Max Cooper: prostorová IDM na brněnské Flédě

Max Cooper: prostorová IDM na brněnské Flédě

Elektronický festival Echoes, pravidelně pořádaný na brněnské Flédě, po francouzském producentovi Rone uvede 3. listopadu další významné jméno: Maxe Coopera.

Prostorová, neohraničená hudba v sobě nese příběhy z přírodního světa a utváří vlastní vesmír — kinetické prostředí, v něm lze cítit každé jednotlivé vlákno. Hudba Maxe Coopera má mnoho vrstev. Podílí se na ni celá řada dalších hudebníků, animátorů a vědců. Sám Max Cooper nejen tvoří hudbu, ale má i doktorát z biologie. Londýnský producent už má za sebou dvě desky (Human, 2014; Emergence, 2016) a mnoho větších i menších EP a remixů umělců. Jeho nejnovější album Emergence navazuje na starší tracky a splétá tak síť intelektuálního projektu.

Support obstarají dva čeští producenti; pozitivně melancholický François Svalis, který se do vlastní tvorby vrhnul po dvouletém pobytu v Číně, a melodický Sonority se svými softwarovými výkřiky, který debutové album Raw vydal na londýnském labelu Distinctive Records.

Max Cooper + François Svalis + Sonority, Brno – Fléda, 3. 11. 17

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.