Vložte kočku představují desku SEAT – elektronicky, fyzicky i živě

Pražská kapela Vložte kočku, na poli alternativy čím dál skloňovanější, v těchto dnech představuje svou druhou desku SEAT. Navazuje s ní na loňskou nahrávku TáTa, která se dočkala i nominací na Anděly.

Jake Bugg – Someone Told Me

Dnešní večer v Lucerna Music Baru bude patřit mladému písničkáři Jakeu Buggovi. Stejně jako před dvěma týdny Tom Odell, i tento nottinghamský rodák má vyprodáno. Předskakovat mu bude nashvillská kapela honeyhoney.

Pixies přišli o další basačku

V jednom roce Pixies přišli o dvě basačky. Po Kim odchází Kim druhá. Kim Shattuck tuto zprávu předala svým fanouškům prostřednictvím svého Twitter účtu.

Mount Kimbie (feat. King Krule) - You Took Your Time

Mount Kimbie udělali dva výrazné tahy u své další desky, zaprvé začali zpívat (např. hitovka Made to Stray), zadruhé přizvali Kinga Kruleho, debutanta a jednoho z největších zjevů na současné ryze písničkářské scény.

Pořadatelé Slavíka se vyjádřili k vyřazení Řezníka

Český slavík čelí salvě kritiky. Po kontroverzním vyjádření Richarda Krajča ke Karlu Gottovi však nyní převažuje vyřazení umělce, který si říká Řezník.

M.I.A. - Bad Girls

M.I.A. je na poli současné popové scény ojedinělý úkaz, který s novým albem opět vykvetl. Matangi sice spojilo pár nových skladeb s pár starými, přesto jde o konzistentní patnáctku skladeb, kde vypomáhá také neotřelý The Weeknd. A Gavras tomu s režií dává ten pořádný říz.

Videotip: Sky Ferreira láká vyjít vstříc noci

S debutovým albem si jednadvacetiletá Američanka Sky Ferreira počkala. A nyní sklízí jeden úspěch zadruhým, od kritiků si pak vyslouží nejspíš nálepku objevu roku 2013. Sky Ferreira nyní vypustila další videoklip, v němž představuje svou vizi potemnělého popu.

Kieslowski vydávají Na lože, remix Nožů je zdarma k poslechu

Jak jsme avizovali, tak se děje. „Milujeme, když někdo v našem folkaření objeví techno,“ říkají svorně Kieslowski. Šestice skladeb je takto výrazně jiná, než jakou nabídla rok stará dvojka Na nože.

Videotip: Kanye West s Kim Kardashian obdržel reakci na Bound 2

U srdce hřejivé, přesně na hranicích kýče stavěné video k Bound 2 na svou reakci nemuselo dlouho čekat. Skladba z letošního trháku Yeezus získala další video, s novým titulkem Bound 3, od Jamese Franka a Setha Rogena. A Kaney i Kim se smějí.

Tricky - Somebody's Sins

S nástupem zimy se blíží naše každoroční bilancování. Přestože se tolikrát v redakci shodneme, tentokrát to vypadá, že tento můj černý kůň letošního roku zapadne.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.