Foto: Troy Von Balthazar + John Silver, Vídeň – Rhiz, 24. 5. 16

Sad songs make me happy, pronáší mimo jiné Troy Von Balthazar ve Vídni, v malém klubu Rhiz, kde mezi jeho tesknými písněmi občas zahřmí nad ním projíždějící vlak metra. Zavřené oči, vichr, déšť.

Foto: Kieslowski + Kittchen + Flash The Readies, Olomouc – Jazz Tibet Club, 24. 5. 16

Kieslowski začali ještě za světla a v Jazzu bylo hned jak pod peřinou. Jemné melodie a překvapivě zarývající se texty byly docela v kontrastu s dobrým naladěním kapely a příjemným povídáním mezi skladbami. Nebylo na nich znát, že je to už třetí koncertní den, naneštěstí ani doporučená čichová zkouška nic zásadního neprokázala, voněli a hráli velmi čerstvě.

Foto: Pelhřimovy 2016, 20.–22. 5. 16

O tom, proč obec Pelhřimovy zanikla a jaký je její příběh, se netřeba v době Wikipedie rozepisovat. Podstatné je, že život bující energie zde pokojně kvete dál. Chcete-li se osobně přesvědčit, v kostele zatančit, oheň si přeskočit, v krmelci něco sníst, tak vězte, že žádné hranice vám zde na hranicích bránit nebudou.

Foto: Pelican + Nod Nod, Praha – NoD, 11. 5. 16

„Nejsem tolik fanoušek Pelican, jako spíš post-metalu obecně, a takhle velké žánrové kapely zde moc často nehrají. Navíc pro Nod Nod (momentálně vydávající svůj debut na labelu Sound Devastation – mysli na Kongh, nebo Amenru) to měl být poslední koncert na dlouhou dobu.“

Foto: Freiplatz – opavská klubová noc, Opava – různá místa, 6.–7. 5. 16

Slezská metropole Opava tento víkend ukázala, že i ona má na to mít svou klubovou noc. Po zkušebním ročníku na podzim 2015 se letos předvedla s vynikajícím programem, v němž dominovaly přední jména tuzemské alternativní scény společně s DJ's nejrůznějších žánrů. V hudebním menu se dalo vybrat např. z kapel Donnie Darko, Please The Trees, Vees, Lebanon, Fred Madison, Vítrholc, Noir Voir, Ty Syčáci, Teepee, Tichonov a spousty dalších.

Foto: Piano + Fúzy Múzy + Lesní zvěř, Brno – Fléda, 5. 5. 16

Finále letošní soutěže Jednou ranou na Sziget, v níž diváci přímo na koncertech hlasovali o vítězi, který dostane vstupenku na pódium velkolepého maďarského festivalu, zavítalo vedle Bratislavy a Prahy také do Brna. Na Flédě se představili čeští finalisté Piano, slovenští finalisté Fúzy Múzy a speciální host v podobě Lesní zvěře. Vítěz byl vyhlášen o den později v Praze a radost zavládla v Prešově.

Foto: ROLE + Lazer Viking + Frank Bigsby & His Satanic Majesty + Psychocandy, Ostrava – Barrák, 29. 4. 16

Ostravský klub Barrák předvedl v pořadí již devátou Indie Session. Kytarový večer započal psychedelický Frank Bigsby, následovalo garážově-snové trie ROLE, po něm Lazer Viking, který se nebál část koncertu odzpívat uprostřed divokého publika. Organizátoři festivalu orientujícího se na nezávislou hudební scénu přizvali interprety převážně z Prahy. Výjimkou byla znojemská kapela Psychocandy, která svým garážovým zvukem akci uzavírala.

Foto: Ventolin + Lebanon + Ondrash+Kobylka Live Drums + DJ Johana, Olomouc – 15 minut, 16. 4. 16

Zahájili Lebanon, kteří navzdory internímu upozorňování na nedostatek předchozích zkoušek a nesladěnost (nízké sebehodnocení bubeníka) zahráli nepřipraveným uším zdánlivě nepřístupný a kakofonicky působící industriální nářez, pod jehož rouškou se ovšem skrývá drsná a podmanivě roztančující melodičnost.

Foto: AFO 2016, Olomouc – různá místa, 19.–24. 4. 16

AFO vs Spánek - 1:0. HRTL vs Soudnost - 9:0. Vědci vs Tanec - 1:1. Jsem neznaboh a z nedostatku času jsem se všem filmům a přednáškám prostě vyhnul. AFO noci mi to ale notně vynahrazovaly.

Foto: Jindra Holubec Y Amigos, Olomouc – Ponorka, 23. 4. 16

V sobotu 23.4. dokázal Jindra Holubec a jeho Y Amigos, basák brácha Majkl Holubec (EMMETT BROWN) a bubenečník Pavel Magnusek (Zloději Uší, Létající Inženýři), že Olomouc a obzvlášť Ponorka nejsou moc suchý na radostnou hudbu. Žádná depka, ale řádná porce funku, latiny a svojské alternativy z desky Ča Ča Ča.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.