Scrape Sound slaví 25 let. V Praze jim zahrají Slim Cessna's Auto Club

Oslavy čtvrtstoletí promotérské značky Scrape Sound se odehrají v netradičním, nedávno otevřeném prostoru nákladní lodi Altenburg 1964 spolu s jejich srdeční záležitostí Slim Cessna's Auto Club. 11. června jim budou sekundovat ještě krajané The Kill Devil Hills a Aran Epochal. 

V pražských Holešovicích zakotvil Altenburg 1964

Minulý rok touto dobou lidé z Polygonu a Nitevibes otevírali ve Vršovicích prostor Ankali. Lokální techno scéna našla pevnou základnu a věhlas klubu, rostoucí každou rozduněnou akcí, již překročil i hranice ČR. Možná podobný příběh se započne v sobotu 2. června vedle Trojského mostu. Na svědomí všechno mají tentokrát mládežníci z Bike_Jesus a Pragotron Baru, klubu, jejž bohužel letos na jaře nadobro pohřbila plánovaná výstavba nové čtvrti a také „nechuť Českých Drah k jakýkoliv kultuře, která zavání volnějším pohybem lidí a jejich myšlenek v prostorách, kde není na každým rohu zábradlí a u každý díry značka ‚pozor díra‘.“ 

Průřez českou alternativní scénou v Jeseníkách

Co se stane, když spojí své síly a kreativní nápady pár kamarádů s podobným hudebním souzněním a citem pro akci? Správně, zavání to DIY festiválkem. Jesenicko již tuto sobotu navštíví KITTCHEN + Aid Kid, Flash the Readies, Pacino a další zvučná jména současné české alternativy, plus pár menších uskupení. Spousta hudebníků, co zde vystoupí, jsou navzájem spřízněni, a tak bude vše probíhat především v duchu přátelství a společného hudebního nadšení. Kde? Vrbno pod Pradědem. 

Devátý ročník Drug Me Festu se přesouvá do Prahy

Třetí červnový víkend proběhne v Praze kultovní Drug Me Fest, jehož předchozí ročníky probíhaly na půdě únětického Kravína. Do Prahy tak zavítá festival pro příznivce vintage zvuku, starých zesilovačů, obouchaných kytar a naleštěných kožených bot. Program se odehraje na dvou místech, páteční v žižkovském klubu Theremin, sobotní pak v ojedinělých prostorech bývalých karlínských kasáren. Celou akci pořádá kromě tradičních Drug Me Records nově také spolek It's not broken it's vintage.

Chee Chaak vol. 5 ve jménu kolektivů a spolupráce

Pátý ročník ostravského festivalu Chee Chaak klepe na dveře. Line-up je kompletní a my se opět můžeme těšit na záživný hudební program složený z kombinace převážně tuzemských kytarovek a elektra. Vyvrcholení roční práce nezávislého promotérského kolektivu z Ostravy se bude konat druhý červnový víkend a, stejně jako loni, se odehraje venku na Provoze Hlubina ve znamení spolupráce (ne že by to jindy bylo jinak).

Mayen vydávají bilanční debut So Far So Good

Dreampopová pětice z Prahy vydává debutové album So Far So Good, které tvoří šest převážně milostných písní. Už singl Gone napovídal změnu ve zvuku kapely, ale hlavně v přístupu ke skládání, lo-fi zvuk byl vyčištěn, což napovídal už singl Gone.

Opavský Freiplatz. Ještě větší platz a ještě víc frei.

Již tento víkend 25. a 26. 5 se noční Opava znovu propojí klubovou nocí Freiplatz. Devět různých prostorů nabídne širokou paletu žánrů. Od popu a rocku přes reggae a punk až k folku či pestrým odnožím elektronické hudby. Šestý půlročník ani letos nezapomíná na posluchače alternativní a experimentální hudby, na které čeká už od začátku pestrý program.

Zasnít se, odevzdat. Rhye, smyslný orchestr intimity, ovládne Prahu

Šlo o vzletnou, romantickou serenádu, když se Rhye rozezvučeli poprvé. Nyní se v továrně rozprostře očistná lázeň sestávající se z dojmů, které za sebou zanechá ukončený vztah. Rhye vypráví o proměně, sebrání sil a opětovném nalezení potěšení ze života. Mike Milosh se svým komorním ansámblem si zas jednou omotá MeetFactory kolem prstu 12. června.

Echolokátor: Panenské plameny – Modelář

Už od prvního slova alba Poníčky veteránského super-seskupení Panenské plameny, zaseknutého ve smyčce, se vyvolává energická psychedelie. A té se také posléze dostává zadost – jak ve formě hudební, tak lyrické.  

Stínítko. Tajemná zpověď sólového projektu Čáry života

Jan Boroš z Fiordmoss bere do rukou deníček a ve svém rodném jazyce do něj píše příběhy o lidech, které zná nebo potkává. Cestuje z místa na místo a v cizích bytech texty hudebňuje  a pomocí svého počítače nahrává. Píše se rok 2012 když, zrovna v Berlíně, dává život svému sólovému projektu Čáry života.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.