Xiu Xiu se vrhnou na Ninu Simone

Tvorbu hudebnice a aktivistky Niny Simone si vezme na paškál James Stewart z Xiu Xiu. Impuls k tomu zavdala debata s Michaelem Girou ze Swans během společného turné.

Ken Hensley navštíví s kapelou Live Fire Českou republiku i Slovensko

Po loňských prosincových koncertech Kena Hensleyho, kdy vystupoval jen sólově s akustickou kytarou, se letos tento legendární hudebník a bývalý člen britských Uriah Heep vrací do České republiky.

Suede - For The Strangers

Už nezbývají ani dva měsíce a Praha přivítá Suede. Bylo na čase, dalo by se říct, sice asi půjdeme hlavně na největší hity Suede z devadesátých let, ale i nová deska nabízí pár solidních kousků.

Nezveřejněné osobní zápisky a písňové texty Iana Curtise budou publikovány

Na příští rok se chystá publikace dosud nezveřejněných zápisek a textů písní z osobních deníků Iana Curtise, zesnulého frontmana Joy Division. Kniha pod názvem So This Is Permanence: Lyrics And Notebooks vyjde na jaře příštího roku u nakladatelství Faber Faber.

Steve Vai vystoupí v Praze už příští víkend

Praha zažije už příští neděli, tedy 29. září, vystoupení virtuózního amerického kytaristy Steva Vaie. Ten vydal loni novou desku Story of Light a velmi intenzivně s ní koncertoval. Prodloužené turné letos zahrnuje asi třicet koncertů v Evropě, mezi nimiž jeden večer patří i pražské Lucerně.

Massive Attack - Babel

Hudba deštů a bouřek, rodné město triphopu, Bristol a jeho první vyslanci: Massive Attack. Z poslední desky pro dnešek vybíráme svým potleskem strhující, videoklipem dorovnávající atmosféru Paradise Circus.

M.I.A. hrozí pokuta ve výši jeden a půl milionu dolarů

Kontroverzní postava současného hiphopu zdá se zaplatí za svůj exces během loňského vysílání Super Bowlu, nejsledovanější americké televizní show. V hlavním vysílacím čase si během vystupování pod křídly Madonny totiž M.I.A. neodpustila mezinárodně srozumitelné gesto.

Pulp - Common People

Dnes slaví narozeniny Jarvis Cocker. Přejeme vše nejlepší a připomínáme si jednu ze zásadních písní jeho domovské kapely Pulp, nesmrtelné téma o rozdílech ve společnosti, o životě ze dne na den a švábech lezoucích po zdech pokoje. Common People.

Mucha pokřtí debutovou Slováckou epopej

Femipunková čtveřice Mucha, platící za objev současné brněnské alternativy, vydala 16. záři svou debutovou desku Slovácká epopej. Slavnostního křtu se dočká v Brně (25. 9.) a Praze (4. 10.)

James Blake - Life Round Here

O tom, že se James Blake sváže s hiphopem, už samotný mladý Brit, který rozvířil hladinu jak folku, tak elektroniky, básní dlouho. Na letošní Overgrown, jeho druhé desce, se spolčil kromě Briana Eno také se světoznámým RZA.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.