Foto: Pelican + Nod Nod, Praha – NoD, 11. 5. 16

„Nejsem tolik fanoušek Pelican, jako spíš post-metalu obecně, a takhle velké žánrové kapely zde moc často nehrají. Navíc pro Nod Nod (momentálně vydávající svůj debut na labelu Sound Devastation – mysli na Kongh, nebo Amenru) to měl být poslední koncert na dlouhou dobu.“

Foto: Freiplatz – opavská klubová noc, Opava – různá místa, 6.–7. 5. 16

Slezská metropole Opava tento víkend ukázala, že i ona má na to mít svou klubovou noc. Po zkušebním ročníku na podzim 2015 se letos předvedla s vynikajícím programem, v němž dominovaly přední jména tuzemské alternativní scény společně s DJ's nejrůznějších žánrů. V hudebním menu se dalo vybrat např. z kapel Donnie Darko, Please The Trees, Vees, Lebanon, Fred Madison, Vítrholc, Noir Voir, Ty Syčáci, Teepee, Tichonov a spousty dalších.

Foto: Piano + Fúzy Múzy + Lesní zvěř, Brno – Fléda, 5. 5. 16

Finále letošní soutěže Jednou ranou na Sziget, v níž diváci přímo na koncertech hlasovali o vítězi, který dostane vstupenku na pódium velkolepého maďarského festivalu, zavítalo vedle Bratislavy a Prahy také do Brna. Na Flédě se představili čeští finalisté Piano, slovenští finalisté Fúzy Múzy a speciální host v podobě Lesní zvěře. Vítěz byl vyhlášen o den později v Praze a radost zavládla v Prešově.

Foto: ROLE + Lazer Viking + Frank Bigsby & His Satanic Majesty + Psychocandy, Ostrava – Barrák, 29. 4. 16

Ostravský klub Barrák předvedl v pořadí již devátou Indie Session. Kytarový večer započal psychedelický Frank Bigsby, následovalo garážově-snové trie ROLE, po něm Lazer Viking, který se nebál část koncertu odzpívat uprostřed divokého publika. Organizátoři festivalu orientujícího se na nezávislou hudební scénu přizvali interprety převážně z Prahy. Výjimkou byla znojemská kapela Psychocandy, která svým garážovým zvukem akci uzavírala.

Foto: Ventolin + Lebanon + Ondrash+Kobylka Live Drums + DJ Johana, Olomouc – 15 minut, 16. 4. 16

Zahájili Lebanon, kteří navzdory internímu upozorňování na nedostatek předchozích zkoušek a nesladěnost (nízké sebehodnocení bubeníka) zahráli nepřipraveným uším zdánlivě nepřístupný a kakofonicky působící industriální nářez, pod jehož rouškou se ovšem skrývá drsná a podmanivě roztančující melodičnost.

Foto: AFO 2016, Olomouc – různá místa, 19.–24. 4. 16

AFO vs Spánek - 1:0. HRTL vs Soudnost - 9:0. Vědci vs Tanec - 1:1. Jsem neznaboh a z nedostatku času jsem se všem filmům a přednáškám prostě vyhnul. AFO noci mi to ale notně vynahrazovaly.

Foto: Jindra Holubec Y Amigos, Olomouc – Ponorka, 23. 4. 16

V sobotu 23.4. dokázal Jindra Holubec a jeho Y Amigos, basák brácha Majkl Holubec (EMMETT BROWN) a bubenečník Pavel Magnusek (Zloději Uší, Létající Inženýři), že Olomouc a obzvlášť Ponorka nejsou moc suchý na radostnou hudbu. Žádná depka, ale řádná porce funku, latiny a svojské alternativy z desky Ča Ča Ča.

Foto: Deaths + Still Parade + Mayen, Brno – Kabinet Múz, 20. 4. 16

Kdo si snad myslel, že Deaths jsou jednoduše kolébavou melancholií, tomu jistě Bruso a spol. vytřeli zrak. Snový soumrak se každopádně konal – to když otevírali staří známí Mayen a po nich následoval jejich podobně naladěný kolega Still Parade z Berlína. Deaths postupují pomalu, zato razantně: energický úderný set, pojatý tentokrát notně tanečně. Lapám po dechu.

Foto: Wargasound + Král Doubek, Brno – různá místa, 20.–21. 4. 16

Ve středu 20. dubna 2016 rozproudilo svou živelnou energií brněnskou Expediční klubovnu uskupení hudebníků zvané Wargasound. Tříčlenné jádro pocházející z Francie přetvořilo jeden ze středečních jamů ve workshop lidových písní, sesbíraných během šestiletého kočování světem. Zároveň tím rozezpívali publikum na své vystoupení následující den v kamenkovském DuckBaru. Čtvrteční koncert, jehož průběh byl neméně divoký, navštívil a též i zahájil Král Doubek, přicházející s přírodně poetickou energií.

Foto: Please The Trees, Olomouc – Jazz Tibet Club, 31. 3. 16

Už s prvním hrábnutím do strun vyvolali z repráků ohlušující tlakovou vlnu, která smetla všechen usazený prach, rozčeřila vlasy našlapaného klubu i těžký vzduch v něm a málem shodila rozestavěné kamery České televize, která se rozhodla tuhle show zachytit pro další díl pořadu Kombo. Lépe si vybrat nemohla. Please The Trees se na své poslední desce stali staviteli syrových hutných kytarových hradeb a tímto úvodem jako by to chtěli bez varování připomenout všem, kteří toho večera na jejich koncert (konaný v rámci festivalu Jeden Svět) do olomouckého Jazz Tibet Clubu dorazili.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.