Chcete ovlivnit vítěze MTV Europe Music Awards? Hlasování je otevřeno.

Srpen patřil cenám MTV za nejlepší videoklipy, 10. listopadu se dozvíme, kdo získá letos ocenění na MTV Europe Music Awards. Hlasovat může i široká veřejnost. Slavnostní předávání se bude konat v Amsterdamu.

Videotip: Frank Turner zpívá v písni Oh Brother o svém příteli

Anglický písničkář Frank Turner vydal letos v dubnu své páté studiové album Tape Deck Heart a před pár dny také vypustil další videoklip, tentokrát k písni Oh Brother. Po skladbách Four Simple Words, Recovery a The Way I Tend To Be se tak jedná už o čtvrtý singl z aktuální desky.

Mark Kozelek aka Sun Kil Moon chystá na únor novou desku, poslechněte si první ukázku

Mark Kozelek je poslední dobou opravdu nezastavitelný, letos vydal již tři nahrávky (výběr coverů Like Rats, Pearls From the Sea s Jimmym LaVallem a Mark Kozelek & Desertshore), které zabodovaly u kritiků i posluchačů...

Videotip: The Wombats představují nový singl Your Body Is A Weapon v animovaném klipu

Liverpoolské trio The Wombats o sobě nedalo dlouho vědět. Jejich poslední, v pořadí druhé album This Modern Glitch vyšlo v roce 2011 a po vydařeném pražském koncertě jsme od této kapely neměli žádné novinky.

Hudební služba Google Play Music vstoupila do České republiky

Poslech legální hudby za minimum vložených prostředků nebyl nikdy snadnější. V současnosti u nás můžeme využívat francouzský Deezer, český MusicJet a od léta nově také Rdio. K trojici u nás již přítomných streamingových služeb se tento týden přidává Play Music od Googlu.

Londýnský rapper Only Real nabízí k poslechu nové EP

Londýňan tělem i duší, dvaadvacetiletý Niall Galvin, který vystupuje pod přezdívkou Only Real (a naživo se pod tímto názvem skrývá jeho kapela), vydá 7. října své první EP Days In The City.

Hlasování na European Festival Awards je spuštěno, zvolte nejlepší letošní festival

Tak jako každý rok se po festivalové sezoně chystá udílení cen European Festival Awards. A vybírat bude nejen porota, ale také veřejnost. Hlasování bylo spuštěno 1. října a potrvá do 1. listopadu.

Arcade Fire uvedli nové skladby z Reflektoru v pořadu americké NBC

Kolem Arcade Fire je letos nebývale živo. Už v prosinci minulého roku kapela hlásila přípravy nové desky, kterou provázela velmi sofistikovaná kampaň zahrnující například sérii grafických indicií umístěných ve městech po celém světě.

Poslechněte si novou skladbu Sirens of Your Toxic Spirit od zvukových kouzelníků Of Montreal

Americká kapela Of Montreal vydává necelé dva roky po předchozí desce Paralytic Stalks novinku Lousy With Sylvianbriar. Už z prvního singlu Fugitive Air byl slyšet znatelný odklon zvukového směřování „sanfranciského alba“ od psychedelických koláží loňského počinu ke kytarovějším polohám.

Videotip: Pearl Jam v živém klipu představují novou skladbu Sirens

Říjen přinese krom jiného také desátou studiovou desku Pearl Jam, kteří dosud zveřejnili dvě nové skladby. Zatímco ve videoklipu k prvnímu singlu Mind Your Manners kritizují současnou společnost, Sirens je dramatickou baladou, kterou zachytil režisér Danny Clinch v živém provedení.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.