YouTube rozdal své první hudební ceny, zabodoval Eminem i Taylor Swift

Neznámější portál pro sdílení videa včera udělil v New Yorku své první hudební ceny. Slavnostní předávání bylo přenášeno živě přes Youtube.com a jeho součástí byla, jak velí tradice podobných ceremoniálů, vystoupení některých oceněných umělců.

Floex - Veronika's Dream

Na nedělní podvečer servírujeme temný zákusek, Veroničin sen z rukou Floexe. Už tak hašteřivá melodie si zavdává s labyrintem faunů a švankmajerovskou imaginací! Dnes (3. listopadu) v olomouckém Jazz Tibetu, zítra brněnském Kabinetu. Společně s britskou stájovou kolegyní Poppy Ackroyd.

Videotip: Kittchen má komiksový videoklip k písni EXIT

Tajemná postavička na české folkové scéně připomněla letošní desku RADIO. K předposlední písni na albu přibyl videoklip z rukou Lindy Arbanové, asistentky Katedry výtvarné výchovy UK.

Unknown Mortal Orchestra - Ffunny Ffriends

Psychedelie je v kurzu. Tak proč si nedat na víkend něco veselejšího z tohoto žánru. Unknown Mortal Orchestra vás zároveň se svými Ffunny Ffriends vás zvou na svůj koncert, který se bude konat 15. listopadu v pražkém klubu Chapeau Rouge.

Lucy Rose – Bikes (živě)

Dnes probíhá první den showcaseového festivalu Nouvelle Prague. Vystoupí na něm dosud neobjevené čerstvé talenty a večer zakončí už o něco slavnější britská písničkářka Lucy Rose.

David Bowie vydá sběratelskou edici alba The Next Day

Letošní album The Next Day Davida Bowieho se dočká vydání speciální sběratelské edice. Fanoušci se na ni mohou těšit už 4. listopadu v digitální i fyzické podobě.

Poslechněte si: Bad Religion mají Vánoce už nyní

Pokud je libo punkové Vánoce, Bad Religion nabízejí své služby. Do Štědrého dne sice zbývají ještě necelé dva měsíce, ale už teď můžete poslouchat jejich vánoční album pojmenované jednoduše Christmas Songs.

Mercury Prize letos získal James Blake

Prestižní ocenění za nejlepší album britského umělce Mercury Prize včera získal písničkář, klavírista a producent elektronické hudby James Blake. Porota mu dala přednost před široce populárními Arctic Monkeys, Foals, Disclosure, ale i folkovými perlami Villagers nebo Laurou Marling.

Tegan and Sara - Call It Off

Už tuhle neděli se v pražském klubu Roxy představí kanadská popová dvojčata Tegan and Sara. Podle očekávání přivezou především skladby ze své letošní desky Heartthrob, která mezi fanoušky starších desek vzbudila mírné rozčarování.

Justin Timberlake – TKO

Novodobý král popu se téměř po celé sedmiminutové video k singlu TKO z jeho aktuální desky The 20/20 Experience - 2 of 2 nachází v nepohodlném vztahu i nezáviděníhodné pozici. Dokáže to Justin Timberlake ustát? Více zjistíte v novém klipu.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.