Of Montreal chystají na říjen další sonické výlety

Jejich loňská nahrávka Paralytic Stalks se objevila v našem výběru nejlepších alb roku 2012 a už je tu máme zase. Of Montreal pod vedením Kevina Barnese chystají nové album pojmenované Lousy with Sylvianbriar na 8. října.

Umakart - 5 Tibeťanů

„Zítra ráno si už nezapálím cigaretu“ zpívá Jaromír Švejdík, frontman kapely Umakart. „Ale dneska ještě můžu.“ Chcete vědět proč? Herečka Tereza Srbová vám to společně s Britem Rupertem Youngem vysvětlí.

Metallica slibuje na příští rok nové album a nabízí trailer ke svému filmu

Šestileté čekání fanoušků metalových matadorů na novou desku je u konce. Metallica ohlásila konec tvůrčího mlčení a přislíbila, že na nástupci Death Magnetics začne intenzivně pracovat příští rok.

Videotip: Flaming Lips extrahují duhu

The Flaming Lips, to je pop a experiment. V novém videoklipu se v závějích pestrobarevného šumu, pomalých a táhlých sekvencích střídá nízký kontrastní film s bouřkami duhy tak, jak je u Coyneho a spol. zvykem: Nejdřív uspí, pak vám ustřelí hlavu.

Piča z hoven roznítila Slovensko svým pojetím hymny

Kontroverzní brněnská úderka opět vystrčila růžky, na slovenském území již podruhé. Opět se ozval uvědomělý občan s kritikou a podnětem k omezení podobného počínání slovenské veřejnoprávní televize Slovenska.

Die! Die! Die! zvou do Brna

Že přes léto klubová scéna umírá? To se snaží vyvrátit Brno dalším koncertem, po uvolněném vystoupení Serengetiho nyní rozvlní stojaté vody rock'n'roll z Nového Zélandu. Teprve Die! Die! Die! ukáže, co je to umřít.

Bloc Party končí, ale vrátí se

Nepříliš přesvědčivé vystoupení Bloc Party, kteři nedávno nečekaně ohlásili přestávku, patřilo na Pohodě mezi poslední na delší dobu. Tato pauza by ovšem nemusela být tak dlouhá, jak se ještě před nedávnem zdálo.

Disclosure - When A Fire Starts To Burn

Nedávná Pohoda řekla jasně, kdo je současným hybatelem taneční scény: Disclosure. Přehled skladeb mixovaných STRBKT, Justice, Ink Midgetem a mnohými dalšími ukázal, že nejméně pro našeho posluchače je novinka britské dvojky s debutem Settle pro parket mnohem přínosnější než třeba Daft Punk. Protančtete víkend!

Unikla skladba z novinky Lany Del Rey

Okolo takřka loutky všech posmutnělých se vyrojila dvojice skladeb z připravované dvojky, u níž má být důraz na příběh. Zatím blíže neohlášený nástupce debutu Born To Die se má nest v spirituálnějším tempu, temnějším a flmovějším nádechu.

Atoms For Peace se představí v přímém přenosu

Zmeškání slovenské zastávky Atoms For Peace, Yorkovy bokovky, nemusí být tak bolestné. Hvězdný projekt perkusionisty Davida Byrnea, bubeníka R.E.M., Fley z Red Hot Chili Peppers a konečně křepčícího Yorkea se promítne živě, a to již za šest dnů z londýnského koncertu.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.