James Blake - Life Round Here (ft. Chance The Rapper)

S rapem to mladičký Brit, který se nejnověji pyšní Mercury Prize, myslí vážně. Po předchozích zvěstech, které tvrdily, že zalíbení u tohoto klavíristy stoupá, se projevilo koneckonců i na desce Overgrown, kde si své zavzddal legendární RZA.

Americký písničkář Rickolus dnes odstartuje své české turné

Velký kamarád Astronautalise. Dokonce prý ten nejtalentovanější chlápek, kterého tento americký rapper zná. Taky ten, který mu napsal hitovku Measure the Globe. Přesně takhle je v těchto dnech prezentován americký písničkář Rickolus.

Písničkář Cermaque připravuje šesté album, přispějte mu na něj

Písničkář, ale i básník a režisér Jakub Čermák aka Cermaque, kterého jsme vám představovali i v Czech it, hodlá brzy nahrát nové album. Tentokrát bude od desek předešlých dosti odlišné.

Lily Allen - Hard Out Here

Lily Allen je zpátky. Po čtyřleté pauze, kterou trávila na mateřské dovolené, vypustila nové video se singlem Hard Out Here. A tato holka s ostrým jazykem si opět nebere žádné servítky.

Placebo - Special K

Už dnes večer se ve Velkém sále pražské Lucerny představí britští Placebo. Fanoušky čeká pestrý koktejl nové a starší tvorby, ačkoli převažovat budou samozřejmě písně z čerstvé desky Loud Like Love.

Poslechněte si: The National nahráli skladbu pro pokračování filmu Hunger Games

Americká kapela The National se letos po třech letech připomněla s novou deskou, ta nesla název Trouble Will Find Me a obsahovala celkem třináct písní. To ale nakonec není konečné číslo jejich oficiálně vydaných skladeb v tomto roce.

Peter Gabriel opět v České republice, příští rok zahraje v Ostravě

Peter Gabriel prodloužil své turné k pětadvacetiletému výročí legendárního alba So. Po nedávném koncertě v Praze oznámil další termín návštěvy České republiky, tentokrát se zastaví v ostravské ČEZ Aréně. Jeho příznivci ho ve slezské metropoli zastihnou 13. května příštího roku.

V březnu vyjde nové album Metronomy

Britský elektronický projekt Metronomy, za kterým stojí Joe Mount, chystá na jaro novou desku. Album se bude jmenovat Love Letters a vyjde 10. března na labelu Because Music.

Poslechněte si dvě nové skladby od Keane

Keane vydali 8.listopadu výběrovku největších hitů, kde najdete známé písně, ale také to nejlepší z b-stran singlů a dvě nové skladby. Pokud je chcete slyšet, kapela obě umístila na svůj YouTube kanál.

Dnes budou na Flédě řádit britští The Computers

Retro rock'n'roll v podání britských The Computers dnes zazní na brněnské Flédě. Koncert bude součástí série Enfilade a jako předkapela se představí garážovka ze Šumperku Dead Pope's Company.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.