Sedm let čekání utne dnešní desátá večerní. Skotská dvojice Boards Of Canada pustí své Tomorrow's Harvest, které se na pultech obchodů objeví 10. června.
Předtuchy se naplnily, jak se zdá - svědčí o tom přinejmenším skladba Kleště, nesoucí netypicky zvýrazněný zpěv v rytmu danse macabre.
WWW, trojúhelník Sifon-Typlt-Milesa, udeří na pražskou Roxy. Dnes večer za doprovodu Pavla Fajta skupina pokřtí své dlouho očekávané album Atomová včela, které nadto doplní kniha s texty a fotkami Ivana Pinkavy.
Dvojice alternativních velikánů přidává, Annie Clark a.k.a. St. Vincent a David Byrne posílají do světa nové EP. Téma se nezměnilo, opět mají hlavní slovo dechy, a tak novinka, která je zdarma ke stažení, nese jméno Brass Tactics.
Atypický Island uzavřel májovou sérii Itch My Hahaha nejroztančenějším parketem. Předzvěst naděje (islandského) popu se potvrdila. Ještě před tím Kabinet MÚZ otevřel nový projekt Pina z Puding Pani Elvisovej, Kasioboy, a Hermigervill, jenž se posléze připojil k "disco bigbandu 21. století".
Island platí za pořádný vykřičník s každým dalším počinem. Nejinak je tomu u Retro Stefson, sedmičlenné úderky, co klepe na naše hranice. Premiérově je hostí dnes brněnský Kabinet MÚZ, zítra olomoucký Jazz Tibet.
Kdysi, v dnes již neexistujícím, malém kopřivnickém klubu, se stěny rozechvěly, div nepraskly. Oxymorón, radostí zapraskaly, se naplnil. Dnes se ten pocit vrací, vzdouvající vlna jej obrací dovnitř. Rohovor s WWW okolo nové desky nesoucí jméno Atomová včela: Lubomír Typlt a Ondřej Sifon Anděra.
Závan polských lužin udeřil do prken Kabinetu MÚZ. Třetí ze čtyř májových Itch My Hahaha seancí se nesla ve značně poklidném tempu, jež nastolila česká harmonická dvojice Sky to Speak, kterou vystřídal snad za každou cenu experimentující Lutto Lento.
Nejnovější skladba z dílny Lany Del Rey se nese v rytmu Velkého Gatsbyho, s nímž toho má mladičká hvězda společného víc, než se na první pohled může zdát. Zítra putuje nová adaptace z pera Baze Luhrmanna také do českých kin.
Už jen dva dny zbývají do vydání dlouho vyhlížené Random Acess Memories. Daft Punk stojí před velkou výzvou, kterou vytvořilo sedm let mlčení. Nyní se naskýtá pohled do pracovny, originální fantastické vesmírné lodi, z níž Daft Punk posílají pár sekund otvíráku.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.