V klipu k singlu Roza je Never Sol lapena magickým koloběhem života

Pár hodin po půlnoci, spánek v nedohlednu, prázdný byt a v něm piano. Možná tak nějak vznikl baladický singl Roza – nebo to tak aspoň zní. Sára Vondrášková aka Never Sol v něm vsadila na absolutní intimitu a sázka vyšla.

Lunchmeat Festival se rozrůstá, tři dny obklopí iluze idolu

Kreativní studio zaměřené na digitální média, specializované na design, interaktivitu a uživatelskou zkušenost chystá další ročník své vlajkové, stejnojmenné lodi neboli festivalu Lunchmeat. Od roku 2010 se pražský festival soustředí na představování těch zvučných a neotřelých jmen na poli elektronické hudby. Letos poprvé přitom bude kdysi celovečerní festival třídenní, což s sebou nese více prostoru a jmen. A celé to obklopí idea zkoumání, co pro společnost představuje idol.

For You Katrina ohlašuje album a českou premiéru, představí se na Creepy Teepee

Komunitiní a v jistém smyslu kultovní festival Creepy Teepee se letos v Kutné Hoře odehraje již podeváté. Podruhé se pořadatelé z kolektivu AM180 usadí na tři dny v areálu někdejší Vitamíny, představovat se bude také tentokrát heterogenní směs tvůrců, kteří nejednou přesáhnou k mimohudebnímu světu.

Mark Lanegan se vrací, nové album představí na podzim Brnu i Praze

Uhraničivý baryton se znovu rozezvučí. Počátkem loňského roku Mark Lanegan doma v LA sbíral nápady, které měly být základem jeho nového alba, když jej kontaktoval Rob Marshall ohledně nového projektu. „Oba se poprvé setkali v roce 2008, kdy Marshallova stará kapela Exit Calm předskakovala Soulsavers, s kterými v té době Mark zpíval. Teď Rob nabídl Markovi na oplátku své skladatelské služby. Mark mu za tři dny poslal svých deset věcí,” uvádí pořadatelé Laneganových koncertů, které Česko čekají v listopadu. Nové album představí jak Brnu, tak Praze, tedy nejprve na Flédě, posléze v Lucerně.

Jakub Adamec vydal klip k Between You And Hapiness, připomíná tím stříhání S02O

Když ostříhali své kamarády a ostříhali také vás, vrhli se umělci na klip Jakuba Adamce, který doprovází skladbu z jeho debutu Are You Human? Confirmed. Tu a jeho tvůrce, který je jinak členem I love 69 Popgejů či dramaturgem ostravského kulturního prostoru Plato, jsme představili profilovým článkem. Tím se prolínalo několik videoklipů a v záplavě vizuálem se Jakub Adamec jal pokračovat.

Pandoo v září debutuje, zatím posílá první vlaštovku

Pandoo, eklektický romantik s houslemi a jinými hračičkami, se probudil ze zimního spánku a chystá se debutovat. Někdejší výherce 1Band2Play a Startéru chystá album, to zatím sice nemá jméno, ale mělo by vyjít pod křídly časopisu Full Moon v září. 

Blog Endemit Archives se vrhl na B4, výsledkem je EP remixů ke stažení zdarma

Neviditelná scéna předělává B4, říká jeden z členů skupiny Tomislav Federsel, který se postaral o mastering pětimístného EP. Přetvořené verze skladeb skupiny B4 od spřátelených hudebníků propojených blogem Endemit Archives vychází na Polí5, na Bandcampu jsou zároveň ke stažení zdarma.

Letní filmová škola letos vzdává poctu švédské kinematografii

Do Uherského Hradiště zveme každoročně a také letos už jsme zmínili doprovodné akce formou koncertů, výstav a divadla. Po zveřejnění celého programu nastal čas nahlédnout pod pokličku hlavního festivalového menu, kterou tvoří samozřejmě filmy.

Lokální elektronika i bohatý doprovodný program. Grape festival poosmé

O velkých jménech letošního jsme již informovali. Piešťanské letiště bude od 11. do 12. srpna tepat v rytmech osmého ročníku festivalu Grape, na kterém se představí 80 interpretů, z toho přesně 19 ze zahraničí.

Billow ohlašují debut, posílají další skladbu na cestu

Zatím stále bezejmenné album čtveřice z Veselí nad Moravou sice nemá jméno, ale vyjde na konci tohoto léta. Zastřený hlas opředený snovými tóny, to je hlavní poznávací znak skupiny, jejíž členové z někdejších Strangers in the City a dva další se opětovně potkali před třemi lety. Vzápětí také začaly vznikat skladby, z níž první, Galaxie, zněla i naším Echolokátorem.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.