Holly Herndon, LGW? 2019 Holly Herndon, LGW? 2019 Libor Galia

Holly Herndon míří do Prahy. Zahraje na Alternativě a vystoupí na Synapsi Knowledge

Americká producentka pracující s umělou inteligencí Holly Herndon v Česku vystoupí 7. října poprvé s oceňovaným albem a audiovizuální show PROTO. Holly Herndon vokální ansámbl a show PROTO, se kterou vystoupila na prestižních festivalech jako Sónar, CTM, Unsound nebo Le Guess Who?. Na posledním jmenovaném se stala bezprecedentně součástí výběru hned tří kurátorů a hned několik médií označilo její vystoupení za to nejvíce strhující a mrazivě ohromující z celého festivalu. Koncertu Holly Herndon bude předcházet její přednáška na Synapsi Knowlegde, dvoudenním setkání hudebních tvůrců v MeetFactory ve dnech 23.–24. září.

Dva dny přednášek, poslechovek, workshopů, inspirací a výzev v hudbě a na hudební scéně slibuje Synapse Knowledge, již tradiční meeting hudebníků a hudebních profesionálů v pražské MeetFactory. Kromě Holly Herndon ve smíchovské továrně budou přednášet, diskutovat a vést workshopy také Mat Dryhurst, Never Sol, Floex, Ventolin, Lenka Dusilová, Brandon Rosenbluth anebo zástupci Bastl Instruments.

Alternativa 2020 slibuje hluk, intimitu, chaos i minimalismus. 28. ročník, čtyřdenní přehlídka avantgardní a hutné hudby neomezující se na jednu úroveň pohledu, je ve znamení spolupráce, a to nejen na úrovni umělecké, ale i kurátorské. „Své střípky programu dají dohromady multidisciplinární spolek BCAA system, komunita okolo klubu Punctum – Krásovka a etablované promotérské skupiny Heartnoize Promotion a Wrong,” uvádí pořadatelé, kteří festival znovu usadí právě v MeetFactory. Vybrané večery se konají v jiných lokacích, včetně právě koncertu Holly Herndon. Další jména letošní Alternativy zatím oznámena nebyla, v mezičase se nabízí reportáž Mezi ambientem, rituálem a experimentální kompozicí z loňského ročníku.

Synapse Knowledge, Praha – MeetFactory, 23.–24. 9. 20; nutná registrace do 16. 9.
Alternativa festival, Praha – MeetFactory a další místa, 6.–14. 10. 20
Alternativa meets Heartnoize: Holly Herndon + Isama Zing, Praha – La Fabrika, 7. 10. 20

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.