Floex míří do Londýna, do Berlína. Poté se odmlčí

Tomáš Dvořák alias Floex je od tohoto roku podepsán pod labelem Denovali, první úrodu sklidí po boku skotských Hidden Orchestra. Koncert se odehraje zítra ve známém klubu Scala.

Robbie Williams vydal swingové album, v dubnu ho přiveze do Prahy

Jedenáct let Robbie Williams Českou republiku během turné míjel (naposledy se tady zastavil s deskou Escapology). Ale příští rok se zdejší fanoušci konečně dočkají. Britský zpěvák vystoupí 26. dubna v pražské O2 aréně.

Houpací koně na novém albu šplhají na Everest

Ústečtí Houpací koně vydávají již šesté album. Novinka dostala název Everest a tak jako hora má svou jižní a severní stěnu, také deska má dvě části.

Písničkář Glen Hansard vydá za týden nové EP, vzdá hold Springsteenovi

Glen Hansard připravuje k vydání nový materiál. Na EP s názvem Drive All Night, které vyjde 25. listopadu, se objeví čtyři skladby – tři původní a jeden cover. A jím vzdává irský písničkář a zároveň frontman The Frames hold Bruce Springsteenovi.

DVA se v únoru přihlásí s kolekcí nové hudebně-dadaistické hravosti

Nenapodobitelné české hudební zjevení DVA vydá zkraje příštího roku novou desku Nipomo. Pardubické duo a nejskloňovanější jméno české hudby v zahraničí vyšle svou čerstvou nahrávku i za oceán.

White Lies – Farewell To The Fairground (živě)

Dnes večer se do Prahy opět vrací britské trio White Lies. Přijíždí sem se svou třetí deskou Big TV. Loni na Pohodě se jim vystoupení moc nevyvedlo, ale jejich předchozí návštěva Prahy na jaře 2011 vyšla na výbornou.

Kieslowski v novém, vyjdou remixy skladeb z jejich loňského alba

Všednodenní příběhy muže a ženy z loňské desky dua Kieslowski s názvem Na nože se brzy dočkají nového kabátu. Už 25. listopadu vyjde u Indies Scope pod obměněným názvem Na lože album remixů.

Suede - We Are The Pigs

Dnes večer se v Praze poprvé naživo přestaví Suede, průkopníci klasického britpopu, legenda 90. let. Samozřejmě, že je tu přítomný nebo kdesi ve vzduchu poletující onen fakt, který trochu vkrádá na mysl otázku: baví nás to ještě? Odpověď zjistíme za pár hodin v Lucerně.

Videotip: Planety novým klipem předznamenávají druhou desku

Velebená česká kytarovka a oblíbenci nezávislé, klubové generace, severomoravské Planety, se po roce uvědomují novou deskou. Album Nekonečná hudba města zapomeneš vyjde v prosinci, předznamenává ji singl Ztracený a nalezený.

Olomoučtí Hope Astronaut v sobotu pokřtí druhou desku

Přední představitelé hanácké folk-rockové scény, zadumaní Hope Astronaut, vydávají již zítra (16. 11.) svou druhou desku Someone’s Missing. Ve stejný den ji zároveň pokřtí v olomouckém Jazz Tibet Clubu.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.