Seznamte se: First Aid Kit

Fanoušci tradičního folku by měli zbystřit své smysly – z chladných severských lesů si totiž v těchto dnech začíná prosekávat svou cestu sesterské duo First Aid Kit.

Poslední dva žijící Brouci: Ringo Starr

Před dvěma týdny jsme se detailně zaměřili na post-beatlesáckou kariéru Paula McCartneyho a nyní stejně pohlédneme i na dalšího dosud žijícího člena z legendární Fab-Four.

Seznamte se: Ed Sheeran

Pokud někdo dosud dělil svět pop music na dvě části, měl by pomalu začít uvažovat nad tím, že tahle bipolarita dále není možná. Snad dříve platilo, že na jedné straně tu byly hvězdy typu Lady Gaga s velkým produkčním týmem za zády...

Seznamte se: Other Lives

Kvůli dnešnímu přesycenému trhu je mnohdy velmi obtížné zaujmout širší škálu posluchačů a pokud nežijete zrovna v epicentru hudebního dění, situace je ještě o to složitější - své by o tom mohlo vyprávět i mnoho českých kapel.

Poslední dva žijící Brouci: Paul McCartney

John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr si od svých rozverných počátků vytvořili během let kultovní status a když se koncem roku 1970 definitivně rozpadli, miliony lidí z celého světa kromě truchlení také netrpělivě očekávali, jakou cestou se hudebníci vydají.

Reakce z redakce 2011: koncerty, festivaly a promotéři

Konečně se dostáváme do finále naší čtyřdílné redakční bilance loňského roku. Po albech, objevech a zážitcích se závěrečný díl věnuje živé muzice - koncertům, festivalům a jejich promotérům.

Reakce z redakce 2011: nejlepší a nejhorší zážitky s hudbou

Více či méně zajímavé, pozitivní i negativní, veselé i smutné. Zážitky s hudbou mohou být jakéholiv. Abychom naši výroční bilanci trochu odlehčili, přinášíme vám ty nejlepší a nejhorší zážitky, s jakými jsme se 2011 setkali.

Seznamte se: Foster the People

Během loňska jste jejich songy museli už někde slyšet, jen jste možná nezaregistrovali jejich jméno. Je nejvyšší čas to napravit, protože kalifornská kapela Foster the People se dostává do povědomí celého světa závratnou rychlostí.

Reakce z redakce 2011: nejlepší alba

Do nového roku opět vstupujeme bilancí desek, které nás nejvíce zaujaly v tom předchozím - 2011. Nejčastěji skloňovanou deskou je Let England Shake zpěvačky PJ Harvey. Shoda se našla také u Fleet Foxes, Kasabian Portugal. the Man nebo Björk.

Videotipy speciál: Nej_____ hudební videa roku 2011 (I.)

Videotipy jsou už po několik let jedním z našich kmenových seriálů. S blížícím se koncem roku 2011 je na čase zrekapitulovat, co zajímavého se na poli hudebních videí událo. Nejzajímavější? Nejlepší? Nejoblíbenější? Vzali jsme si předponu "nej-" a dosadili za ni mnohé.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.