Olomoucká metamorfóza s Portico

Proměna v přímém přenosu, z níž by i Řehoř Samsa znejistěl a Franz Kafka zaplesal. Přesně té byl olomoucký Jazz Tibet během koncertu britských Portico svědkem.

Nový Babylon v Brne. Nemý film so Šostakovičovou hudbou podmanil publikum

Nový Babylon v Besednom dome v Brne nebol povestným „starým“ biblickým Babylonom, kde sa rozviazali ľuďom ústa v rôzne jazyky a prestali si rozumieť. Naopak spojenie filmu a hudby, bolo výbušnou symbiózou a celý nemý film priviedol diváka i poslucháča zároveň v nemý úžas.

Nouvelle Prague 2014 – opět o krok blíže světu

Hned na začátku se vzdávám jakéhokoli hodnocení showcaseového festivalu Nouvelle Prague z pohledu návštěvníka. Poté, co absolvujete programově bohatou konferenci pokrývající opravdu snad všechna relevantní témata, těžko už se díváte na kapely jen tak.

George Ezra si Prahu získal a stačilo jen málo

O Georgi Ezrovi už jsme se trochu rozepsali minulý týden, k jeho koncertu v pražském Lucerna Music Baru tak zbývá říct jen několik poznámek. Že se jedná o vycházející britskou hvězdu na pomezí blues, folku a popového písničkaření ví u nás zatím hrstka lidí, to však stačilo k tomu, aby klub vyprodal.

Dva pohledy: Expozice nové hudby (II.)

Dva redaktoři, dvě svébytné sondy do dalšího ročníku Expozice nové hudby. Česky i slovensky, analyticky i synteticky, prozaicky i poeticky, subjektivně i objektivně.

Dva pohledy: Expozice nové hudby

Dva redaktoři, dvě svébytné sondy do dalšího ročníku Expozice nové hudby. Česky i slovensky, analyticky i synteticky, prozaicky i poeticky, subjektivně i objektivně.

Koncert pro struny – Brno Contemporary Orchestra

Záchvev struny podnecuje jej život. Ocitnutie sa v sále v záplave hudby Koncertu pro struny, Brno Contemporary Orchestra v Besednom dome 16. októbra, sa nadalo ubrániť obklopujúcemu zvuku strún.

Neil Cowley Trio aneb Tyrannosaurus Jazz

Déjà vu, jehož opakované prožití ani při nejmenším nevadilo. Neil Cowley Trio se téměř na den přesně po dvou letech vrátilo do olomouckého Jazz Tibet Clubu a opět to žilo ve velkém.

Osobní kouzlo a obrazy: zahájení Setkávání nové hudby plus

Návštěvníci zahajovacího koncertu Setkávání nové hudby plus měli možnost nechat se celý večer okouzlovat charismatem islandské flétnistky Áshildur Haraldsdóttir.

Hry o jazz – Jazz & World v Besednom dome

Homo ludens, človek hrajúci sa, tvorivý, invenčný v nápadoch ako i v činnostiach samotných. Snáď jedna z definícií charakterizujúca daný pojem. Hra sa dá sledovať v rôznych významoch, od prirodzených hier batoliat po hry plné intríg a vypočítavej logistiky.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.