Beata Hlavenková – Ιανουάριος / Ιούνιος

Občasný útěk od moderního zvuku současných kapel ke kráse minimalistické klavírní tradice neuškodí. Síla komorní klasické hudby, cit nejprostěji a nejhlouběji vyjadřující, bude vždy nadčasová a Beata Hlavenková si je toho dobře vědoma.

Ille nabízí mobilní videoklip a prosincové turné

Když máte originální myšlenku, nepotřebujete velkolepou produkci, abyste zaujali. To, že v případě nápadu si vystačíte i s minimem prostředků, dokazuje Ille, která natočila videoklip na iPhone.

Arcade Fire - Afterlife

Kanaďští velikáni se letos po třech letech vrátili se vskutku epickým dvojalbem Reflektor. Po několika posleších se ale nemohu ubránit dojmu, že disk jedna znatelně převyšuje obsah z části druhé.

Steve Hackett přijede do Prahy se skladbami Genesis

Šestého května vystoupí ve Velkém sále Lucerny v Praze Steve Hackett. Britský kytarista se sice již dlouho věnuje sólové tvorbě, neodmyslitelně se ale zapsal do historie artrockových Genesis, s nimiž hrával v sedmdesátých letech.

„Debut labuť“ aneb výkvět české a slovenské scény zahraje v Café V lese

Ač to tak možná na první pohled nevypadá, zajímavé české hudby je víc než dost. Nevěříte-li, přijďte se přesvědčit v sobotu 30. listopadu do pražského Café V lese.

Videotip: Pixies natočili dráždivý pouštní klip

Zářijové EP1 vyloudilo nejeden úsměv na tváři. Po více než dvacetileté odmlce to bylo totiž první materiál, který Pixies vydali. A aby nebylo radosti málo, legendární alternativní rocková skupina přihazuje nový videoklip.

Ladě – Ostrava

Již několik dní se Ostrava probouzí do pošmourných, šedých smogových rán. Pravidelný listopadový kolorit moravsko-slezského podzimu má své smutné kouzlo a s novým, černobílým klipem Ladě může být při probuzení ještě syrovější.

Provázkové tajemství odhaleno, Liars vydají příští rok novou desku

Brooklynská experimentální skupina Liars, která na loňském albu WIXIV prožila přerod z noise-punku k elektronice, před pár dny lákala tajuplným videem na březen příštího roku. Nyní potvrdila, že tím odkazovala na nové album.

Zemřel Pavel Bobek, přední tvář českého country

Do hudebního nebe odešla výrazná tvář českého country a rock'n'rollu. Pavel Bobek podlehl dlouhému boji s těžkými zdravotními problémy. Bylo mu 76 let.

James Harries - The Man in Me

Být na koncertě Jamese Harriese znamená projet se po emoční horské dráze (poprvé je to úplně nejintenzivnější, protože nemáte vůbec tušení, jak je dlouhá, jak je prudká a kolikrát budete viset hlavou dolů).

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.