Praha, Basement bar. Tam se zítra uskuteční koncert holandské rockové/post-punkové kapely Labasheeda, která vyjíždí na turné po Evropě k propagaci své nové desky Changing Lights. Doprovodí ji pražští Hissing Fauna a Politische Gespräche Verboten.
Američtí Built to Spill se nedávno vrátili s novou deskou Untethered Moon. A fanoušky nečeká žádný krok do neznáma - spousta kytar, ošklivý obal, bizarní klipy. Nutno dodat, že ten poslední, k písni Never Be the Same, je snad nejpovedenější, s kterými dosud přišli.

Nikdy jsem se nesnažil vnímat hudební nahrávku jako něco uzavřeného. Pokud to je možné, stavím ji vždy do nějakého širšího kontextu, přečtu pár rozhovorů, vyhledám dema, případně nějaké rarity...

Mark Kozelek je pověstný svou láskou k Evropě, do ní se často vrací i několikrát během jednoho roku. Navštěvuje země severské, jih, Velkou Británii, jihozápad... nicméně Česku i Slovensku se neustále „vyhýbá“. I tak ale budou mít čeští fanoušci příležitost tohoto plodného písničkáře zastihnout.

Nikdy jsem se nesnažil vnímat hudební nahrávku jako něco uzavřeného. Pokud to je možné, stavím ji vždy do nějakého širšího kontextu, přečtu pár rozhovorů, vyhledám dema, případně nějaké rarity...

S novou deskou se zítra vrací také Noel Gallagher a jeho High Flying Birds. Poslechněte si demo k čerstvému singlu The Dying of the Light. Na rozdíl od projektu Beady Eye, za kterým stojí Noelův bratr Liam, stojí tohle opravdu za pozornost.
Největším hudebním tahákem pro letošní rok bude ve Veselí nad Moravou už zavedený multižánrový festival Svátek Bláznů, který představí kritikou respektované Planety, Kalle, nebo zavedené WWW s Pavlem Fajtem.
Modest Mouse už ze své blížící se novinky představili 4 skladby. Vykrádačka, nuda, zdánlivá nevýraznost. Avšak The Ground Walks, with Time in a Box, to je konečně trefa do černého. Šest minut slasti.
Americká formace Warpaint se sice svou eponymní druhotinou připomněla teprve loni, nicméně už nyní představuje novou skladbu. A to ještě údajně není vše, mělo by se jednat teprve o první píseň ze slibované série.
Letošní rok se nese ve znamení comebacků indie velikánů devadesátých let. Po Modest Mouse, kteří se s řadovou deskou vrací po 8 letech, oznámil svou novinku i jejich velký vzor, kapela Built to Spill.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.