Drain Gang Drain Gang

Po bouři na Krýpku míří Drain Gang udeřit na Brno a Prahu

Po letní návětěvě festivalu Creepy Teepee se švédský kolektiv Drain Gang znovu vrací do Česka, tentokrát do brněnského Kabinetu Múz a pražského Underdogs'. Drain Gang aka Gravity Boys je spojení raperů Bladee, Ecco2k, Thaiboy Digital a producenta Whitearmor. Poprvé se dostali do podvědomí roku 2014 díky svým alternativním a emocionálně nabitým soundcloudovým DYI trackům.

Kolektiv je propojený s Yung Leanem a jeho Sadboys, po jejichž boku stanuli i jako support na turné. Je možné se těšit se na mix trapu, R&B a cloud rapu, který je charakteristický svou mlhavou "lo-fi" produkcí a éterickými hlasy. „Jejich zvuk se neustále vyvíjí, ale ponechává si své hlavní charakteristiky, kterými jsou autotuned vokály s těžkými beaty, temnými melodiemi s množstvím basů a lomenými rytmy,” uvádí průvodní zpráva k nadcházejícímu koncertu. „Tahle estetika potvrzuje jejich styl, který se stal kultem ve sféře hudby i módy.” Říjnový příchod Drain Gangu předznamenává i dva měsíce staré album D&G, kterému dominuje track Black Boy. Tento projekt je o to více vzrušující, že Ecco2k jen málokdy vydává nové tracky a D&G je jejich prvním skupinovým albem. 

Support v Brně obstará slovenské producentské duo Conspiracy Flat, slovenský raper ZMRD a tamní Babyboys z uměleckého kolektivu Babypool.
 
Drain Gang, Brno – Kabinet Múz, 16. 10. 17
Drain Gang, Praha – Underdogs', 18. 10. 17
 

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.