Leto – Sochy

Jen malý Krok pro člověka... Leto před pár dny vydali novou desku a aby to bylo vše krásnější, po první vlaštovce nyní Palma „namalovala“ klip ke skaldbě Sochy. Nechejte se vtáhnout do introvertního pulsujícího indiepopového světa a zapomeňte se při cestě na nekonečnou silnicí. A u toho nezapomeňte objednávat.

Mac DeMarco – On The Level

Kdo touží po festivale megalomanštějšího ražení, nalezne místo zaslíbené v místě, kde Dunaj protíná Maďarskou metropoli. Právě v Budapešti se totiž letos uskuteční 25. ročník festivalu Sziget a 31. května končí možnost koupě zvýhodněných vstupenek. Týdenní hudební párty (9.–16. 8.) tradičně nabízí zeširoka rozkročený line-up, jehož jména oscilují od absolutní alternativy po absolutní pop. Příkladem budiž Mac DeMarco, který se v harmonogramu potkává s interprety jako Pink, Kasabian, Wiz Khalifa, Birdy, Interpol, Pj Harvey, Billy Tallent a mnoho mnoho dalšími.

Role – Ztracená

Již zítra (27. 5.) zakončují Role s Bad Karma Boy své společné československé miniturné. Závěrečný večírek s kytarovým noise-popem a soulový zasněným electropopem se bude konat v naší oblíbené kopřivnické Mandale. Tam se mimo jiné už příští týden odehraje povedený start festivalové sezóny. Koncert Role a Bad Karma Boy může být pro blízké i vzdálené vítaným prologem.

Hollywoodfun Downstairs – Dresden Dreams

Naked Gay Kid uvádí: Hollywoodfun Downstairs, Jack the Hipper, Dáša Fon Fľaša. Již dnes v Brně partička promotérů ovládne tamní Bajkazyl, kam přiváží novozélandskou úderku Hollywoodfun Downstairs, „samozřejmě totální hovada kterejm není vůbec rozumět, takže s nima bude určitě sranda”. Ty uvedou místní Jack the Hipper a Dáša Fon Fľaša, který dodává: „Last-minute je vraj vždy najvýhodnejšia ponuka. Pivec, pokec, muzika, kamoši, kiwi pre každého.” Slovy NGK indie něco nebo tak něco. Tak se za nimi zastavte.

Riff Raff – I'm not Waiting on the Summer

Muzejní noc míří do Brna, všechna tamní muzea a jiné kulturní instituace tak v sobotu 20. otevřou své brány i po své tradiční zavírací době a nabídnou bohatý program dlouho do noci. V rámci toho je možné se těšit také na koncerty, od těch trochu nám vzdálenějších (jako benefiční vystoupení Vojty Dyka) přes Besední dům až třeba k varhannímu koncertu v červeném kostelu. A proč ta skladba výše? To jen že máme do neděle (nejen) pro Brněnské soutěž.

Soutěž: Riff Raff

SOUTĚŽ: Riff Raff v rámci svého světového turné míří také vůbec poprvé do Česka. „Nestoudně excentrický rapper z Houstonu a popkulturní ikona. Žije blyštivým luxusním stylem, což je i námětem většiny jeho songů,” uvádí Fléda, s níž ve spolupráci ohlašujeme soutěž o třikrát 2 vstupy na událost, která se odehraje 30. května. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku, do předmětu zprávy uveďte „Riff Raff – soutěž” a připojte důvod, proč byste měli vyhrát právě vy. Které jméno ze současného světového hip hopu hrálo na Flédě posledně? Nápovědu naleznete v sekci živě na našich stránkách.

PSH – Fuck Off

Zavírá se Husova! Růžový tank Davida Černého stojí na Komenského náměstí a je tak k vidění přes celou brněnskou Husovu ulici. Na té se již odpoledne odehraje oslava výstavy Kmeny 90, kterou pro Moravskou galerii přichystal Vladimir 518. Jelikož má doporovodnou událost na starost label Bigg Boss, čeká Brněnské také pořádná oslava, zahrají PSH, WWW, Garage and Tony Ducháček a DJové Richie + Amma. Vstup je pochopitelně volný, a tak by byla chyba to Brno dneska minout.

The Necks – Fatal

Třicet let na scéně, patnáct alb na kontě, kultovní status. Australské trio The Necks, pohybující se na pomezí instrumentálního (dark) jazzu, improvizace a ambientu, si svými hypnotickými a cinematickými melodiemi získali silnou reputaci po celém světě. Nyní se tito protinožci vypravují rozeznít své omamné světy i k nám. Ve čtvrtek 11. května se představí v olomouckém Jazz Tibet Clubu.

Kirov – Кругами

Jak se kuje prog-rock a post rock v Petrohradu? O tom se můžete přesvědčit na koncertě Kirov, jedné z těch výraznějších sychravých kytarovek z Ruska. Od 10. do 12. května zvládnou v Česku hned tři koncerty. Desátého května v brněnském Bajkazylu spolu s Noir Voir, 11. května v kopřivnické Mandale s Neurit a 12. května v Bruntále s At Bona Fide a Social Party. Ruština a bolavé výkřiky.

Sifon – Goodbye Village, Hello Sea

Dälek se vrací do Brna a také Prahy. Kultovní trio ve složení MC Dälek, DJ rEk a Mike Manteca představí nejnovější album Asphalt for Eden. „Po pětileté pauze Dälek znovu testují, kam až může hip-hop v kombinaci s mnohovrstvými sonickými experimenty zajít,” uvádí Bigg Boss. Progrese k progresi! Z Prahy brněnské se Dälek přesune do pražského klubu Mayapur pokojíček, industriálních střev pražského jihu, kde se navíc předství sólově Ondřej Anděra alias Sifon z WWW. Příslibem je jak materiál z eponymního debutu z roku 2015, tak nová tvorba.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.