Českolipský Všudybud oblaží vaši hudební zvědavost

Jestli jste někdy četli Komenského Labyrint světa a ráj srdce, jistě si pamatujete na postavu Všezvěda Všudybuda, ztvárnění lidské zvědavosti, která doprovázela Poutníka. Všudybud se jmenuje také malý velký českolipský hudební festival, který si z literární postavy bere jen to pozitivní. A letos se schyluje k jeho již 13. ročníku.

Label Opak Dissu přiveze rapy z vesnice do Olomouce

Už příští pátek se v Olomouci uskuteční festival na schodech – Michalský výpad. Zábava však na Hané bude zeširoka pokračovat i v sobotu 20. května. Do tamního podzemí Metro Chill Out Clubu totiž dorazí satirický rapový kolektiv Opak Dissu.

Multižánrový hudební festival Freiplatz rozezní opavské kluby již potřetí

Po půl roce se opět dočkáváme kulturního svátku v Opavě, pořádaném organizátory pohybujícími se kolem umělecké platformy Gottfrei. Slezská metropole již potřetí propojí několik opavských prostorů skrze nabitý hudební program.

Himalayan Dalai Lama se v průběhu turné připomínají i novým singlem

Brněnská dvojka Himalayan Dalai Lama od svého loňského úspěchu v Czechingu neposedí a hraje jako divá. Po výletech do zahraničí se v současnosti zaměřuje na československé končiny a od 5. května ukrajuje z druhé části turné spolu se slovenskými Fallgrapp. I v onom shonu však elektronici stíhají skládat novou hudbu.

Zahřejte se před Besedou, warm-up nabídne Please The Trees, Acute Dose a Atrey

Beseda u Bigbítu letos oslaví čtvrtstoletí a nedočkavci se mohou navnadit již 18. května. Organizátoři totiž přichystali v brněnském Kabinetu Múz zahřívací večírek Beseda Night, který nabídne spojnici mezi ročníkem minulým a tím letošním. Vzpomínky na skvělá vystoupení z loňského léta oživí Please The Trees a Atrey, očekávání toho letošního podpoří Acute Dose.

Tommy Genesis se vrací na místo činu, v rámci tour u nás tentokrát jen v Brně

Oslavovat narozeniny budu v Brně, znělo naposledy vyprodaným Kabinetem Múz, když mladá hvězda z Vancouveru ovládla publikum. Tommy Genesis se rozhodla dostát svým slovům, že se vrátí, už po půl roce, přičemž přijíždí opět s rozpracovanou trilogií World Vision. Do Brna během svého turné po východu rapperka zavítá 22. května, lístky k mání zatím jsou.

Mt. Accord rozprostírá na debutovém EP zasněnou atmosféru

Slovenský, toho času v Londýně usazený producent Mt. Accord už nás přes internet nějaký čas zásobuje svými ambientními zvukovými krajinami na pomezí field recordings a minimalismu. Po prvních pokusech a souběžně vydávané sérii improvizací nyní vydává u nezávislého londýnského labelu Colour 8 i své oficiální debutové EP. Název In Reverie naznačuje, že zasněná atmosféra bude všudypřítomná.

Nabídněme Mandale pomocnou ruku

Kulturní stánek uprostřed města tatrovek, Local Mandala, je oblíbeným místem mnoha milovníků hudby, besed i dobrého čaje či dýmky. Poslední dobou však místo živoří a hrozí, že by oblíbený podnik v prostorách Šustalovy vily mohl zaniknout.

Videotip: Midi Lidi hrají na prvního máje na vážnou notu

Midi Lidi nejsou ledajaká sranda, chtějí říct také něco vážně. Jejich nový klip ke skladbě Sraz Kjůristů si tak neutahuje jen tak z fanoušků The Cure, jako spíš kritizuje „debilní pseudomystiku” a hru s extrémními symboly. Skladba pochází z Give Masterpiece a Chance!, které bylo nominováno například na cenu Vinyla. Za klipem stojí Flesh&Brain.

AVA a Antez se vrací. V brněnské Mosilaně poté bude i workshop

Pokračování Loft Sessions brněnského kolektivu AVA se přesune z domácího prostředí Rumiště do bělostné, industriálem prosáknuté Mosilany. Zde, v někdejší továrně vlněných tkanin, vystoupí již ve středu Antez, francouzský hudebník a sochař, široce rozkročený umělec, jehož vizuálně akustická performance Continuum tentokrát rozezvučí poměrně velkolepější prostory. Den poté navíc v Brně povede workshop.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.