Please The Trees uzavírají jednu kapitolu klipem, dojde i na dokument

Jako rozjetý vlak nevázaných orgie; řádně syrové; extatický výraz napěchovaný k prasknutí. Tak jsme popisovali zatím poslední album Please The Trees, za který posléze skupina obdržela cenu Apollo. „Album Carp je ale pro nás vnitřně zatím dosavadní vrchol našeho hudebního hledání,” uváděl tehdy Václav Havelka a nyní s kapelou tuto etapu uzavírají klipem a dokumentem.

Děti Deště připomínají Tyto alba klipem, v přípravě je další album

„Srdce bubnuje v ostrým rytmu, krev ve spáncích hučí víc než zbustrovaná basa, šlachy napjatý a rty praskající jak struny kytar,” ohlašovala se zatím poslední deska pražských Děti Deště, která své Tyto alba připomíná klipem ke skladbě Herodion. O ten se skupině ze stáje Silver Rocket postaral Lukáš Grygar. Hudbu, která napíná, doprovází klip, v němž posluchači ztrácí vědomí. Klip je sestříhaný z hororového filmu Městečko prokletých (1960).

Album La školy je na spadnutí. Podporu shání skrz HitHit

„Černá hudební slovesnost, připoutaná k polárnímu světu sobích lidí a k jejich představám, jaký zlý duch Kele venku škrábe o jejich stan,” uvádí poeticky La škola, hudební škole pro děti, která vede k autorské tvorbě a improvizaci už od nejnižšího věku. Třetí album má být sbírkou nejkřehčích skladeb, na nichž se podílela i moin moin, Jana Vébrová či Oskar Török.

Debut Billow jménem Maps dnes vychází

Čtveřice z Veselí na Moravě svému dlouho opečovávanému světoběžníkovi dala jméno Maps. Debut Billow má ve finále devět skladeb, které byly nahrány na různých koutů země, ne zrovna tradičních míst. „Ve Varšavě, kde jsme nahrávali ve skříni na oblečení (nebyla úplně malá), v Praze v minikuchyňce (občas jsme museli počkat, až přestanou vrkat holubi), v Bílých Karpatech na chatě za zvuku praskajícího ohně a v Seattlu probíhalo naposloucháváni a posílání připomínek zpět domů,” uvádí Lenka, jejíž hlas se půlhodinovou nahrávkou nese. 

Disco jako vědní obor. Ventolin představuje singl z nové desky

Elektronický endemit Ventolin se 15. září vrací s novou deskou Vitajte. Předznamenává ji první singl Disco Science, jehož videoklip s rurální a příjemně bizarní estetikou mají na svědomí Petr Marek z Midi Lidi a Johana Novotná aka Johuš Matuš.

V jednom se to nejlíp táhne. Písecký festival Cool v plotě představí výrazné individuální interprety

Hudba je kolektivní záležitost, ale také síla individuí. Poosmé o tom přesvědčí písecký Cool v plotě, jehož program sestává pouze ze samostatných hudebníků, kteří se obejdou bez doprovodné kapely. Dvoudenní festival, který se odehraje 8. a 9. září na přelomu letní a podzimní koncertní sezóny, se odehraje ne osmi scénách rozesetých v historickém centru města.

Mandala se stěhuje do Galaxie. Novou éru odstartuje s RickoLusem

Že sedmička přináší štěstí? Kopřivnická Mandala s tím zřejmě moc souhlasit nebude, neboť po sedmi letech ztratila svůj kamenný domov v suterénu podmanivé vily. Její duch však bude přežívat i nadále. Marek Horyna, který se staral o hudební program, se se svými nejbližšími spolupracovníky rozhodl neponechat unikátní kulturní nabídku podbeskydského maloměsta napospas a budou s koncerty kočovat po zajímavých místech Kopřivnice.

PAF oslaví konec léta hudebně našlapaným bienále

Olomoucká Přehlídka filmové animace a současného umění se tradičně stará v prosinci o poslední kulturní blaho před Vánoci. A co dva roky též tradičně s koncem léta servíruje bienále, kterým uvozuje sérii svých podzimních aktivit. Po loňské přestávce se tedy letos jeho „jiné vize“ opět sjedou 2. září do Ostopovic u Brna, k mostním obloukům, symbolizujícím memento vysněné Hitlerovy dálnice.

Czeching 2017 zná nominované, vyhlášení se odehraje na showcase v garážích Českého rozhlasu

Exportní soutěž Radia Wave startuje svůj další ročník. Pětice tuzemských hudebních publicistů vybrala pět jmen české scény, která se utkají o vstupenku na evropský showcase festival Eurosonic Noorderslag a do dvou zahraničních klubů sítě Liveurope. Nádavkem pak bude tradiční možnost nahrát EP ve studiu Českého rozhlasu zařazení tvorby do databáze Evropské vysílací unie.

Indies Scope oslaví 10 let rodinným festivalem

Label Indies Scope, který patří mezi nejdůležitější hudební vydavatelství u nás, v těchto dnech slaví 10 let. Za tu dobu stihl zaštítit nespočet tuzemských klubových interpretů, jež jsou dnes považování za stálice. Z velkého výčtu jmenujme například Cermaqua, Eggnoise, Ghost of You, Kieslowski, Květy, Luno, Nylon Jail či třeba Zvíře jménem podzim. Další jména z jeho stáje se pak představí na skromném festiválku, kterým Indies Scope svou dekádu oslaví.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.