Vladimir 518 – Někdo ti něco asi vzal

Gorila anebo architekt je teďka Ultra! Vladimir 518 se nezastaví. Poté, co připravil pro Moravskou galerii výstavu Kmeny 90, ještě před nedávnem vydal nové album. Z toho je i úderná skladba, na které hostuje Logic. Následují pochopitelně koncerty, přičemž nejlepší je v létě být venku v ulicích. Anebo na festivalech. Brož se se svým ansámblem objeví třeba na slovenském Grapu.

Silver Springs – No More

Se svou svěží indierockovou jednohubkou Shelter se Silver Springs dostali do širšího povědomí a vysloužili si i značnou oblibu některých hudebních odborníků. Nyní se formace kolem kalifornského zpěváka Nika Jalauzidise hlásí s novým singlem No More, který je značně zadumanější a zvukově plující v naléhavějších popových vlnách. Skladba nahraná v libereckém studiu Resound předznamenává nové EP Oceans, které vyjde na podzim. Poslechnout si k ní můžete navíc tři remixy z pera Zagami Jericho, Kyófú a Thrown.

Little Husky – Black Monday

Pamatujete si, jak se v lednu slušní Češi bouřili proti multikulti propagandě, když na ně z letáku Lidlu vykouknul černošský model? Tuhle výsostně trapnou sondu do duší některých občanů teď satirickým pamfletem zpracovává pražský indiefolkový písničkář Little Husky ve své nejnovější skladbě Black Monday. Je předzvěstí desky Fleeting Moments, která vyjde v průběhu pozdního léta.

Flash The Readies – Obodin

Když se festival neomezuje pouze na přinášení hudební zábavy, ale nabízí i nějaký přesah, je to vždy skvělé. A když se rozhodne pomáhat, je to ještě lepší. V neděli 18. 6. se v Olomouci uskuteční první ročník festivalu WaveBEAT. A bude pomáhat nadaci Šance. Na její konto poputuje nejen výdělek festivalu, ale také výtěžek z dražby zlaté desky a dalších artefaktů Davida Kollera, pivovar Chomout pak z každého prodaného piva pošle dvě koruny. Dorazte a smáznete dvě mouchy jednou ranou – užijete si hudbu a pomůžete těm, kteří to potřebují.

Venerence – Black Obsidian

Je libo berlínské techno v těch nejtemnějších odstínech? Kolektiv Wrong již zítra (16. 6.) pořádá v pražském Underdogs' showcaseový večer s berlínským kazetovým labelem s příznačným názvem Total Black. Představí se experimentální minialistické zlo Američana Venerence, definice černoty německého Entertainmenta a tvůrce tvrdšího EBM Halva Drøma. Českou scénu zastoupí one-man projekt False Trance, v němž nalezneme stopy Lightning Glove, Sister/Body či Head in Body.

Mogwai – Coolverine

Není většího překvapení, když se věci, o kterých jsme se domnívali, že jsou dávno zapomenuté, dočkají reinkarnace. Srdce se mi proto zatřáslo radostí při zprávě, že skotská post-rocková formace pracuje na novém albu Every Country's Sun, jehož vydání je naplánováno na první září letošního roku. Jako malou ochutnávku vydali před pár dny nový, trochu melancholický a trochu dada, ale hlavně pohlcující klip k písni Coolverine.

Priessnitz – Žena

Umělec do svého díla vždy dává co nejvíce ze sebe. Důkazem toho jsou i ručně malované covery posledního alba kapely Priessnitz s názvem Beztíže. Formace před pár dny vypustila i nový klip k písni Žena, ve kterém taktéž můžeme vidět grafické prvky originálního přebalu. Drobný příběh o strachu a svazující touze, se kterou se potýká hlavní hrdinka, natočila v americké poušti režisérka Tereza Srbová společně se svým manželem, kameramanem Tobiasem Queisserem.

Björk – Notget

I když poslední album islandské divy Björk s názvem Vulnicura vyšlo již před dvěma lety, stále je z čeho čerpat, jelikož se jedná o skutečný zpěvaččin masterpiece. Důkazem toho je i zbrusu nový klip k písni Notget, který byl v premiéře uveden tento týden na výstavě Björk digital v Los Angeles. Udělejte si pohodlí a plnými doušky si jej vychutnejte.

Arcade Fire – Everything now

Arcade Fire – aneb kapela, která mi před lety otevřela dveře do světa indie – přivítala léto novým klipem k písni Everything now z připravovaného stejnojmenného alba. Ačkoli první tóny naznačují tajemné futurično, které mi do stylu této kanadské party moc nesedí, následuje střih a všem známá melodie s pozitivní aurou, píseň jako stvořená na cesty.

Paper Beat Scissors – Lawless

Kanadský písničkář Tim Crabtree se k nám vrací rád. Již počtvrté, tentokrát i s celou kapelou, se pod monikerem Paper Beat Scissors představí na pozvání kolektivu Landmine Alert v Praze již 8. 6. v Potrvá. Přiveze s sebou novou, z lisovny ještě horkou desku All We Know. Zasněný subtilní indie folk se sametovým hlasem, který sem tam vybuchne v emočně silné erupci a pak se opět zklidní do šeplavého módu. A za tím vším stopy Arcade Fire nebo Becka.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.