Vřelé oslavy za studených nocí. Cold Cold Nights dvakrát pokřtí (The) Last Summer

V záplavě indie kapel se Cold Cold Nights vznášejí nad hladinou jako bójka. Pražská atmosférická formace v čele s Jakubem „Jéčkem“ Jiráskem okouzlila svou vyspělostí na nedávno vydaném debutovém albu (The) Last Summer, které na alternativní scéně i u nás sklízí velký obdiv a chválu. K oficiálnímu uvedení alba na svět přitom patří neodmyslitelně jeho křest. A jelikož není důvod na ničem šetřit, rozhodli se Cold Cold Nights hned pro dva křty – pražský pro domácí publikum 24.4. a pro brněnské fanoušky o dva dny později.

Znovuzrození fénixe z popela – Khoiba vydává Stoke the Fire

Comeback, který vzal za srdce mnohé milovníky klubového downtempa. Formace Khoiba po odchodu Emy Dientrichové ztratila na lesku a po době vyšuměla do ztracena. Nyní se však po devíti letech mlčení vrací s novinkou Stoke the Fire, která vychází u labelu Minority Records.

Podrobně: Intergalaktické AFO nabídne intergalaktický „soundtrack“

Po roce otevře hanácká metropole Olomouc opět náruč všem fanouškům a popularizátorům vědy a poznání. Již příští týden odstartuje 52. ročník intergalaktického filmového festivalu Academia Film Olomouc. AFO však není hlavní událostí jara jen pro nerdy a jiné divnolidi, na své si přijde každý a milovníci hudby, která v rádiích jen tak nezazní, obzvlášť. Tradičně silný hudební doprovodný program letos AFO ještě posílilo.

Živá scéna 2/04

Tento týden začínáme hlukem a experimenty, abychom postupně nabídli náročnější poslech, který ale bude přes veškeré kličky zvláštních tónin, improvizovaných scestí a vzdálených rytmů pořád velmi zábavný. Je to pestrá paleta, ze které je co vybírat, ať už bydlíte kdekoliv.

Do Prahy zavítají už tento čtvrtek Oxbow a Sumac

Do pražského klubu Futurum Music Bar zavítá už tento čtvrtek (20. dubna) duo významných amerických kapel Sumac a Oxbow,které zde představí svá nová alba. Třetím do party budou sludgemetaloví Inter...

Přehlídka MENU LABoratory v Pardubicích a v Hradci poodhalí možnosti současného audiovizuálního umění

Nejenom v Praze se odehrávají pozoruhodné kulturní akce. Na to se snaží upozornit organizátoři MENU LABoratory, interaktivní přehlídky audiovizuálního umění, která zavítá do východočeských měst, Pardubic a Hradce Králové.

Froples představují další singl, natočili k němu znepokojivý klip

Indie rock žije a v žilách mu koluje čerstvá krev. Důkazem toho je čtyřčlenná olomoucká kytarovka Froples. Před necelým rokem jsme představovali jejich debutový singl Downstairs, nyní kapela přichází s dalším.

Olomouc bude v zajetí elektroniky, na večírek Noshit dorazí KINØL, Aid Kid či Francois Svalis

Bude to džungle, bio exploze, která naplní Patnáctku. Další pokračování Noshitu přinese hromadu novýho, od interpretů, přes komplexní diy vizuál, novej fotokoutek bože, noční nebe a UV flóru.

Elektronik Kyófú vítá jaro novou bezstarostnou skladbou

Příjemná naivita, rozdováděnost, lehkost. To jsou asi hlavní klíčová slova, kterými lze popsat současná tvorba olomouckého muzikanta vystupujícího pod jménem Kyófú. V lednu jsme ho představovali v Echolokátoru jako autora čerstvého (klavírního ambientního) EP a ještě čerstvějšího (dovádivého elektronického) alba.

Premiéra: ba:zel – Scene 7

Mrazivá romantika ambientního neoklasického elektropopu ba:zel pro nás byla jedním z největších objevů loňského roku. Začátek jara přitom Ewelinu Chiu a Daniela Vlčka zachytil v tvůrčím víru. Před nedávnem představili povedené album remixů, nyní vysílají EP Scene 7. Tajuplné čtyři skladby vám na AlterEcho nabízíme v premiéře.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.