The Smashing Pumpkins - Billy Corgan a ti zbylí

Možná některé ze zarytějších fanoušků nadpis trochu namíchne, avšak pokud se na historii této chicagské kapely podíváme ze všemožných úhlů, vždy nám vyjde jedno - není a nikdy nebylo důležitějšího článku, než je frontman Billy Corgan.

Seznamte se: Ringo Deathstarr

Trio Ringo Deathstarr je často považováno za potomky shoegazové legendy My Bloody Valentine a skotské rockové formace z konce osmdesátých let The Jesus and Mary Chain.

Jean Michel Jarre - Když zvuky mají duši a nástrojům vládne chemie

Francouzský multiinstrumetalista, pionýr elektronické hudby přezdívaný hudební mág nebo klávesový kouzelník, zavítá již popáté do České republiky. Jeho show jsou vždy velmi očekávaným hudebně-vizuálním zážitkem.

Seznamte se: Giles Corey

V dnešním díle pravidelné rubriky Seznamte se si představíme sólovou tvorbu amerického muzikant Dana Barretta vystupujícího pod jménem Giles Corey. Ten byl doposud známý jako člen shoegaze-metalového seskupení Have a Nice Life.

Elliott Smith - trpký příběh jednoho písničkáře

Dnes tomu bude již osm let, co svět předčasně opustil hudebník Elliott Smith. Bylo mu tehdy 34 let, za sebou měl několik opěvovaných sólových alb, ale také spoustu nezáviděníhodných bojů s depresí a s tvrdými drogami.

Objevujte s námi: J

Obstarává všechny nástroje a sám si je nahrává pomocí levného mikrofónu ke Skypeu. Přesto dokázal s tímto minimem zaujmout veřejnost, včetně naší redakce. Představujeme vám mladého lo-fi písničkáře Jakuba Jiráska alias J.

Seznamte se: tUnE-yArDs

První věc, která vás pravděpodobně praští do očí, je styl, kterým se rozhodli tUnE-yArDs ozdobit svůj název. Nejsem asi sám, kterému podivný mix velkých a malých písmenek evokuje snahu puberťáků o to, být co nejvíce cool.

Kasabian – Zpátky do budoucnosti a k pravěkým kořenům

Elektroničtí vizionáři s rock’n’rollovým přístupem vydávají za pár dní novou desku Velociraptor! První singl Switchblade Smiles zní velmi přesvědčivě a naznačuje, že tahle parta z anglického Leicesteru vás má čím překvapit.

Seznamte se: The Shivers

Možná není zvykem se teprve nyní seznamovat s kapelou, která má na kontě šest studiových alb. The Shivers jsou velmi nenápadným úkazem na indie scéně, ale kdo je jednou objeví, nemůže už zapomenout.

Red Hot Chili Peppers - Sex, drogy a funk

Právě v těchto dnech přichází kalifornská čtyřka Red Hot Chili Peppers s dlouho očekávanou deskou I'm With You. Pojďme se tedy nyní k výročí desátého alba podívat na příběh této party detailně.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.