Thalia Zedek přijíždí do Česka, zahraje v Praze nebo Kopřivnici

Už dnes začíná česko-slovenské turné Thalia Zedek Band, v jejímž čele stojí kultovní americká písničkářka a kytaristka Thalia Zedek. Zastihnout ji budete moci na čtyřech koncertních zastávkách: dnes Brno, zítra Trenčín, ve čtvrtek Kopřivnice a na závěr pražská kavárna Potrvá.

Živá scéna 1/04

Po delší odmlce se vracíme s komentovaným koncertním přehledem toho zajímavějšího, co se bude dít v našich klubech (a taky na půdách, v divadlech nebo někde venku). Trochu pozměňujeme koncept a od teď budeme výběr pozvánek publikovat každý týden. Doufáme zejména v to, že upoutáme pozornost i k trochu upozaděným akcím, a sem tam doporučíme výraznější jméno, které není radno si nechat ujít.

Festival Apríles ve znamení pražského industriálu zve na Himalayan Dalai Lama nebo „DIY kitchen electro“

Za necelých čtrnáct dní obživne pražské Nákladové nádraží Žižkov festivalem Apríles. Jeho sedmý ročník proběhne právě tam v sobotu 22. dubna. Letošním tématem byl zvolen pražský industriál, organizátoři k němu slibují odborné přednášky zabývající se transformací industriálních budov na kulturní centra, výstavu fotografií a mnoho dalších tematických workshopů.

Tajně, ale ve středu světa. Dvacátá Loft Session představí nový projekt AVA ve čtyřkanálovém zvuku

Výjimečně se obejvující, v Brně usazený projekt Střed Světa čekají dvě vystoupení. Jedno v Praze, jedno tak trochu doma. Tajné „půdní” místo Rumiště v Králově Poli čeká již ve středu podvacáté Loft Session.

Kapli svaté Barbory čeká další bouře, Story se vrací a udeří v červnu

Festival světla a elektronické hudby se vrací do na podzim osvědčené Kaple svaté Barbory. Podzimní edice festivalu Story prokázala, že vyhraněná dramaturgie má schopnost i v prostředí nevelkých Hranic na Moravě učinit prvotřídní akci. Na začátku června to nedávno odsvěcená kaple zakusí podruhé, zahrají dné, Atom, Aïshi Devi, Fis, Xosar a Dash.

Mezi běsněním a tancem. Wrong v Praze uvede Lightning Glove, Új Bála, Střed Světa

Kolektiv Wrong uvede v prostoru pražské Eternie a v ní skrytém klubu Underdogs' Ballroom & Bar tři projekty oscilující na pomezí experimentální a taneční hudby. Své aktuální alba představí maďarský Új Bála a od nás Střed Světa, něco z připravovaného alba Lightning Glove lze snad očekávat rovněž.

Monkey Plot se vrací, berou s sebou Moon Relay. Norové zahrají v Praze, Brně a Bratislavě

Norská skupina Monkey Plot, aneb Karokh v menším, ale stále tak zajímavá, se vrací. S sebou na evropské turné vzala krajany a kumpány z labelu Hubro Moon Relay. Postupně se přesunou od Brna přes Bratislavu k Praze.

Vzdělávací Music Ports tentokrát ve znamení Bastl Instruments

Platforma Kreaton spolu s Goethe-Institutem připravili další pokračování hudebně vzdělávací pokračování Music Ports. Poté, co podzimní edice nahlédla pod pokličku berlínského experimentálního festivalu CTM, se nyní vrací k našincům – na konci dubna se bude v Praze mluvit o Bastl Instruments. Přestože je skupina kumštýřů z Brna, její věhlas už hranice dlouho přesahuje.

Gram Bazaar v Brně ve znamení Record Store Day. Večer zahrají The Canyon Observer a další

Tradiční vinylová burza se opět přesouvá do Brna, v tamním Kabinetu Múz rozprostřou malí velcí obchodníci své stánky, místo se najde i pro jednotlivé prodeje. Samotný Gram Bazaar tentokrát proběhne u příležitosti Record Store Day, startuje se o druhé a přehrabuje do večera. Poté nastoupí hudba živě.

Jenny Hval do Bratislavy přináší svěží vítr

Pomyslným vyvrcholením koncertní série Fresh Air, o kterou se starají v bratislavském kulturním prostoru A4, se stane vystoupení norské performerky Jenny Hval. Na podzim se avantgardní pop rozezvučel v Praze, kde Jenny Hval coby předskokanka uvedla The xx, nyní Bratislavu čeká koncert plnohodnotný. Se svým aktuálním albem ztělesňuje zaprášenou mytologii lidem velkoměsta jednadvacátého století.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.