Mumford and Sons ohlašují pauzu

Jedna z nejpilnějších koncertních kapel se rozhodla „vybrat si dovolenou“. Mumford and Sons oznámili, že v blíže neohraničeném následujícím období si dají pauzu od veškerých aktivit týkajících se kapely. Tedy žádné nahrávání ani koncerty.

Vyjde druhý díl nahrávek Beatles živě na BBC

V roce 1994 vyšla první část souboru nahrávek, které Beatles natočili mezi lety 1962 a 1965 pro britskou rádiovou stanici BBC. Letos se chystá další část pojmenovaná On Air – Live At The BBC Volume 2.

Eminem - Berzerk

Marshall Mathers je zpátky. Vlasy má opět na peroxidovou blond a podle prvních ukázek se vrací kamsi ke kořenům. Ke svým kořenům. Album The Marshall Mathers LP II vycházející třináct let po „jedničce“ budeme moci poslouchat od 5. listopadu.

Videotip: Kanye West se spřáhl s Charlie Wilsonem

Jedna legenda vedle druhé, takto to vypadalo dříve tento týden u Jollse Holanda. Kanye West představil v rámci právě startujícího amerického týdne alespoň projednou na evropské půdě, zároveň s Charlie Wilsonem (ex-The Gap Band), šestkrát nominovaným na cenu Grammy.

Xiu Xiu se vrhnou na Ninu Simone

Tvorbu hudebnice a aktivistky Niny Simone si vezme na paškál James Stewart z Xiu Xiu. Impuls k tomu zavdala debata s Michaelem Girou ze Swans během společného turné.

Ken Hensley navštíví s kapelou Live Fire Českou republiku i Slovensko

Po loňských prosincových koncertech Kena Hensleyho, kdy vystupoval jen sólově s akustickou kytarou, se letos tento legendární hudebník a bývalý člen britských Uriah Heep vrací do České republiky.

Suede - For The Strangers

Už nezbývají ani dva měsíce a Praha přivítá Suede. Bylo na čase, dalo by se říct, sice asi půjdeme hlavně na největší hity Suede z devadesátých let, ale i nová deska nabízí pár solidních kousků.

Nezveřejněné osobní zápisky a písňové texty Iana Curtise budou publikovány

Na příští rok se chystá publikace dosud nezveřejněných zápisek a textů písní z osobních deníků Iana Curtise, zesnulého frontmana Joy Division. Kniha pod názvem So This Is Permanence: Lyrics And Notebooks vyjde na jaře příštího roku u nakladatelství Faber Faber.

Steve Vai vystoupí v Praze už příští víkend

Praha zažije už příští neděli, tedy 29. září, vystoupení virtuózního amerického kytaristy Steva Vaie. Ten vydal loni novou desku Story of Light a velmi intenzivně s ní koncertoval. Prodloužené turné letos zahrnuje asi třicet koncertů v Evropě, mezi nimiž jeden večer patří i pražské Lucerně.

Massive Attack - Babel

Hudba deštů a bouřek, rodné město triphopu, Bristol a jeho první vyslanci: Massive Attack. Z poslední desky pro dnešek vybíráme svým potleskem strhující, videoklipem dorovnávající atmosféru Paradise Circus.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.