WWW – Auto

U příležitosti výstavy Kmeny 90 bude party, obligátně v duchu devadesátek. První oznámené jméno patřičně ztělesňuje pestrost labelu Bigg Boss, který za událostí, která proběhne v půli května uprostřed Brna zcela zdarma. Během vyhlášení cen Vinyla přitom Ondřej Anděra prohlásil, že než vydají nové album, nejméně v Praze nezahrají. Alternativní hiphop WWW v Brně doplní žánrově zcela odlišní Garage and Tony Ducháček, nebude to tedy jen stájová přehlídka, ale nostalgie, která nezapře žádnou důležitou alternativní skupinu, která v té době působila. A další přibudou!

Zvíře jménem Podzim – Neděle

Zvíře jménem Podzim je kapela složená z lidí, kteří se potkali na cestě, kteří chtějí radost ze společnýho setkání přetavit v podzimní album. Tolik ke skupině, kterou loni na podzim založil Jakub König alias Kittchen. Písnička, která má navodit nostalgii a připomenout dětství. „Všichni chceme bejt aspoň na chvilku šťastný,” nese se skladbou, kterou doprovází lyric video. Nějaký příběh, rozmáchlé aranže. Album vyjde na podzim a Neděle je dalším lákadlem.

Coals – S.I.T.C.

Naši polští oblíbenci Coals, kteří noří intimní folk do elektronických mlh, před časem bohužel museli odvolat své pražské vystoupení. Nyní se tento klenot scény našich severních sousedů vrací nečekanou absenci napravit. Již dnes v Klubu FAMU zahrají společně se slovenskou psychedelií Max Bazowski a temnou pražskou elektronikou 7/9.

Weird Candle – Psychic Controller

„Těžké rytmy bicích automatů, temné synťákové linky a texty s tak hezkými tématy jako bizarní paralelní reality, okultismus či touha po nočních dobrodružstvích,” uvádí se k hostům sedmého pokračování potěmnělých veříků Wrong. Weird Candle zatím vydali tři alba, to poslední loni. Elektronický projekt Roberta Piersona pak předvede „zmutované variace taneční hudby, EBM.”  Již dnes v Punctum„Hráno živě na Roland synťáky na pokraji zhroucení.” 

Inside: Bastl Instruments

Ne nadarmo se říká „Zlaté české ručičky“. Při troše trpělivosti a šikovnosti je možné vytvořit takřka cokoliv. Důkazem toho jsou i nadšenci ze skupiny Bastl Instruments, kteří ve svém ateliéru dávají život malým součástkám, ze kterých následně vznikají nástroje buď do kapsy, nebo do velké syntezátorové soustavy. Brand hudebních nástrojů z brněnské dílny funguje již od roku 2013 a za dobu svého působení sklízí velké úspěchy. Mimo „bastlení“ jsou  aktivní například na svém youtube kanálu, kde vydávají videa o svých výrobcích nebo i jak je používat. Nyní dávají do zákulisí nahlédnout Electronic Beats.

Soutěž: Jenny Hval

Bratislavský prostor pro současnou kulturu A4 hostí již příští týden vystoupení jedné z nejprovokativnějších současných umělkyní. Jenny Hval je právě na turné ke svému aktuálnímu albu Blood Bitch a AlterEcho ve spolupráci s A4 přináší soutěž o dvakrát 2 vstupy. Pod jakým pseudonymem dříve Jenny Hval vystupovala? Správnou odpověď lze zaslat do nedělního večera s předmětem „Jenny Hval – soutěž” na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do zprávy prosím dále uveďte celé své jméno a třeba důvod, proč by se mělo štěstí usmát právě na vás.

Astronautalis – Sike!

Úterý převlečené za pondělí – instantní zrada. Lidé by řekli, že prodloužený víkend je požehnání. Ne, je to peklo, které vás rozhodí na celý týden a druhý den před osmou ráno jen skučíte v lavici nebo v kanclu a kelímku kávy šeptáte „Za co?“. Pokud vás ani třetí kelímek nenakopne, vyzkoušejte osvědčený životabudič ve čtyřech minutách – a ještě k tomu legální!

Samavayo – Oblivion

Dobří holubi se vracejí. Německá sebranka Samavayo po roce opět míří do Brna, kde se představí na velikonoční neděli 16. 4. Pro předčasnou pomlázku si můžete dojít do Bajkazylu. Nadělovat se bude nejen stoner rock se stadionovou ambicí výše jmenovaných, ale též další těžkotonážní riffy ze spolkové republiky. Se Samavayo dorazí totiž též Shotgun Valium. Večírek pořádají Naked Gay Kid, kde naleznete i kus naší redakce. Tudíž schavalujeme.

Chris Travis – Live From the Creek

Další z koncertů, který spadá pod showcase festival Itch My Ha Ha ha, slibuje večer s palčivou příchutí toho nejzajímavějšího ze současného amerického rapu. Už zítra bude totiž pódium brněnského Kabinetu Múz patřit Chrisi Travisovi. A taky domácímu labelu Opak Dissu, který se postará o support.

The Bug – Mi Lost

Druhý víkend Donaufesitvalu je nabitý jmény jak Actress, Ben Frost anebo The Bug. Ten se zde spojí se svou dlouholetou rapperkou Miss Red. S jejím rapem o bojích a vraždách se Donaufestival rozžhaví do ruda. Du steckst mich an! Přečti si naši reportáž z loňska.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.