Koncert pro struny – Brno Contemporary Orchestra

Záchvev struny podnecuje jej život. Ocitnutie sa v sále v záplave hudby Koncertu pro struny, Brno Contemporary Orchestra v Besednom dome 16. októbra, sa nadalo ubrániť obklopujúcemu zvuku strún.

Neil Cowley Trio aneb Tyrannosaurus Jazz

Déjà vu, jehož opakované prožití ani při nejmenším nevadilo. Neil Cowley Trio se téměř na den přesně po dvou letech vrátilo do olomouckého Jazz Tibet Clubu a opět to žilo ve velkém.

Osobní kouzlo a obrazy: zahájení Setkávání nové hudby plus

Návštěvníci zahajovacího koncertu Setkávání nové hudby plus měli možnost nechat se celý večer okouzlovat charismatem islandské flétnistky Áshildur Haraldsdóttir.

Hry o jazz – Jazz & World v Besednom dome

Homo ludens, človek hrajúci sa, tvorivý, invenčný v nápadoch ako i v činnostiach samotných. Snáď jedna z definícií charakterizujúca daný pojem. Hra sa dá sledovať v rôznych významoch, od prirodzených hier batoliat po hry plné intríg a vypočítavej logistiky.

Pharrell Williams své sólo v Praze obhájil, ale s výhradami

Sólové turné Pharrella Williamse dorazilo také do Prahy a k hvězdě světového formátu se samozřejmě nehodilo nic menšího, než O2 arena. Ne že by ji zpěvák nenaplnil, ale už od pohledu bylo pódium, které sdílel se dvěma předskokany, trochu malé.

Večer z per venezuelských a španělských skladatelů ve strunách Gabriela Guilléna

V živelném programu festivalu Ibérica působí kytarový recitál spíše jako odpočinková záležitost, avšak zážitek to byl velmi intenzivní, jak se na srpnový venezuelský a španělský večer v Brně sluší a patří.

Slunce, sláma, hippies a britská scéna na jednom letišti – Grape 2014

Grapu se přezdívá „dvoudenní Pohoda pro mladší generaci (konkrétně 16-30, abychom někoho neurazili)“, ale pátý ročník piešťanského festivalu s takto silným line-upem zaslouží lépe definované místo na středoevropské festivalové scéně.

Queens of the Stone Age opět v Praze, tentokrát v královském sále

Queens of the Stone Age už jsme v pondělí nevítali u nás zdaleka poprvé, relativně krátce, pouze rok po jejich vystoupení na Rock For People, se jejich fanoušci dočkali samostatného koncertu v pražském Foru Karlín.

OFF Festival – neodolatelné alternativní krówki

OFF Festival je droga a Artur Rojek nejoblíbenějším dealerem. S chirurgickou přesností dvanáctiměsíčního intervalu totiž pravidelně rozdává intenzivní a inspirativní třídenní narkotikum, z něhož člověk žije celý další rok.

Zastavit se v čase a prostoru – Neutral Milk Hotel v Praze

Přivézt do Prahy Neutral Milk Hotel je krok z pořadatelského hlediska docela odvážný. Přestože kapela v zahraničí vyprodává a zájem, v MeetFactory převládala účast cizinců a klub by dobrou polovinu lidí navíc ještě snesl.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.