Nylon Jail se po kouskách vrací zpět s dalším videosinglem

Odchod, který oplakal nejeden fanoušek české alternativní scény. Když před dvěma lety ohlásili Nylon Jail konec, málokdo chápal, co se stalo. Nyní se však vrací zpět i s dalším střípkem skládačky – klipem k písni Man On The Dark Chair.

John Maus představí v Praze nové album, tentokrát navíc i s kapelou

Trvalo to dlouho jak z hlediska návratu do Prahy, tak vydání dalšího alba, ale John Maus je zpět. Návrat živoucí legendy, jejíž tvorba nadále zaslouží zařazení mezi tu nejintenzivnější, nejdivočejší a nejvíc oslňujícící, bude zpečetěn dalším albem. To předchozí vyšlo roku 2011 a vysloužilo si z řad kritiků jak skrznaskrz adorující recenze, které převažovaly, tak tu a tam nekompromisně odsuzující, jen stvrzující nastolený kult.

Piper records navazují na tradici, pokračují s večerem plným koncertů

I když město tatrovek přišlo o svůj významný kulturní stánek v podobě Mandaly, přísun kvalitní muziky to nezastavilo. Již za pár dní, konkrétně 10. listopadu, můžete navštívit v pořadí již čtvrtou Piper records night. Večer pod taktovkou Piper records, se zdatným přicmrndáváním Dialog Crew, Mandala Crew, Kachnička Entertainment, Diycore a dalších darmojedů, kteří ještě stále věří na muziku a groupen love, nabídne hned čtyři zvučná jména.

Vinyla startuje další podzimní večírky. Brněnskou Prahu rozezní Esazlesa a India

Ačkoli jsou hudební ceny Vinyla již rozdány, závěrečnou ceremonií s gratulacemi vítězům to nekončí. V rámci doprovodného programu a pro zkrácení čekání na ročník nadcházející vystoupí již tuto sobotu 4. 11. dvě výrazné formace současné alternativní scény –Esazlesa a India.

Pekelné Inferno FAMUFESTu nabídne pekelně dobrý line-up

Událost, kde koncentrace hipsterů a artlove lidí bude větší než obvyklá, o to více je však bude o co stát. Letošní 34. ročník soutěžního filmového festivalu studentů filmové akademie nabídne kromě studentských snímků i bohatý doprovodný program a našlapaný hudební line-up.

Max Cooper: prostorová IDM na brněnské Flédě

Elektronický festival Echoes, pravidelně pořádaný na brněnské Flédě, po francouzském producentovi Rone uvede 3. listopadu další významné jméno: Maxe Coopera.

Lowmoe vyráží na podzimní miniturné

Živá elektro nálož na pomezí downtempa, dreampopu a IDM jde ruku v ruce s éterickými projekcemi a tancem ve slowmotion, zní oficiální definice Lowmoe. Původně sólový projekt Štěpána Kopečného (z Creaticity se postupně překřtil na Lowmoe) tento rok slaví dvě zásadní události; dubnové vydání debutové EP Authentique a červencové připojení nového člena – Nely Bártové.

Opavská klubová noc FreiPlatz s Fiordmoss, Shilpou Ray i Ventolinem vypukne už v pátek

Opavská klubová noc FreiPlatz je půlrok co půlrok, půllitr co půllitr lepší a věhlasnější. Na tento víkend si perla opavské kultury připravila nadprůměrný program přitažlivý pro všechny mládenc i stařecs.

Struny podzimu lákají na Hancockův jazz, hip hop Shabazz Palaces či na domácí a irský folk

Již tento pátek se po roční pauze opět rozezní pražské Struny podzimu. Novátorská dramaturgie láká na Hancockův jazz, hip hop Shabazz Palaces, domácí i irský folk.

Fiordmoss vyrážejí na svaté turné s Kingdom Come

Dlouho očekávané debutové album Fiordmoss s názvem Kingdom Come je venku. Před pár dny jsme Fiordmoss vyzpovídali a nyní kapela vyráží představit desku ven.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.