Echolokátor: Rimbaud (Jacaszek, Budzyński, Trzaska) – Ja to ktoś inny

Ne každému básníkovi se povede, aby byl čten i bez donucení vzdělávacích ústavů a aby byl navíc nesmrtelnou inspirací dalším umělcům. Jean Arthur Rimbaud to ale má v kapse. A projekt polských hudebníků Michała Jacaszka, Tomasze Budzyńského a Mikołaje Trzasky je mnohem víc než jen zhudebnění veršů. Seznamte se s nadčasovou, resp. mimočasovou nahrávkou. Ukázkou z ní je schizofrenní skladba Ja to ktoś inny .

Echolokátor: Subject Lost – Insanity Is How Lost You Are

Subject Lost se mění a proklamované náznaky před deskou Nemesis se s prvním singlem podtrhují. Vítejte v jeho novém hudebním světě, kde zbytky struktur ustupují zacyklené a zcela abstraktní pocitomalbě a kde vesmír je mnohem blíže, než si myslíme.

Echolokátor: Coals – Weightless

Katovický OFF Festival každoročně představí početnou řádku domácích alternativních želízek. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Ze všech polských klubových nadějí se mi do paměti nejvíce vryli Coals.

Echolokátor: Rabit - Pandemic

Nezávislý label Tri Angle Records si za pět let existence stihl na poli alternativní hudby vybudovat slušné renomé díky své schopnosti vydávat žánr definující, sofistikovanou elektroniku vysoké kvality. Letos na jaře rozšířil portfolio o dva umělce, vycházející z londýnského grime - Texasany Lotic a Rabit.

Ostře sledované songy: Moses Luster and the Hollywood Lights - I'm The Lion

Johnny Cash a Charles Bukowski měli dítě. K prvním narozeninám mu darovali klávesy z výprodeje, k těm druhým krabičku cigaret. Třetí narozeniny už slavil chlapec sám, když jej zapomněli pod kulečníkovým stolem v kasinu uprostřed Las Vegas.

Ostře sledované songy: Jason Isbell - Children of Children

Jason Isbell hraje tradiční jižanský folk a za sebou má taky poněkud tradiční životní příběh hudebníka. Na začátku tisíciletí prožíval úspěšné chvíle s rockovou kapelou Drive-By Truckers, s nimiž nahrál 3 oceňované desky, jenže zároveň si vypěstoval závislost na alkoholu.

Ostře sledované songy: Cheveyo – Summer Ease

Cheveyo, něco jako duchovní valečník v řeči indiánů. Jméno, které pokradmu začíná rezonovat, souřadnice sever, Život v lesích, Pavilon M2. Kytary zde sice mají pré, ale kromě lesního rohu posluchače ovanou ještě tibetské mísy, zvony a jiné šamanské, blíže nespecifikované nástroje.

Ostře sledované songy: Unknown Mortal Orchestra – Multi-Love

Na svém letošním albu Multi-Love se Unknown Mortal Orchestrapředvádějí v eklektičtější podobě, oproti jejich předchozí desce II se produkce dostává do popředí, ale je to nadmíru vyleštěná, kreativní a zábavná produkce.

Ostře sledované songy: ±0 – 04

V tom městě na severu / chladném, deštivém občas pěkně sprchne. Jedním hutným červencovým přívalovým deštěm jsou i liberečtí ±0. Sychravý post-punk, studená kytarová fronta, která se převalí v šesti minutách a zaryje se hluboko pod kůži.

Ostře sledované songy: Jacek Sienkiewicz – Drifting

Jacek Sienkiewicz přináší osobité zádumčivé techno, které se nebojí detroitských tradic ani moderního experimentování a které se otevírá a láme na hranicí vědomí a ve zvukových oparech nabízí psychoanalytickou transkripci vlastní iracionality.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.