Přijíždí Mount Kimbie, kamarádi Jamese Blakea

Po půl roce se k nám vrací dvojka Mount Kimbie. Na jaře se Praze ukázali po boku The xx, nyní zaútočí v plné polní na Meetfactory. Zahrají v sobotu, 30. listopadu, a o jejich doprovod se postará Seams.

Vizionář Oval míří do Brna, už tuto sobotu

Ten výčet hovoří za vše: Björk, Ryuichi Sakamota, Apparat, Tortoise, Mouse on Mars, Squarepushera. Ani to ovšem není vše. Elektronický vizionář Markus Popp se představí poprvé v Brně pod jménem OVAL. Večer doplní ostravský Subjet Lost a Djs z brněnské platformy Hertz.

Bombarďák připomíná debut, vysílá zdarma Vánoční

Hudebně divadelní trojka, která je ve svém světě podpořena ještě vedoucím „Bombarďákem“, na začátku léta vydala debutové album.

Martin E. Kyšperský se vydává sólově, vychází Svetr

Hvězda tuzemkého folku právě vypustila novinku, jmenuje se Svetr a nese patnáct skladeb. Martin Evžen Kyšperský, známý především jako zpěvák Květů, jeden z pánů Muchy anebo nejnověji jeden z HM, uvádí že novinka byla připravována několik let.

Katarzia vydá začátkem prosince debutovou desku, poslechněte si první skladbu

Vycházející perla slovenského indie folku, Katarzia, ohlásila na 6. prosince vydání svého debutové alba Generácia Y. První skladbu z desky, Utekám, si můžeme poslechnout na zpěvaččině soundcoud profilu.

Poslechněte si: U2 sdílejí Ordinary Love, první novou píseň po třech letech

Irští rockoví matadoři U2 představují po měsíci čekání píseň Ordinary Love v celé své kráse. Skladba, která je předzvěstí nového alba a objeví se také v biografickém filmu o Nelsonu Mandelovi, se dočkala lyric videa.

Beata Hlavenková – Ιανουάριος / Ιούνιος

Občasný útěk od moderního zvuku současných kapel ke kráse minimalistické klavírní tradice neuškodí. Síla komorní klasické hudby, cit nejprostěji a nejhlouběji vyjadřující, bude vždy nadčasová a Beata Hlavenková si je toho dobře vědoma.

Ille nabízí mobilní videoklip a prosincové turné

Když máte originální myšlenku, nepotřebujete velkolepou produkci, abyste zaujali. To, že v případě nápadu si vystačíte i s minimem prostředků, dokazuje Ille, která natočila videoklip na iPhone.

Arcade Fire - Afterlife

Kanaďští velikáni se letos po třech letech vrátili se vskutku epickým dvojalbem Reflektor. Po několika posleších se ale nemohu ubránit dojmu, že disk jedna znatelně převyšuje obsah z části druhé.

Steve Hackett přijede do Prahy se skladbami Genesis

Šestého května vystoupí ve Velkém sále Lucerny v Praze Steve Hackett. Britský kytarista se sice již dlouho věnuje sólové tvorbě, neodmyslitelně se ale zapsal do historie artrockových Genesis, s nimiž hrával v sedmdesátých letech.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.