Festival Pohoda chystá největší Pohoda Den_FM

Již tuto středu 17. května pořádá Pohoda Festival ve spolupráci s Rádiem_FM největší Pohoda Den_FM v historii. Prostory Slovenského rozhlasu v Bratislavě rozezní zvučná jména současné hudby od osmé ranní do desáté večerní. Jelikož Pohodě v letošním roce dominují výrazné umělkyně, podobně tomu bude i na Pohoda Dni_FM.

Agnes Obel již brzy představí Praze svůj svět mezi písničkářstvím a neoklasikou

Když jsme se v září loňského roku rozplývali nad vydáním nové desky Agnes Obel, vznášeli jsme v závěru zprávy toužebné přání, že by mohla tato uhrančivá dánská klavíristka v rámci turné zavítat i k nám. Volání bylo vyslyšeno. Obel se představí 26. května v Paláci Akropolis.

Riff Raff přiváží svůj excentrický cirkus, představí jej Lucerně a Flédě

Enfant terrible současného amerického hip hopu se poprvé představí v Česku. Kdo jiný se může pyšnit účastí v reality show či zkušenosti s wrestlingem? Kdo nabízí plno dalších otázek? Riff Raff míří vše zodpovědět postupně Praze a Brnu, kde představí album Peach Panther doplněné o čerstvý mixtap Aquaberry Aquarius.

Videotip: Zamilska představuje hypnotický singl Closer

Vzpomínky na podzimní Story v Hranicích na Moravě ještě nestihly pořádně vyprchat a nyní znovu ožívají. Polská producentka Zamilska, která tehdy svým temným technem udávala v kapli božský řád, totiž představuje nový singl Closer.

Sóley divadelní i klubová – Islanďanka se dvakrát ukáže v Česku

Jestliže na druhou desku Sóley se čekalo déle, než je zdrávo, ta třetí s názvem Endless Summer přichází poměrně záhy. V rámci evropského turné se přitom islandská zpěvačka dvakrát zastaví i v Česku. Těšit se mohou Praha a Brno.

Festival Hyperreality dosáhne na hranice Vídně, nebo ještě dál

V rakouské metropoli právě začíná pokračování festivalu s víc jak padesátiletou tradicí Wiener Festwochen. Několikadenní slavnost tradičně začíná před vídeňskou radnicí již dnes, vstup je pochopitelně volný a na události vystoupí mimo jiné hvězdná Conchita Wurst. Přesáhnout hranice světa popu a vstoupit do utopického prostředí alternativní scény však mnohem lépe zprostředkovává letos vzniklý a tomuto festivalu přináležející Hyperreality, ten bude trvat čtyři noci v habsburském zámku z 16. století a nabídne jména jako Raime, Holly Herndon, Forest Swords, Nite Jewel, Angel-Ho, Yves Tumor a mnoho dalších.

Českolipský Všudybud oblaží vaši hudební zvědavost

Jestli jste někdy četli Komenského Labyrint světa a ráj srdce, jistě si pamatujete na postavu Všezvěda Všudybuda, ztvárnění lidské zvědavosti, která doprovázela Poutníka. Všudybud se jmenuje také malý velký českolipský hudební festival, který si z literární postavy bere jen to pozitivní. A letos se schyluje k jeho již 13. ročníku.

Label Opak Dissu přiveze rapy z vesnice do Olomouce

Už příští pátek se v Olomouci uskuteční festival na schodech – Michalský výpad. Zábava však na Hané bude zeširoka pokračovat i v sobotu 20. května. Do tamního podzemí Metro Chill Out Clubu totiž dorazí satirický rapový kolektiv Opak Dissu.

Multižánrový hudební festival Freiplatz rozezní opavské kluby již potřetí

Po půl roce se opět dočkáváme kulturního svátku v Opavě, pořádaném organizátory pohybujícími se kolem umělecké platformy Gottfrei. Slezská metropole již potřetí propojí několik opavských prostorů skrze nabitý hudební program.

Himalayan Dalai Lama se v průběhu turné připomínají i novým singlem

Brněnská dvojka Himalayan Dalai Lama od svého loňského úspěchu v Czechingu neposedí a hraje jako divá. Po výletech do zahraničí se v současnosti zaměřuje na československé končiny a od 5. května ukrajuje z druhé části turné spolu se slovenskými Fallgrapp. I v onom shonu však elektronici stíhají skládat novou hudbu.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.