Aktualizováno: Irský písničkář Mundy se představí na čtyřech místech republiky

Máte-li v oblibě (nejen) irské písničkáře, neměli byste minout Mundyho. I Mundy začínal, jak je pro typického hudebníka hansardovského ražení, jako pouliční muzikant. Brzy ale ulici vyměnil za klubová pódia, nahrál několik studiových i živých alb a svou tvorbu teď přestaví i České republice.

Brněnská filharmonie se spojí s JazzFestem a nabídne koncertní fúzi

Letos v září debutuje nový festival zřízený Filharmonií Brno ve spolupráci s JazzFestBrno. Během následujících několika měsíců tak zazní v brněnském Besedním domě jazz a world music v podání zahraničních i domácích interpretů v koncertní sérii Jazz&World.

Špilberk odstartuje klubovou sezónu v Brně

Ve spolupráci s Brnem pořádá největší tamní klub otevírák sezóny, na který se jen tak nezapomene. Pod širým nebem Fléda přichystala vystoupení rovnou pěti kapel.

Videotip: Sedm a tři čtvrtě minuty nových Arcade Fire v režii Antona Corbijna

Chcete nové Arcade Fire? Máte je mít! Tohle je Reflektor, nejčerstvější skladba, doplněná v pravém slova smyslu nablýskaným videoklipem. Režisérsky se pod něj podepsal legendární Anton Corbijn.

Eggnoise jsou zpět a na konci září vydají nové album, poslechněte si singl

Zamáčknout slzu, eggnoise zase hrají! Před dvěma lety kapela oznámila, že ukončuje činnost, dnes už je ale všechno jinak. Nikdo nedoufal, že se dočkáme dalšího eggnoisího alba, a přece. Bude se jmenovat 4, vyjde 25. září a mihne se na něm taky Lenka Dusilová.

Přípravy nového alba folkových Listolet už se chýlí ke konci, křtít se bude v listopadu

Brněnští folkaři Listolet pilně připravují svoje druhé album, mají už nahrány téměř všechny skladby. Frontman Tomáš Háček teď s materiálem odjel do Karpat a nikým nerušen dává písním finální podobu.

Jazzový pianista John Medeski zahraje v říjnu Olomouci

Pro milovníky klavírních skladeb chystá olomoucký Jazz Tibet Club hudební lahůdku. Pátého října tam vystoupí americký pianista John Medeski. Hudebník, který je znám díky jazzovému triu Medeski, Martin & Wood, tentokrát zahraje sám.

Anna K. vyráží na podzimní akustické turné

Zpěvačka Anna K se rozhodla obléknout své skladby do akustického kabátku a vyrazit s nimi koncertovat. Turné bude součástí boje proti rakovině a část výtěžku půjde na preventivní program pro ženy.

Poslechněte si novou skladbu Drive od Anneke van Giersbergen

Holandská zpěvačka a kytaristka Anneke van Giersbergen, dříve známá jako frontwoman The Gathering a nyní na sólové dráze, při které také spolupracovala například s Devinem Townsendem, vydá 23. září nové album Drive. Bude se jednat o její pátou sólovou nahrávku.

Videotip: Podívejte se na klip k filmové písni Garden's Heart režírovaný Natashou Khan

Natasha Khan známá z projektu Bat For Lashes nahrála titulní skladbu k novému britskému dramatu How I Live Now od režiséra Kevina Macdonalda. Píseň Garden's Heart vznikla ve spolupráci s anglickým producentem a hudebníkem Jonem Hopkinsem.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.