Zapaska - Запитайся

Před rokem vydala rozverná ukrajinská folkotronická dvojice Zapaska výtečné album Pomalu. Nově teď přichází s animovaným klipem k jedné ze skladeb. Sympatický geometrický svět plný barev vytvořil ilustrátor Oleh Ščerba. Tleskáme! Na Ukrajině se ostatně dá najít daleko víc hudebních klenotů, nedávno jsme recenzovali třeba novinku od DachaBracha a ještě jednu jarní lahůdku máme v záloze. Dozvíte se brzy.

Třetí klubová noc v Ostravě již tento pátek

Ostravu čeká již tento pátek nejzáživnější a nejdelší noc roku. Festival PENDL je největší klubová noc na severní Moravě. Již třetím rokem se v sedmi klubech slezské metropole (Barrák Music Club, Kulturní centrum Cooltour, Café Club DOCK, Gora Music Club, Marley Club, Stará Aréna, Fabric) představí interpreti se známými jmény, lokální oblíbenci i doposud neznámí talenti.

Stephen O'Malley & KTL – Live Palais De Tokyo

Rožšiřování bitevního pole je doménou Stephena O'Malleyho, význačného hráče na tvrdší, zpravidla metalové scéně. Sám O'Malley je snad nejčastěji spojován se jmény jako Sun O))) či KTL, na rakouském festivalu Elevate by se měl představit ojediněle sólově. Jak je ale u tohoto amerického tvůrce, v současnosti usazeného v Paříži, zvykem, dojít může na mnohé. Ohledávání možností kytar, zesilovače a hluku vůbec, proběhne na začátku měsíce v rakouském Grazu.

Paul White ft. Danny Brown – Accelerator

Americký rapper Danny Brown loni vydal oceňovanou desku Atrocity Exhibiton, o jejíž produkci se postaral Paul White (ten loni společně s Open Mike Eaglem vydal taky výborné album Hella Personal Film Festival). Nyní se dvojka Brown-White spřáhla znovu a je z toho povedené dvoupísňové EP, z něhož zaujme především zběsilá a krásně ujetá skladba Accelerator.

Motorama – Above The Clouds

Levitujíce v oblacích, ale stále nohama pevně zabředlí v chmurách ruského post-punku. Takto ambivalentně se bude cítit každý, kdo již tuto neděli (19. 2.) zavítá na koncert Motoramy v pražském Futurum Music Baru. Přední zástupce ruské klubové scény, kteří topí kytary v nánosech osmdesátkových syntezátorů, doprovodí nostalgický dream pop Mayen. Na únorovou pošmournost ideální kombinace. 

Grouper – Headache

Poslední dvě nahrávky Liz Harris aka Grouper jsem docela odzíval a už jsem tak nějak předpokládal, že ani nový singl Paradise Valley mě zrovna neosloví, ozvlášť když se první poslech nesl v podobně nudném duchu. Jak jsem se ale pletl – z dreampopově zamlžené skladby Headache se po pár posleších vyklubal opravdový klenot a s napětím vyhlížím novou desku.

Astronautalis – Kudzu

Andy Bothwell aka Astronautalis brázdí Českem už několik let. Za tu dobu si zde vybudoval pořádnou fanouškovskou základnu, což potvrdil už prvním českým koncertem letošního turné v Ústí nad Labem, kdy vyprodal Činoherní studio. Své sedmikoncertní tourko po Česku, při kterém navštíví třeba Brno či Kopřivnici, završí 23. února v pražském Lucerna Music Baru. Tam se vrátí po 4 letech, před ním zahraje objev posledních měsíců Aby Wolf. Nepromeškejte, Astronautalisova nová deska Cut the Body Loose je výborná.

KUF – Gold

Klávesy, kontrabas, bicí a samplované hlasy = hravá, spontánní lahůdka vznášející se na jazzově taneční vlně. Debutové album Gold, které nyní berlínské trio KUF v České republice představuje, je ale charakteristické pestrobarevnou směsí stylů. Prostě pořádná dávka jarní nálady. Stihnete je ještě dneska v jihlavském klubu Bezvědomí, zítra v olomouckém Jazz Tibet Clubu, pak v Břeclavi a Praze (Potrvá). (PS: Zpěváka na pódiu nehledejte, je ukryt jenom v krabičkách.)

Pelada – A Mi Me Juzgan Por Ser Mujer

V pražském klubu Underdogs’ Ballroom & Bar se na pátek 10. února chystá večírek s tříchodovým elektronickým menu. Potkáte se s producentem Janem Glínem, s vídeňským fetish minimal wave projektem 2 Pigs Under 1 Umbrella a hlavně s nekompromisním montrealským duem Pelada, které se v rámci evropského turné zastaví v Praze. A kdo to má blíž do Brna, může Peladu zastihnout ještě den poté v Kabinetu Múz.

Fink – Boneyard

Písničkář Fink vydává 10. března nové album. Bude se jmenovat Fink's Sunday Night Blues Club, Vol. 1. Název to naťukává, první singl Boneyard potvrzuje – tentokrát půjde o čistě bluesovou desku. A nejlepší je, že si ji budete moct užít taky živě. V Brně na Flédě zahraje Fink 17. října, o den později mu pak bude patřit pódium pražského klubu Roxy.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.