Zahřejte se před Besedou, warm-up nabídne Please The Trees, Acute Dose a Atrey

Beseda u Bigbítu letos oslaví čtvrtstoletí a nedočkavci se mohou navnadit již 18. května. Organizátoři totiž přichystali v brněnském Kabinetu Múz zahřívací večírek Beseda Night, který nabídne spojnici mezi ročníkem minulým a tím letošním. Vzpomínky na skvělá vystoupení z loňského léta oživí Please The Trees a Atrey, očekávání toho letošního podpoří Acute Dose.

Tommy Genesis se vrací na místo činu, v rámci tour u nás tentokrát jen v Brně

Oslavovat narozeniny budu v Brně, znělo naposledy vyprodaným Kabinetem Múz, když mladá hvězda z Vancouveru ovládla publikum. Tommy Genesis se rozhodla dostát svým slovům, že se vrátí, už po půl roce, přičemž přijíždí opět s rozpracovanou trilogií World Vision. Do Brna během svého turné po východu rapperka zavítá 22. května, lístky k mání zatím jsou.

Mt. Accord rozprostírá na debutovém EP zasněnou atmosféru

Slovenský, toho času v Londýně usazený producent Mt. Accord už nás přes internet nějaký čas zásobuje svými ambientními zvukovými krajinami na pomezí field recordings a minimalismu. Po prvních pokusech a souběžně vydávané sérii improvizací nyní vydává u nezávislého londýnského labelu Colour 8 i své oficiální debutové EP. Název In Reverie naznačuje, že zasněná atmosféra bude všudypřítomná.

Nabídněme Mandale pomocnou ruku

Kulturní stánek uprostřed města tatrovek, Local Mandala, je oblíbeným místem mnoha milovníků hudby, besed i dobrého čaje či dýmky. Poslední dobou však místo živoří a hrozí, že by oblíbený podnik v prostorách Šustalovy vily mohl zaniknout.

Videotip: Midi Lidi hrají na prvního máje na vážnou notu

Midi Lidi nejsou ledajaká sranda, chtějí říct také něco vážně. Jejich nový klip ke skladbě Sraz Kjůristů si tak neutahuje jen tak z fanoušků The Cure, jako spíš kritizuje „debilní pseudomystiku” a hru s extrémními symboly. Skladba pochází z Give Masterpiece a Chance!, které bylo nominováno například na cenu Vinyla. Za klipem stojí Flesh&Brain.

AVA a Antez se vrací. V brněnské Mosilaně poté bude i workshop

Pokračování Loft Sessions brněnského kolektivu AVA se přesune z domácího prostředí Rumiště do bělostné, industriálem prosáknuté Mosilany. Zde, v někdejší továrně vlněných tkanin, vystoupí již ve středu Antez, francouzský hudebník a sochař, široce rozkročený umělec, jehož vizuálně akustická performance Continuum tentokrát rozezvučí poměrně velkolepější prostory. Den poté navíc v Brně povede workshop.

V Rumunsku jako doma? Banát nabízí posledních sto míst

Festival v rumunském Banátu se odehraje také letos v prostředí hornaté krajiny, kam tentokrát návštěvníky dopraví speciálně vypravený vlak. Kultovní festival, který se bude v malebném prostředí vesnice Eibentál konat pošesté, představí přes pětadvacet skupin. Program přitom začne záhy poté, co se poslední účastník odrazí od perónu.

Festival, kde poznáš souseda. Nárožíčko na den oživí kus zapomenutého žižkovského rohu

Znáte nároží ulic Kubelíkova a Ševčíkova na pražském Žižkově? Místo hned před budovou Nemocnice na Žižkově? Že ne? Ono možná není divu, je to totiž místo, které se ne tak úplně může pochlubit oku lahodícím prostředím. To se rozhodla změnit aktivita Žižkovský spolek, která „alespoň na jedno odpoledne oživí tento opomenutý a zanedbaný veřejný prostor, a ukáže jeho hodnotu skrze happening, jehož součástí bude veřejná debata o potenciálu místa, mezigenerační workshopy, živé kapely a DJs.“

Nové Květy vyjdou už na konci května. Ohlašují se singlem Byt

Na sklonku loňského léta skupina Květy obrodila svou sestavu. Dvojici Martina E. Kyšperského a Aleše Pilgra vzápětí doplnil instrumentalista Ondřej Kyas. Nyní brněnští alternativci ohlašují nové album, to má vyjít 25. května pod jménem Komik do půl osmé. Zatím se nabízí k poslechu singl Byt.

Pozdravy z Orlové: Cairnem a jeho dvacetiminutovka, Pacino a jejich split s Rutka Laskier

Začátek dubna jsme asi byli duchem mimo. Jak jinak si totiž vysvětlit, že jsme opomenuli informovat o dvou zajímavých hudebních kusech, které se výrazně pojí s zapadlým slezským koutem v Orlové? 

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.