Cigarettes After Sex – Nothing's Gonna Hurt You

Milióny zhlédnutí, přitom stále bez debutového alba. To jsou v úspěších Cigarettes After Sex, kteří vyprodávají koncerty – včetně toho brněnského, který se odehraje už tuto sobotu. „Název kapely napovídá, že by se při jejich poslechu mělo ležet v posteli,” lakonicky konstatují z Flédy. „Při živých vystoupeních ale panuje nadpozemská atmosféra, která dokáže pohltit a nutí k tanci.” Brooklynská skupina na debutu neúnavně pracuje, a tak se je na co těšit. 

February – Hide Me Under Autumn Leaves

SOUTĚŽ: Zánět šlach si nevybírá. Dnešní večírek v Olomouci s Acute Dose a ROLE tak přichází o druhé jmenované. Náhrada se však povedla sehnat na výsost skvostná. Z nedaleké Ostravy přijedou February, nakažlivá kytarovka tak akorát melancholická a tak akorát britsky přidrzlá, že to dotáhla až do loňského Czechingu. A my vám nabízíme bleskovou soutěž o 2x2 vstupenky na tuto akci. Stačí do 16:30 poslat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. odpověď na otázku: Jakému umělci nedávno naživo zahráli Acute Dose jako doprovod? Nápovědu hledejte v našich galeriích.

MIK MUSIK showcase – very past and very present

… Bartek Kujawski, John Lake a Iron Noir. Rezonovat s nimi budou pánové z kolektivu AVA, kteří vystoupí jednak sólově Ssnurssla a Sun Drugs (ex-Sky to Speak), jednak dohromady. „Hypnotické polyrytmie a tribální groove proložené hybridními formami basové hudby jsou základní rysy dj setů dvojice promotérů a producentů z brněnského AVA kolektivu,” uvádí pořadatelé v popisu události, která slibuje za málo peněz hodně muziky. Koštéři i tancechytiví hledači netradičních zvuků mají čtvrteční program jasný.

Katarína Máliková – Zrána

Katarína Máliková, jedna z postav námi popisovaných post-folklórních tendencí na slovenské i české hudobné scéně, se objevila ve World Music Charts Europe. U top desítky, jak konstatuje festival Pohoda, kde se Máliková letos představí, je to přitom teprve potřetí, co se tak vysoko objevuje album ze Slovenska. V tom žebříčku pak jsou dále i Les Amazones d'Afrique, kteří v Trenčíně zahrají rovněž. Život si neprespať, život si neprepásť. Nezbezvedomieť si život! World music i pro alternativce.

Bigyuki – Red Pill Blue Pill

Může hrát jazz v Boiler Room? Pokud jste vizionář jako Bigyuki, pak ano. Japonec, toho času usazený v USA, totiž ve své tvorbě nekonvenčně míchá klavírní jazz, hip hop, elektroniku i soul. Silný groove s proměnlivou rytmikou, který skýtá na poli jedné skladby nespočet překvapení. Vlnění, ba dokonce tanec zaručeny. Už v sobotu (1. 4.) s přitom Bigyuki premiérově představí v Česku. Stane se tak v Olomouci v Jazz Tibet Clubu. Pokud můžete, nemiňte.

Foxing – The Medic

Strahovská Sedmička je známá tím, že se tam vždycky vleze mnohem více lidí, než na kolik se kapacita zdá. A o nedělním večeru (2. 4.) v ní navíc hrají Foxing, zajímavý missourský úkaz na pomezí post-rocku, math-rocku, folku a emo. Není tak důvod zvažovat, jestli se na větrnou hůrku vydat. Kór když Foxing doplní ještě kanadský slowcoreový písničkář Fog Lake. Ladmine Alert nabízí další zajímavý večírek se zaoceánskou hostinou.

Noirepolde | Adam Pakosta | Aitcher Clark – Petra

Dnes, 29. března, se po celém světě slaví International piano day. A post-klasici a klavíristé z celého světa při té příležitosti na oslavu vysílají speciální či šuplíkové kompozice. Pozadu nezůstali ani tuzemští hudebníci. Pianista Noirepolde, houslista Adam Pakosta a elektronik Aitcher Clark (Awali) představují skladbu Petra, která se z křehkého, ryze klavírního počátku postupně nabaluje dalšími nástroji a vrstvami až v komplexní a hutnou melancholickou baladu.

Haiku Garden – Rosetta

V době, kdy vznikal náš článek o slovinské scéně, byli sotva v plenkách. Dnes už jsou Haiku Garden jednou z nejvýraznějších alternativních kapel své země a výrazně nakukují i do zahraničí. Jejich kombinace dravějšího shoegaze a rozšafných psychedelických a dreampopových ozvěn se již ve středu (29. 3.) představí v pražské (A)VOID Floating Gallery. Večírek pod hlavičkou Heartnoize Promotion doplní ještě nizozemský chameleoon IX, který míchá hip hop s osmdesátkovým elektropopem a šedesátkovým popem.

James Blake – My Willing Heart

Některé nabídky se zkrátka neodmítají. A tak když herečka Natalie Portman čeká dítě, zlehka se upouští od původních plánů. Jak jsme se doslechli během loňského ročníku slovenské Pohody, James Blake původně ke svému třetímu albu žádný klip nechtěl. Důvodem byla skutečnost, že jakýkoliv vizuál odpoutává od sdělení, což je u písničkáře – navzdory všemu šperkování a výrazné produkci – stěžejní. Ale ruku na srdce, tenhle černobílý klip, v němž se vznáší člověk ve vodě a jako ve snu, ten jinak dobré skladbě, potažmo albu, příliš nesluší, je to vše předvídatelné a lehce otřepané.

Timber Rattle – Harsh Noise

Mystický šamanský drone folk, pastorální atmosféra, všechny přímky sbíhající se do jediného cíle – duševní katarze. Newyorští Timber Rattle jsou nepolapitelní poutníci, kteří raději svou misi plní naživo než ve světě internetu. Nyní brázdí Evropou a neopomenou přitom úctyhodný počet českých měst. Stačí si vybrat – Brno, Kopřivnice, Praha, Pardubice, Liberec, Vernéřovice (Soulkostel), Tábor, České Budějovice. Každý den jeden komorní koncert od 26. března do 2. dubna, často se super hosty.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.