Sepultura vydává novou desku a přijede v únoru do Zlína

Americko-brazilská metalová formace Sepultura vydá 25. října nové album The Mediator Between Head and Hands Must Be The Heart a následné turné zahrne i Českou republiku.

Sunshine okoření turné zákulisním dokumentem

Pionýři alternativní kytarové muziky u nás, táborští Sunshine, plánují v průběhu října, listopadu a prosince sérii koncertů, na níž budou promítat svůj dokument, mapující počátky jejich hudební kariéry.

Jay Z - Picasso Baby

Jay Z přerůstá v legendu a jako mnoho dalších z jeho branže si uvědomuje, co to znamená. Dává tak najevo především adaptací Mariny Abramović, která se koneckonců v krátké exkurzi k nové desce Magna Carta... Holy Grail.

Videotip: Lucie Bílá se obouvá do tanečních střevíčků

Lucie Bílá, chameleon české pop music, má nový kabát, po teniskách, operách, superstarech, nyní útočí zpátky na diskotéky. Kontroverzně přijatá podoba několikanásobné držitelky Slavíka se završila s podobně laděným videoklipem.

David Byrne se přidává do boje proti Spotify

David Byrne se přidává do boje proti Spotify po bok takových jmen, jako jsou z největších předáci a spřízněnci Radiohead anebo Black Keys. Byrne, dříve vůdce Talking Heads, dnes spíš znám po boku Briana Ena anebo St. Vincent, se přidává na stranu bojkotu.

Lady Gaga zveřejnila detaily Artpopu

Diva z nejdivnějších chystá první listopadový týden udělat popovou revoluci. S albem, které připravuje od chvíle, kdy vyšla její druhá deska Born This Way. Nyní zveřejnila tracklist čítající na patnáct kousků.

Pixies - Wave of Mutilation (živě v Later With...Jools Holland)

Pixies se vrací do Česka, s pompou ve dvou večerech, pokaždé s jiným setlistem. Slib koncertu sezóny čeká na své naplnění. Kapela přijíždí s novým EP, my si dnes ale dáme jednu starší skladbu - Wave Of Mutilation v živé podobě, jak zazněla poměrně nedávno v pořadu BBC Later With...Jools Holland.

Mezidobí bez alb vyplní White singly. První Dead Weather už přistál

Jack White je vskutku nezastavitelný. A dnes volí místo prázdného čekání na album od The Dead Weather, kde hraje na bubny a mikrofon mu ovládá Alison Mossheart (The Kills), pár singlů. Ten první už je k poslechu.

Listolet připomíná příchozí album, pouští singl

Listolet už nám nějaký ten pátek radost dělají. S blížícím se albem, které vyjde v mžiku mezi říjnem a listopadem, se kapela připomíná s novým singlem.

Poslechněte si: Gorillaz a libanonský orchestr posílají pohlednici z Plastic Beach

Je to sice už tři roky od posledního alba animáků Gorillzaz, přesto však stojí za to připomenout desku, k níž původně měla náležet také orientálně laděná Whirlwind.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.