V pražských Strašnicích ožijí garáže, zahrají ±0, dojde i na slam poetry nebo divadlo

V sobotu 29. dubna se ve strašnických garážích uskuteční unikátní multižánrový festival s příznačným názvem V Garážích. Kromě koncertů mladých českých kapel se mohou návštěvníci těšit na divadlo, slam poetry, filmy, polaroidovou výstavu či taneční úmění.

Živá scéna 3/04

Poslední dubnové dny nás trochu trápí prudkými teplotními změnami, jednou sněží a hned na to stromy pomalu začínají kvést vstříc měsíci, kdy jaro přechází do léta. Podobně pocitově či žánrově je zabalená i koncertní nabídka. Od zamyšleného písničkářství přes vydatné, všemi beaty a zvuky hýřící analogové techno až k drásavému pokoušení limitů a hranic hudby.

Brněnská Praha bude hostit souboj italského post-rocku, OvO versus Larsen

Praha, fórum pro architekturu a média, bude v pátek hostit koncert dvou postrockových skupin, které patří k výrazným inovátorům žánrů. OvO se do Brna vrací opakovaně a berou s sebou Larsen.

Už zítra v Potrvá vystoupí španělští Ultrasurf s domácími Otra Vez

Do pražské kavárny Potrvá zavítá ve čtvrtek 27. dubna španělské punkové trio Ultrasurf, společně s nimi zahrají v Praze sporadicky vystupující Otra Vez (Sakraphon) z Polabí. Koncert proběhne pod záštitou Silver Rocket.

Ostravské Plato se dostane do víru polského (post)punku

Ostravská galerie PLATO, jako jeden z nejsvěžejších vánků kulturního života severomoravské metropole, se naplno pouští i do pravidelné hudební nadílky. Snad i s ohledem na to, že spolupracovníkem Plata je též Jakub Adamec (I Love 69 Popgejů), je nejbližší koncertní menu ryze polské a dosti provokativní. Dvojboj ve složení Siksa a Alles slibují nadmíru zábavy.

Bigg Boss rozproudí Brno, před Moravskou galerií bude u příležitosti výstavy Kmeny 90 street party

Kmeny, Kmeny 0 a nyní Kmeny 90. V brněnské Moravské galerii se chystá výstava, při jejíž vernisáži zároveň proběhne street party, jak se na Bigg Boss sluší a patří. Label, který je zároveň i knižním vydavatelstvím, na Husově před Uměleckoprůmyslovým muzeem o půl třetí odpoledne započne oslavu spojovacího můstku mezi dříve vydanými knihami Kmeny a Kmeny 0. Ty mapovaly současné a normalizační městské subkutlury a kniha Kmeny 90 je tedy logickým vyústěním.

Do Prahy přijedou začátkem května Pontiak, před nimi zahrají Or a Bumfrang3

Tři bratři, osm desek, spousta EP, jeden pivovar, jedna kapela: Pontiak. Trio z americké Virginie zavítá v úterý 2. května do pražského Lucerna Music Baru. Před nimi zahrají pražští Or a Bumfrang3.

Festival na schodech Michalský výpad opět ožívá

Pokud chcete uspořádat festival, potřebujete prostory, to je jasné. Co ale, když chcete donést lidem kulturu do centra města a vytvořit co nejútulnější atmosféru? Co takhle schody? Že je to i za těchto podmínek možné dokáží letos již počtvrté pořadatelé Michalského výpadu – festivalu v Olomouci. Akce již tradičně oživí poschodí vedoucí mezi kostelem sv. Michala a secesní vilou Primavesi.

Czech Music Office zahajuje činnost, chce podpořit české umělce

V roce 2016 se vedení Institutu umění – Divadelního ústavu (IDU) rozhodlo zřídit ústav, který by podporoval perspektivní umělce a jejich konkurenceschopnost, propojil domácí hudební profesionály se zahraničními spolupracovníky nebo celkově napomohl v oblasti vzájemné komunikace – a tak dal vzniknout České hudební kanceláři.

První vlaštovka z alba Krok pro člověka – Leto představují Past

Internetový label MámaMrdáMaso a Silver Rocket nezahálí. Jejich svěřenci, manželé Indoš a Palma, po úspěšném debutu Zbytky ozářených ploch pracují na druhé desce, která ponese název Krok pro člověka. Pilotním singlem však není ryzí novinka, věrní fanoušci jistě znají tajemnou pohodovku Past již z koncertů.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.