Videotip: Ed Sheeran nazpíval titulní píseň ke druhému dílu Hobita

Hlavní hvězdou soundtracku ke druhému dílu Tolkienova Hobita zfilmovaného Peterem Jacksonem je britský písničkář Ed Sheeran. Jeden z nejočekávanějších snímků letošního roku jde do kin opět v prosinci jako vánoční dárek.

MTV Europe Music Awards: uspěli Bruno Mars, Beyoncé i Justin Bieber

Předávání hudebních cen evropské MTV proběhlo v neděli 10. listopadu v Amsterdamu. Zabodovala v současnosti nejpopulárnější jména z mainstreamového popu, jak už bývá zvykem. Zajímavé však je, že letos každý umělec získal vždy po jedné ceně.

Poslechněte si živé nahrávky Of Montreal z alba Lousy With Sylvianbriar

Americká psychedelická indie kytarovka of Montreal vydala svou novou desku Lousy With Sylvianbriar v říjnu a kromě videa k akustické verzi skladby Sirens of Your Toxic Spirit nahrála také živě několik písní z aktuálního alba pro rádio The Current.

The Beatles - Love Me Do

V každodenním přívalu nové hudby nezaškodí si občas připomenout i nějakou tu klasiku. Právě tohle víkendové ráno jsem po čase slyšela Love Me Do od Beatles a nemohu se ubránit tomu, abych tuto skladbu nevybrala do Songu dne.

Švédská formace Movits! přijede v únoru do Prahy

Švédští rappeři Movits!, které dobře známe z našich festivalů (loni Pohoda, letos Colours of Ostrava nebo Rock For Churchill), přijedou odehrát samostatný koncert do Prahy. Své nové album Huvudet Bland Molnen představí 10. února v Lucerna Music Baru.

Tribes končí

Celkem nepochopitelně a z dosud neznámých důvodů končí společnou činnost londýnská kapela, která patřila k největším objevům v žánru popových kytarovek v posledních dvou letech. Včera přišlo prohlášení skrze oficiální facebook Tribes.

Hurts – Wonderful Life

Dnes večer už podruhé v tomto roce zahraje svým fanouškům v Praze britské duo Hurts. Kapela, která již přerostla kapacity klubů, vystoupí v Incheba Areně v areálu holešovického výstaviště. Předskakovat jim bude česká formace Luno.

Modré hory vydávají nové album, spolupracují s Katarzií

Slovenská dvojice, takřka superprojekt, včera vydala nové album. Nese dvanáctku skladeb a je v řadě druhé. Lyrik a Bene, sami o sobě legendy slovenského hiphopu, představují, jak Big Beat (ne)zapadá a (ne)navazuje na debut.

Videotip: These New Puritans představují animovaný klip k V (Island Song)

Sedmiminutový opus V (Island Song) z nové desky Field of Reeds britského tria These New Puritans dostal vizuální podobu. Video je sledem různých myšlenek a imaginací frontmana Jacka Barnetta.

Bombay Bicycle Club chystají nové album a nabízejí interaktivní video

Dost bylo ticha kolem Bombay Bicycle Club. Londýnská čtveřice připravuje na 3. února nové album. Zároveň v těchto dnech představila na svém oficiálním webu interaktivní video v podobném stylu, jako to udělali Arcade Fire.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.