karel Veselý vydává svůj románový debut

Pamatujete si na Funky Leninz, funkovou skupinu, kterou sestavil sám Gustav Husák a která se měla pokusit zachránit upadající víru v komunistický režim? Jestli se právě neúspěšně prohrabáváte svými předrevolučními myšlenkami, rovnou přestaňte. Funky Leninz totiž existují jen v paralelním vesmíru surreálně laděné grotesky Bomba★Funk, literárního debutu předního českého hudebního publicisty Karla Veselého.

Videotip: Stačí jedna aplikace a FVLCRVM má klip

Slovenský producent FVLCRVM má sice momentálně plno práce se svou domovskou kapelou Nvmeri, s níž finišuje nové album, v mezičase ale nezapomíná ani na svou sólovou tvorbu. Poté, co před pár týdny jeden z jeho remixů rotoval v éteru rádia BBC 6, nyní představuje pod hlavičkou labelu Gergaz videoklip k singlu Hi! Barevný konturový vizuál ke kvalitní, ryze klubové záležitosti vytvořil FVLCRVM a jeho přátelé pomocí mobilní aplikace.

Festival na statku. MišMaš chystá svůj další ročník

Se vzrůstajícími letními teplotami jako obvykle vzrůstá i počet hudebních akci, které se vyplatí zapsat si do diáře. Udělejte si volno třeba v pátek a v sobotu 16. a 17. června a vydejte se do Bojkovic. Kousek odtud leží statek Ústsko, který se během zmíněných dní (a nocí) promění na areál festivalu Mišmaš.

Múzy Core Belief předznamenávají singlem debutové EP

Výborné ryze ženské kytarovky člověk aby na naší scéně pohledal. Ke Core Belief proto tak trochu už od loňského Echolokátoru vzhlížíme. Trojice z Rakovníka nyní rozsévá radost. Nejenže na červenec oznámila vydání debutového EP, ale zároveň jej rovnou představuje i prvním singlem Back in Dresden. Připravte se na šest a půl minuty poměrně nečesky znějícího blaha.

Premiéra: Hope Astronaut – Colour

Olomoucká folk-rocková formace Hope Astronaut vydá na podzim svou novou desku Balance in the Heights. Od listopadu loňského roku ji cizelovala pod dohledem kopřivnického producenta Tomáše Neuwertha, nyní dochází k jejímu mixu v Helsinkách, o který se stará s historií nahrávek Hope Astronaut neodmyslitelně spjatý Tuomas Hakkarainen. První vlaštovkou je klip, chcete-li live session, ke staronové skladbě Colour.

Grape Festival letos sází na velká jména

Slovenský Grape Festival, který se koná během 11.–12. srpna na letišti v Piešťanech ohlásil rekord již v prosinci minulého roku – už tehdy začal prodej vstupenek a první várka zmizela během pár minut. Není se čemu divit, chystaný line-up tomu odpovídá. Festival láká zejména na velká, zvučná jména.

Psychedelický unikát Psy-High završí svůj cyklus

Díl 4/4 – oheň. Po roční pauze se letos odehraje finální ročník festivalu Psy-High. „Z elementárního cyklu už nám zbývá jen oheň, kterým zároveň spálíme mosty a společně ukončíme myšlenku Psy-High…”, vysvětlují organizátoři z promo skupiny /-\ (Slash Dash BackSlash).

Hradecký slunovrat se pyšní kvalitním programem i vlastním vínem

Čtvrtý ročník (a sedmý díl) rodinného hudebního festivalu v areálu pohádkového zámku Hradec nad Moravicí se letos koná na sklonku června a jeho organizátoři sestavili bohatý program – jednoznačně nejnabitější v celé historii Hradeckého Slunovratu.

Brněnský klub Ahoy na přehradě oslaví druhé narozeniny, chystá se na léto

Plážový klub, o který se starají lidé okolo Flédy, přesouvá hudební produkci z uzavřených prostorů do letního otevřeného prostranství, kde se symbolicky začíná již dnes. Nedaleko brněnské přehrady se bude vlnit v rytmu oslav druhých narozenin Ahoy. 

Mandala otevře festivalovou sezónu svým malým vlastním MNDL Festem

Malý velký festival se chystá poprvé také v prostorech kopřivnického klubu Local Mandala. První červnový víkend si sobotu zamluví trojice zvučných českých jmen, které doprovodí jedno tajemné, všemi taji opředené z Ameriky. MNDL Fest tak na Moravě otevře sezónu, která o týden dál pokračuje Chee Chaakem. 

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.