Foto: Glass Animals + Pumarosa, Praha – Roxy, 8. 11. 16

Britská čtveřice Glass Animals ve své hudbě kombinuje prvky indie, popu, experimentálního hiphopu a elektroniky. Minulý týden do Prahy společně se svou hudbou přivezli obrovskou nálož energie, se kterou se kapele podařilo zaplnit celé Roxy. Atmosféra nenechala nikoho chladným, tančilo se v obou patrech klubu. Předkapelou byla britská Pumarosa v čele s krásnou a třpytivou zpěvačkou Isabel Munoz-Newsom za kytarou. Požitek jak sluchový, tak vizuální.

Foto: Nouvelle Prague, Praha – Areál pivovaru Staropramen, 5. 11. 16

Již počtvrté se sešli odborníci z oboru a poprvé také snad pár hlav z širého lidu, aby se hovořilo české hudební scéně v mezinárodním kontextu. Nouvelle Prague se tentokrát odehrálo po dobu dvou dnů v areálu smíchovského pivovaru. V sobotním dopoledním a odpoledním bloku, který zachycuje galerie, bylo přiblíženo mj. to, jakým způsobem se (v hudbě) propagovat, přibližovalo se, jak zacházet s kanály YouTube a na závěr proběhla Michalem Kaščákem (Pohoda festival, Bez ladu a skladu) moderovaná diskuse o tom, zda může kytara zachránit demokracii.

Foto: Yves Tumor + Elysia Crampton + NAAFI, Praha – Underdogs' Ballroom & Bar, 28. 10. 16

První warmup party ke Creepy Teepee, které vskutku čeří vody poklidného tuzemského festivalového počínání, se odehrála v prostředí Eternie, před měsícem založeného prostoru postaveného na zásadách DIY. V podzemí budovy na ulici Nádražní na pražském Smíchově se zároveň otevřel klub Underdogs' Ballroom & Bar. 

Foto: Midi Lidi + Mayen + Lazer Viking / Sabrehart + Ventolin, Brno – Fléda, 8. 11. 16

„Jediný koncert Midi Lidí v Brně v roce 2016“ zahájili hosté Lazer Viking / Sabrehart a Mayen, samotní „Milí Lidi“ zahráli necelý dvouhodinový koncert, ve kterém představili především skladby z nového alba Give Masterpiece a Chance!, ale nezapomněli ani na skalní fanoušky a zahráli i starší písně. Kromě Petra Marka, Prokopa Holoubka a Tomina Kelara se na pódiu objevila i zakládající členka skupiny Markéta Lisá. Večírek na brněnské Flédě zakončil Ventolin svým DJ setem.

Kabinet potměšile nestoudných múz: Tommy Genesis

Tommy je nestoudná a za hranicemi explicitních textů si uvědomíš, že drží otěže, i kdyby se to projevovalo předávkováním přisprostlé rozkošnosti…

Foto: Golden Oriole + Horacio Pollard + Crystal Coyōtl + Lebanon + No.c, Olomouc – Divadlo na cucky, 6. 11. 16

Když jsme dostali echo, že v neděli jedou kolem Golden Oriole a Horacio Pollard a nemají kde hlučet, nemohli jsme jinak. A tak se nám z domácí zastávky na malé šňůře, stal jednonoční fesťák a celou neděli jsme vařili salát.

Foto: The High Corporation, Olomouc – Jazz Tibet Club, 2. 11. 16

Koncentrace lidí v kšiltovkách nebývá v olomouckém Jazz Tibet Clubu obvykle příliš vysoká, občas je sem ale přivádějí multižánrové lahůdky, které tu a tam provětrají zdejší klasicky jazzový...

Nejčernější čerň a sedmý kruh pekla

Kapela si dává na čas a když si MC Ride ledabyle střihne opožděnou zvukovku (Guillotine), započne totální apokalypsa. Šlapky v prvních řadách převlečené za patnáctileté holčičky (nebo naopak?) padají pod tíhou masy do změti plastových kelímků, piva a pika.

Foto: Death Grips, Praha – MeetFactory, 24. 10. 16

V některých případech si rozumíme, v davu bych byl ušlapán, jsem varován, a tak stojím na jednom místě a přeci chci blíže, snažím se pro mě nezvykle pozorovat na výšku, působí to náhle jako šíp, který je hnán do rudého oka, a já cítím pot, chmýří pouštního běžce, napnutou kůži, ostřejší světla, ústup barev.

Uvnitř Archy, na koncertě Swans

Podobně přehnaný status má i délka setu či intenzita vystoupení, kvůli které je zvykem tahat z temnoty pseudointelektuálovy duše přirovnání o venčení iracionálních běsů, doplněná o poznatky ze školní exkurze v třineckých železárnách.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.