The Horrors míří s novým albem do Prahy

The Horrors se s novou deskou V, která vyšla v září tohoto roku, po delší době hlásí o slovo. Klávesista Tom Cowan album popisuje výstižně: „Pokud se považujete za umělce, je přirozené se neustále vyvíjet a nehrát na jistotu, nehrát pořád to samé. Pak se z umění totiž stává kariéra.

Chee Chaak se stěhuje do Orlové. Uspořádá tam Zimnichaak

Ostravští promotéři Chee Chaak jsou známí díky koncertům, které pořádají po celý rok a jejichž vyvrcholením je červnový Chee Chaak Fest. Protože je však do června daleko a mnohým se již teď stýská po nezaměnitelné atmosféře Chee Chaaku, rozhodla se promotérská skupina udělat v lednu následujícího roku první (a možná poslední) zimní verzi – Zimnichaak.

Severská králičí melancholie aneb Sleep Party People míří zpátky do Česka

Hned dva koncerty u nás odehraje pětice dánských muzikantů spojených se jménem Briana Batze – 11. prosince na brněnské Flédě a den nato v pražské MeetFactory. Sleep Party People za sebou mají čerstvě vydanou desku Lingering, která je vpravdě severská se vším všudy. Je tedy určitě na co se těšit.

Listopadový večírek s AlterEcho: Do Olomouce dorazí ±0 a Johnny The Horse

Další z koncertů pod hlavičkou AlterEcha bude ryze kytarový. V Olomouci se v listopadu tradičně převalují husté podzimní mlhy a do těchto sychravých dní se kytarová dřeň hodí jako ulitá, soudíme. Ve středu 29. listopadu se v nových prostorech SF Mini představí ±0 a Johnny The Horse.

Kosmické duo Space love přijede na křest červenou metalízou

Po pár měsících o sobě znovu dává vědět dvojice plná vesmírné lásky – Space Love. Duo stále pokračuje ve svých zaběhnutých hipster kolejích, kterými se řítí jako Šinkansen, avšak stále má čím překvapit. Ať už to jsou rytmy hlubokých beatů, kawaii koťátka či drony v plamenech, Space Love jsou tady pro každého milovníka kvalitního elektra.

Brněnský Husův sbor v neděli opět rozezní experimentální hudba

Kdo ještě vzpomíná na intimní atmosféru koncertu Roberta Aikiho Lowea ve funkcionalistické budově Husova sboru na brněnské Botanické ulici (který se zde odehrál jako součást festivalu Expozice nové hudby 2017), může si minimálně zopakovat poslech nevšedních tónů a hluků v tomto specifickém prostředí.

Svěží vlna z Hané. Energičtí krasik vydávají EP

Když se v květnu tato olomoucká formace ukázala se singlem GoGoGirl, očekávali jsme i další brzké shledání. Stalo se. Krasik představují čerstvě vydané EP When the Night Turns into Day, na kterém uslyšíte hned tři zbrusu nové songy.

Zvíře jménem Podzim pokřtí svůj debut

Kapela, která nemá v českých luzích a hájích obdoby. Téměř dvacetičlenný orchestr Zvíře jménem Podzim brzy oslaví křest svého prvního alba, a to rovnou na třech koncertech. Projekt, který vznikl pod maskou Jakuba Königa aka Kittchen, se v průběhu nahrávání svého debutu rozrostl na unikátní hudební těleso, reprezentující z každého soudku trošku z tuzemské alternativní scény.

Indie tvrzené vysokými pecemi. Ostravští Places mají nový song.

Je to pár dní, co světlo světa spatřil nový singl Places, indie party z jádra havířské Ostravy. Novinku s názvem Goodbye to me si vzal pod svá produkční křídla Tomáš Neuwerth, známý ze spolupráce s kapelami jako Kittchen, Kafka band či Tata Bojs. O mastering skladby se postaral člen anglické kapely The Pineapple Thief Steve Kitch a celá tato krása vychází pod labelem X Production.

Hezky česky (a slovensky) aneb Nejlepší tuzemské novinky posledních týdnů

Procházíme si drobnou časovou krizí, nestíháme psát. To je fakt, za který se omlouváme. Neradi bychom vás však ochudili o to, co nás v posledních dnech a týdnech nejvíce bavilo na tuzemské scéně. Podzimní měsíce jsou tradičně plodné, a rozhodli jsme se proto připravit jakýsi stručný playlist. Třeba v něm naleznete něco, co vám proklouzlo mezi prsty.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.