Krajinomalba podle Pacino. Nová deska vyjde na Fluffu

Textově syrovější a hudebně autentičtější jsou s každou další novou skladbu původem orlovští Pacino. Trojice, která už několik let přináší jeden z nejsychravějších kytarových zvuků na české scéně, nyní představuje singl Kraj. Do dvou a půl minut tradičně vmáčkla tolik virválu, intenzivna a šrámů, kolik se tam jen může vejít.

Vstupenka do léta. Olomoucký krasik představuje videoklip k singlu GoGoGirl

Marek Krasík svého času frontmanoval olomouckým Skydive. Pak se vydal na sólovou dráhu a zkoušel spolupracovat třeba s Filipem Helštýnem z DIV I DED. Z této kooperace částečně vychází i krasikova nejnovější skladba GoGoGirl. Představuje ji rovnou s DIY videoklipem s olomouckými scenériemi.

Filadelfští Purling Hiss se vrací do Prahy, doprovodí je Pacino a His Clancyness

Před dvěma lety málem zbořili Sedmičku, pak vydali uhlazenější a „popověší“ EP a nyní se znovu vrací do Prahy. S novou deskou High Bias v zádech a v poněkud pozměněné sestavě, která slibuje do garážového popu přidání trochy hlukového bordelu. „Vše je při starém, jenom se tomu šlape víc na prdel,“ prorokují organizátoři ze Seek Harbor, kteří si filadelfské trio Purling Hiss do Prahy pozvali již na neděli 18. června.

Nylon Jail se vrací, desku předznamená dlouhá série singlů

Jsou tomu přesně dva roky, co olomoucká formace Nylon Jail zahrála svou zdánlivou labutí píseň. Kapela, která se se svým zvukem na české scéně vymykala, skončila v době, kdy stoupala k vrcholu. Nyní dochází k reinkarnaci a cesta vzhůru může pokračovat. „I když jsme napsali ‚definitivní rozpad kapely“, věděl jsem že se brzy vrátíme zpět. Je to v nás zažraný příliš hluboko na to, abychom se na to dokázali vysrat,“ říká zpěvák Jiří Jirák, který se společně s dalším zakládajícím členem Romanem Vičíkem rozhodl rozvířit usazený prach.

Astronautalis se v létě vrací do Česka, zavítá i na Slovensko

„Ostatní se mě často ptají: Proč tak rád koncertuješ v Česku? Je to snadné. Češi jsou neskuteční fanoušci. Co se týče koncertů neumí dělat nic napůl. Nestane se, že by jen stáli na místě a pokyvovali hlavou. Ne, české koncerty, to je vždy neskutečná energie.“ Slova Andyho Bothwella aka Astronautalise z únorového koncertu v Kopřivnici mohu jenom potvrdit. Příliv nekonečné energie můžete nyní zažít znovu, Andy se k nám totiž v krátkém sledu vrací, v červenci odehraje tři koncerty v Česku a další dva na Slovensku.

Brány muzeí dokořán. Startuje Pražská muzejní noc, letos již počtrnácté

Pokud si pamatujete na kultovní komedii s Benem Stillerem v roli nočního hlídače, jistě jste trnuli při pomyšlení jít do muzea i ve dne. Je však velké štěstí, že výplody hollywoodských tvůrců ožívají pouze na stříbrném plátně. Svou ‚Noc v muzeu‘ si můžete zažít v klidu a kulturně na vlastní kůži již tuto sobotu.

Když jméno dělá problém, ale muzika šlape – label Bad Names se představuje na první showcase

Uvažovali jste někdy se svými přáteli, že založíte kapelu, ale zastavili jste se hned u jedné z prvních otázek: „Jak se vlastně budeme jmenovat?“. Nemusí to být v žádném případě překážkou. Naopak, vybudujte si na tom kariéru jako label Bad Names.

Beseda u Bigbítu hlásí další jména, hlavní hvězdou budou K-X-P

Léto bez festivalů je pro mnohé něčím nepředstavitelným a nabídka je opravdu bohatá, stačí si vybrat. Pokud vás nelákají megalomanské festivaly jako Pohoda či Colours a máte radši komornější atmosféru, nesmíte tento rok minout již 25. ročník Besedy u Bigbítu, který se uskuteční 4. a 5. srpna v Tasově u Veselí nad Moravou.

PSH, Flash The Readies, Acoustic Fields či vizuální návrat Nylon Jail. Léto v Olomouci odstartuje WaveBEAT

Hanácká metropole, kterou každoročně navštěvují desítky studentů tamější univerzity, nezahálí ani s koncem semestru. Právě naopak. S přicházejícím létem to chce ještě využít poslední dny, než vyprší smlouva o kolejném či nájmu, nic neřešit a vyrazit s přáteli za dobrou muzikou. S touto ideou přišli organizátoři nultého ročníku festivalu WaveBEAT, který již za pár dní rozezní olomoucké letní kino.

Chee Chaak počtvrté, rachot čeká Ostravu už tento víkend

Ojedinělý ostravský festival Chee Chaak tento rok vsadil především na české kapely, v tiskové zprávě se píše o ročníku „ve znamení kapel osvědčených časem a přátelstvím“. Bude to vyvážený mix kytarových zážitků (Or, Pacino, Microvomit, Červen), elektroniky (Jakub Adamec, Ghettoblaster, Marius Konvoj), zahraničních lahůdek (Robotra, Colored Moth, Vyk Non) a spousty další hlasité hudby.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.