Elektroswingová formace The Parov Stelar Band představí nové album v Praze

Kapela rakouského DJe a producenta Marcuse Füderera, který si říká Parov Stelar, začátkem července rozproudila početné publikum na hlavní stagi festivalu Rock For People a kdo by si to chtěl zopakovat, může se těšit na 14. října.

Videotip: Placebo natočili klip plný hádanek

Placebo už dříve potvrdili vydání nové desky Loud Like Love na 16. září a také zveřejnili první singl Too Many Friends. Teď se skladba dočkala i videoklipu, který si interaktivně pohrává s diváckou schopností vymýšlet různé scénáře.

Boards Of Canada oživí zapomenuté vinyly

Skotská dvojka, která patřila mezi těch pár po sedmi letech navrátivších se legend, přišla tajemně a nyní k Tomorrow's Harvest přidává ještě radostnou zprávu pro všechny, kteří sledovali beznadějně rozebrané desky dřívější, jimiž Boards of Canada vypilovali pilíře IDM.

Never Sol - Hands

Až hymnický náběh má skladba Hands mladé zpěvačky, která vykvétá po boku Floexe. Na podzim třeba začne pršet, zvěst téhle desky ovšem všechny chmury dozajista zaplaší. UNDER QUIET, vznikající pod dozorem Jana P. Muchowa, má přijít na konci září. Nemůžeme se dočkat.

Přispějte rakovnické shoegaze čtveřici Manon Meurt na debut

Udělejte dobrý skutek, který bude vidět, ale hlavně slyšet. Manon Meurt, mladá kapela z Rakovníka, která v červnu předskakovala dokonce My Bloody Valentine, by totiž ráda nahrála debutové album.

Vlna rozproudí prázdninové Brno

Brno přes léto žije, ať už díky Noci literatury, Kabinetu MÚZ, Flédy anebo sobotní Vlny, která vstupuje do své třetí etapy. Unikátní událost odehrávající se v srdci Brna, v prostředí bývalé továrny poblíž Vaňkovky, představí pestré umělecké podhoubí. A na podzim se má začít bourat.

65daysofstatic rozněžní Brno, posléze Prahu

Čtyřčlenný takřka orchestr chystá novou desku. V rámci její propagce zavítá opět do Prahy a nově také do Brna. Série enfilade přivítá anglickou čtyřku v týdnu, kdy bude hostit i další hvězdu předznamenávající slibný start sezóny - Emiku.

David Byrne & St. Vincent - I Should Watch TV

Dechy, dechy a dechy. Nádech, výdech, St. Vincent před nedávnem oznámila, že se chystá do Evropy. Třeba tentokrát pořádně, protože tuhle půvabnou kudrnatou princeznu jsme ještě nehostili a její doprovod, otčín Byrne, vystoupil na Colours taky pěkně dávno.

Gerda Blank připravují druhé album, vyjde v září

Novozélandské, nyní v Brně usazené rock'n'rollové duo Gerda Blank právě dokončuje novou desku. Album ponese jméno Rituals a naváže na debutové O (2008) a na nadšeně přijatou dvojku Numbers (2012). Stejně jako to předchozí vyjde i novinka na labelu X Production.

King Krule pouští svůj debut online

Král lišák již brzy oslaví devatenáct. K té příležitosti si vydá jak se patří desku, debut 6 Feet Beneath the Moon. Již dnes, deset dní před 24. srpnem, ji však pouští se záběry z londýnských kamer.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.