Metronome Blues chystají album, posílají ochutnávku a lákají do Prahy a Brna

Tak se toho zase sešlo trochu víc. Brněnská skupina okolo Rhyse Braddocka si z německa přivezla materiál, z něhož vzešel videoklip ke skladbě Virtual Door. Pojmenování je to příznačné, Metronome Blues s ní otevírají nové, připravované album Vicious Circles. Dříve se pánové ukáží v Praze a Brně.

Zvíře jménem podzim ohlašuje album a první letní koncerty

Česká alternativní skupina, nebo lépe řečeno stále rozrůstající se orchestr, před nedávnem vydal další singl pod jménem Neděle. Nyní Zvíře jménem podzim ohlašuje eponymní debut, které by měl vyjít v listopadu. Skupinu okolo Jakuba Königa ale bude možné zastihnout už v létě.

Letní filmová škola zveřejnila první zprávy, na náměstí budou koncerty opět zdarma

Když se v Hradišti slavilo jubileum filmovky, probíhaly oslavy s pompou a místní drželi s návštěvníky tempo. Letošní třiačtyřicátý ročník na tenkrát volně přístupné koncerty na hlavním náměstí naváže. Velké pódium nabídne stálice popu, v Klubu Mír se naproti tomu představí hvězdy alternativy.

Puff Pieces zahrají už dnes večer na Sedmičce

Nevíte, co se zbytkem neděle a pobýváte kolem Prahy? Vyrazte na Sedmičku, kde se představí americké trio Puff Pieces, před nimi zahrají čeští Kontroll s čerstvou deskou Květy.

Koncertní Kmeny ovládnou Moravskou galerii, nejprve se představí alternativa

Z Husovy na Moravské náměstí! Z víkendové Street party, která uzavřela jednu z dopravních tepen Brna, se přesouvají oslavy (knihy a) výstavy Kmeny 90 do další budovy Moravské galerie. Jako první přichází na řadu „alternativa”.

Bratrské hudební žně: Kaplan Bros. a Bratři představili nové EPčka

Aniž by se domluvily, dvě výrazné bratrské dvojice na české scéně vydaly v krátkém sledu po sobě svá nová EP. Kaplan Bros. potěší milovníky starých gameboyů, Bratři zase introvertní jedince, kteří si rádi potají trsají.

Soutěž 1Band2Play zná finalisty: David Invalid, Ette Enaka a Silver Springs

Pátý ročník soutěže 1Band2Play zná své finalisty. Odborná porota vybrala z téměř šedesáti přihlášených tři finalisty, kteří se „utkají“ o vstupenku na Full Moon stage na letošní Colours of Ostrava a vydání debutového alba pod záštitou časopisu Full Moon. Jmenovitě jde o David Invalid, Ette Enaka a Silver Springs. Vítěz bude ohlášen na speciálním koncertu v pražském klubu FAMU, který proběhne 24. května.

Akropoli čeká kouzlení s žánry i beaty, přijedou Letherette

Série Music Infinity vozí pravidelně zejména do Prahy hudebníky mimo hlavní proudy a můžeme díky ní sledovat naživo celou řadu umělců od experimentálního jazzu, přes současnou elektroniku až po minimalistické skladatele. Ve čtvrtek se na pódiu Akropole objeví anglické duo Letherette, doslovní žánroví chameleoni, kteří dávají cítit hip hopové flow, lomené beaty, najazzlý sound a přitom všem si vyhrávají s barevností elektronických samplů.

Červen představuje nový videoklip, EP přijde vzápětí

Někdy přijde červen už v květnu. Komu se stýskalo po vpravdě jediné české kytarové matice, může se radovat. Dvojice Červen totiž ukončuje pauzu a servíruje (byť po troškách) čerstvý materiál. Nové třípoložkové EP vyjde, jak jinak, v červnu – hned prvního na den dětí. První vlaštovku si však můžeme vychutnávat už nyní, a to rovnou s videoklipem.

Návrat Lvmen dokonán. Poslechněte si první singl po devíti letech

Jeden z nejpřekvapivějších comebacků české scény, který se vloni udál, získává v květnu své očekávané a avizované pokračování. Post-hardcorová kultovní formace Lvmen se po devíti letech, strastiplné cestě osudu a v obměněné sestavě hlásí s novou nahrávkou Mitgefangen – Mitgehangen. Deska vyjde na vinylu v průběhu června a již od zítřka bude možné si ji předobjednat na stránkách domovského labelu Day After Records.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.