Videotip: Sky Ferreira láká vyjít vstříc noci

S debutovým albem si jednadvacetiletá Američanka Sky Ferreira počkala. A nyní sklízí jeden úspěch zadruhým, od kritiků si pak vyslouží nejspíš nálepku objevu roku 2013. Sky Ferreira nyní vypustila další videoklip, v němž představuje svou vizi potemnělého popu.

Kieslowski vydávají Na lože, remix Nožů je zdarma k poslechu

Jak jsme avizovali, tak se děje. „Milujeme, když někdo v našem folkaření objeví techno,“ říkají svorně Kieslowski. Šestice skladeb je takto výrazně jiná, než jakou nabídla rok stará dvojka Na nože.

Videotip: Kanye West s Kim Kardashian obdržel reakci na Bound 2

U srdce hřejivé, přesně na hranicích kýče stavěné video k Bound 2 na svou reakci nemuselo dlouho čekat. Skladba z letošního trháku Yeezus získala další video, s novým titulkem Bound 3, od Jamese Franka a Setha Rogena. A Kaney i Kim se smějí.

Tricky - Somebody's Sins

S nástupem zimy se blíží naše každoroční bilancování. Přestože se tolikrát v redakci shodneme, tentokrát to vypadá, že tento můj černý kůň letošního roku zapadne.

Přijíždí Mount Kimbie, kamarádi Jamese Blakea

Po půl roce se k nám vrací dvojka Mount Kimbie. Na jaře se Praze ukázali po boku The xx, nyní zaútočí v plné polní na Meetfactory. Zahrají v sobotu, 30. listopadu, a o jejich doprovod se postará Seams.

Vizionář Oval míří do Brna, už tuto sobotu

Ten výčet hovoří za vše: Björk, Ryuichi Sakamota, Apparat, Tortoise, Mouse on Mars, Squarepushera. Ani to ovšem není vše. Elektronický vizionář Markus Popp se představí poprvé v Brně pod jménem OVAL. Večer doplní ostravský Subjet Lost a Djs z brněnské platformy Hertz.

Bombarďák připomíná debut, vysílá zdarma Vánoční

Hudebně divadelní trojka, která je ve svém světě podpořena ještě vedoucím „Bombarďákem“, na začátku léta vydala debutové album.

Martin E. Kyšperský se vydává sólově, vychází Svetr

Hvězda tuzemkého folku právě vypustila novinku, jmenuje se Svetr a nese patnáct skladeb. Martin Evžen Kyšperský, známý především jako zpěvák Květů, jeden z pánů Muchy anebo nejnověji jeden z HM, uvádí že novinka byla připravována několik let.

Katarzia vydá začátkem prosince debutovou desku, poslechněte si první skladbu

Vycházející perla slovenského indie folku, Katarzia, ohlásila na 6. prosince vydání svého debutové alba Generácia Y. První skladbu z desky, Utekám, si můžeme poslechnout na zpěvaččině soundcoud profilu.

Poslechněte si: U2 sdílejí Ordinary Love, první novou píseň po třech letech

Irští rockoví matadoři U2 představují po měsíci čekání píseň Ordinary Love v celé své kráse. Skladba, která je předzvěstí nového alba a objeví se také v biografickém filmu o Nelsonu Mandelovi, se dočkala lyric videa.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.