Letní filmová škola letos vzdává poctu švédské kinematografii

Do Uherského Hradiště zveme každoročně a také letos už jsme zmínili doprovodné akce formou koncertů, výstav a divadla. Po zveřejnění celého programu nastal čas nahlédnout pod pokličku hlavního festivalového menu, kterou tvoří samozřejmě filmy.

Lokální elektronika i bohatý doprovodný program. Grape festival poosmé

O velkých jménech letošního jsme již informovali. Piešťanské letiště bude od 11. do 12. srpna tepat v rytmech osmého ročníku festivalu Grape, na kterém se představí 80 interpretů, z toho přesně 19 ze zahraničí.

Billow ohlašují debut, posílají další skladbu na cestu

Zatím stále bezejmenné album čtveřice z Veselí nad Moravou sice nemá jméno, ale vyjde na konci tohoto léta. Zastřený hlas opředený snovými tóny, to je hlavní poznávací znak skupiny, jejíž členové z někdejších Strangers in the City a dva další se opětovně potkali před třemi lety. Vzápětí také začaly vznikat skladby, z níž první, Galaxie, zněla i naším Echolokátorem.

Koncerty, projekce a přednášky. Kmeny rozproudí brněnské léto v Moravské galerii a Industře

Kmeny rostou exponenciálně. Kmeny, Kmeny 0, Kmeny 90. Kmeny v literaratuře, divadle, kině. Kmeny v Brně v ulicích zvýrazňuje tank Davida Černého a připomíná tak právě probíhající výstavu Kmeny 90 v Moravské galerii. K té se váže doprovodný program, který začal hned vzápětí s koncertem pod vlajkou alternativy a hiphopu. Následovat bude ještě večer věnovaný punku, který ztělesní Degradace a S.P.S v Místodržitelském paláci (19. 7.).

Nicolas Jaar se vrací do Česka sólově, v pražské Roxy zahraje na sklonku léta

Nicolas Jaar je na poli elektronické hudby jednou z nejsledovanějších postav. Poté, co před třemi lety předvedl spolu s Darkside na Colours of Ostrava blyštivou show, se zrcadly smířlivě temnou, s funky bluesovým světlem na konci galaxie, se představí v Praze se svým loňským sólovým albem Sirens. To jsme zařadili ve výročních žebříčcích mezi nejlepší zahraniční alba

Artur Rojek s Kwadrofonik na OFFu představí Badalamentiho symfonii

S návratem kultovního Městečka Twin Peaks přichází i na návrat neméně působivého hudebního doprovodu, o který se Davidu Lynchovi stará Angelo Badalamenti. Ten se ve třetí sérii seriálu nese na snad ještě podivnější vlně, neboť hudby je sice poskrovnu, ale vašim snům opět zavaří. Na polském OFF Festivalu dojde na jedinečnou nostalgickou výpravu, když se Artur Rojek spolu s Kwadrofonik vrhnou na Badalamentiho Industrial Symphony No. 1. Ta je přitom fanouškům někdejšího soundtracku Twin Peaks dobře známá.

Lázeňská procedura jinak. LUHOvaný Vincent poosmé v Luhačovicích

Již poosmé se na přelomu června a července promísí v Luhačovicích postarší lázenští hosté s převážně mladší generací rejdící na LUHOvaném Vincentovi. Tradiční festival jako obvykle nabídne pestrý program, rozprostřený do všech koutů lázeňského městečka.

20. 6. | 20:06. Červnová várka lístků na Psy-High

Tajuplný festival Psy-High je na české poměry konceptuálně unikátní. Snaha o spojení přírody a umění s niternou duševní stránkou, zatajování line-upu do posledních chvil, zážitek na pomezí umění, rituálu a zhmotnění filosofie. „Setkávání s neznámem, tříbení schopnosti otevřít se novým zážitkům, boj proti společenské apatii a vytržení z každodenního automatismu,“ zamýšlí se organizátoři.

Algiers brzy vydají novou desku

Když před dvěma lety Algiers debutovali, byl to pro nás zážitek ve sluchátkách i naživo. Jejich angažovaná, mezi gospelem, soulem, post-punkem a noise rockem oscilující, energická jízda proti rasismu, xenofobii a předsudkům byla strhující. Nyní se čtveřice vrací s novou deskou.

VR/Nobody načínají novou kapitolu. V češtině

Netočit se v kruhu a posouvat se. Vykročit bokem z komfrotní zóny. Elektronické duo VR/Nobody se přesně k tomuto se svou nejnovější tvorbou odhodlali. Změna přitom neprobíhá na úrovni zvuku či žánru, nýbrž na úrovni jazyka. Václav Rouček a Jakub Strach se přesouvají od angličtiny k mateřštině. Jejich první český singl se jmenuje Má.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.