Komorní a komunitní Pelhřimovy prozrazují první letošní lákadla

O Pelhřimovech se jako o festivale vlastně moc mluvit nedá. Jde spíše o setkání lidí, hudby, poezie, barev, přírody. Letos se toto setkání bude konat již počtvrté. Tentokrát v termínu 25.–26. srpna, opět v zaniklé obci Pelhřimovy na hranici Polska a Česka, pár kilometrů od Krnova a Slezských Rudoltic, v okolí kostela svatého Jiří. Mimochodem, restaurátoři v nedávných dnech při probíhajících restaurátorských činnostech odkryli nové fresky v kostele, vzniklé odhadem kolem roku 1420.

Ve znamení okultismu. Další olomoucký večírek AlterEcha přivítá NFAAITHOD a Introspekci

V řadě třetí, v Olomouci druhý koncert pod vlajkou AlterEcha klepe na dveře. A trochu vám z toho běhá mráz po zádech. Postmoderní hra, nebo synthpopový novoromantismus? Anebo raději obojí? Vedle Introspekce zahraje (pod tajemnou zkratkou skrytá) brněnská skupina No Fun At All In The House of Dolls.

Label Na Scénu se představuje showcasem, zahrají na něm Genuine Jacks, Acute Dose, Beps'n'Johnnies a další

Komunitu Na Scénu už někteří pravděpodobně znají z posledních doby, kdy se aktivně podílela na hudebně-kulturních akcích. Tento kolektiv se nyní rozrostl na plnohodnotný label a se zaměřením na československý prostor se rozhodl vydávat „převážně garage, rock'n'roll, punk, shoegaze, nebo psychedelic-rock“. Konkrétnější představu o jejich hudební filosofii si můžete udělat už zítra (25. 5.) v pražském Crossu, kde chystá svůj Na Scénu Fest.

Festival Respect slaví dvacet let, Holešovice čeká pestrobarevná hudba a vír tolerance

Respect Festival se podvacáté odehraje v půli července na pražském výstavišti v Holešovicích. Za cíl má opět vytvořit z tamního prostředí oázu tolerance plnou hudby ze všech světových stran. Oslavy to budou velkolepé, po dva dny bude znít podmanivá hudba z Bretaně, uhrančivá zpěvačka z malijského kraje lovců, oksitánské songy středověkých kacířů i kořeny amerického blues v africké hudbě. To budou korunovat Junun, mezinárodní projekt, u jehož vzniku stál kytarista Johny Greenwood z Radiohead.

Metronome Blues chystají album, posílají ochutnávku a lákají do Prahy a Brna

Tak se toho zase sešlo trochu víc. Brněnská skupina okolo Rhyse Braddocka si z německa přivezla materiál, z něhož vzešel videoklip ke skladbě Virtual Door. Pojmenování je to příznačné, Metronome Blues s ní otevírají nové, připravované album Vicious Circles. Dříve se pánové ukáží v Praze a Brně.

Zvíře jménem podzim ohlašuje album a první letní koncerty

Česká alternativní skupina, nebo lépe řečeno stále rozrůstající se orchestr, před nedávnem vydal další singl pod jménem Neděle. Nyní Zvíře jménem podzim ohlašuje eponymní debut, které by měl vyjít v listopadu. Skupinu okolo Jakuba Königa ale bude možné zastihnout už v létě.

Letní filmová škola zveřejnila první zprávy, na náměstí budou koncerty opět zdarma

Když se v Hradišti slavilo jubileum filmovky, probíhaly oslavy s pompou a místní drželi s návštěvníky tempo. Letošní třiačtyřicátý ročník na tenkrát volně přístupné koncerty na hlavním náměstí naváže. Velké pódium nabídne stálice popu, v Klubu Mír se naproti tomu představí hvězdy alternativy.

Puff Pieces zahrají už dnes večer na Sedmičce

Nevíte, co se zbytkem neděle a pobýváte kolem Prahy? Vyrazte na Sedmičku, kde se představí americké trio Puff Pieces, před nimi zahrají čeští Kontroll s čerstvou deskou Květy.

Koncertní Kmeny ovládnou Moravskou galerii, nejprve se představí alternativa

Z Husovy na Moravské náměstí! Z víkendové Street party, která uzavřela jednu z dopravních tepen Brna, se přesouvají oslavy (knihy a) výstavy Kmeny 90 do další budovy Moravské galerie. Jako první přichází na řadu „alternativa”.

Bratrské hudební žně: Kaplan Bros. a Bratři představili nové EPčka

Aniž by se domluvily, dvě výrazné bratrské dvojice na české scéně vydaly v krátkém sledu po sobě svá nová EP. Kaplan Bros. potěší milovníky starých gameboyů, Bratři zase introvertní jedince, kteří si rádi potají trsají.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.