Nový showcaseový festival Nouvelle Prague představí mladé kapely a anglickou písničkářku Lucy Rose

Přestože hlavním cílem nového showcaseového festivalu Nouvelle Prague je setkání promotérů a odborníků z hudebního businessu, součástí budou i koncerty mladých zámořských kapel a dvou zahraničních vystupujících, kteří už se svou tvorbou vešli do širšího povědomí.

My děti ze stanice Bullerbyn mají videoklip

Květy, ze současných folkových uskupení jméno z nejzásadnějších, se chlubí dalším videem k otvírací skladbě loni vydaných Bílých včel. My děti ze stanice Bullerbyn, původně zamýšlené také jako název alba, se dočkalo experimentálního, přesto poetického snímku.

Within Temptation na jaře zavítají do Prahy a Bratislavy

Holandští metaloví symfonici Within Temptation připravují nové album, k němuž naplánovali turné a po malé reorganizaci přichází dobrá zpráva pro fanoušky z České republiky. Kapela se zastaví i v pražské Incheba Aréně, a to 11. března příštího roku.

Videotip: Rozpusťte se v tanci, hlásají Daft Punk

Daft Punk, po sedmi letech opanující taneční parket, vzlétli. Definitivně řádný videoklip k desce Random Access Memories zahrnuje ústřední dvojici, stejně jako na poslední desce nejvýsadnější hosty.

Lenka Dusilová vydá lesní záznam živáku

Lenka Dusilová a její skupina dle posledního alba příznačně jmenovaná Baromantika chystá k vydání záznam živého vystoupení. V pražském klubu Café V Lese vystupovali po tři noci.

My Bloody Valentine si na Mercury Prize nešáhnou. Shields vysvětluje

Letos prostřednictvím dvacet let očekávaného alba se navrátila legenda. Veskrze příznivé kritiky alba m b v ovšem nepovedou k Mercury Prize, nejprestižnějšímu hudebnímu ocenění ve Velké Británii. Ani k nominaci.

Lou Reedova sbírka textů inspirovaných Poeovým Havranem vychází v českém překladu

Aby člověk někdy slyšel o básni Havran, nemusí být nijak zanícený čtenář. Toto nesmrtelné dílo amerického romantika Edgara Allana Poea je zařazeno snad do všech školních čítanek. Není ale od věci poznat kultovní báseň i z jiné strany.

Videotip: Našlapujte tiše, Junip mají (s)nový klip

Švédská kapela Junip vedená charismatickým písničkářem José Gonzálesem vydala na konci dubna eponymní studiové album. Z této již druhé řadové desky pochází i skladba Walking Lightly, které teď nově přidává na kráse i videoklip.

Olomoucký festival VZÁŘÍ nabídne nejen vizuální umění, ale také hudbu, zahrají WWW, Narcotic Fields nebo Moimir Papalescu

Festival VZáří, jehož hlavním programem je mezinárodní soutěž ve videomappingu, tedy velkoplošných projekcích na budovy, se letos v Olomouci bude konat již potřetí. Kromě dalších doprovodných aktivit, workshopů a výstav dostane velký prostor i živá hudba.

Poslechněte si: Anna Calvi nabízí další ochutnávku ze své nové desky

(Nejen) hlasově uhrančivá zpěvačka a kytaristka Anna Calvi přijde první týden v říjnu se svou druhou nahrávkou. Poslechněte si skladbu Sing To Me, která se na albu One Breath objeví.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.