Hudební služba Google Play Music vstoupila do České republiky

Poslech legální hudby za minimum vložených prostředků nebyl nikdy snadnější. V současnosti u nás můžeme využívat francouzský Deezer, český MusicJet a od léta nově také Rdio. K trojici u nás již přítomných streamingových služeb se tento týden přidává Play Music od Googlu.

Londýnský rapper Only Real nabízí k poslechu nové EP

Londýňan tělem i duší, dvaadvacetiletý Niall Galvin, který vystupuje pod přezdívkou Only Real (a naživo se pod tímto názvem skrývá jeho kapela), vydá 7. října své první EP Days In The City.

Hlasování na European Festival Awards je spuštěno, zvolte nejlepší letošní festival

Tak jako každý rok se po festivalové sezoně chystá udílení cen European Festival Awards. A vybírat bude nejen porota, ale také veřejnost. Hlasování bylo spuštěno 1. října a potrvá do 1. listopadu.

Arcade Fire uvedli nové skladby z Reflektoru v pořadu americké NBC

Kolem Arcade Fire je letos nebývale živo. Už v prosinci minulého roku kapela hlásila přípravy nové desky, kterou provázela velmi sofistikovaná kampaň zahrnující například sérii grafických indicií umístěných ve městech po celém světě.

Poslechněte si novou skladbu Sirens of Your Toxic Spirit od zvukových kouzelníků Of Montreal

Americká kapela Of Montreal vydává necelé dva roky po předchozí desce Paralytic Stalks novinku Lousy With Sylvianbriar. Už z prvního singlu Fugitive Air byl slyšet znatelný odklon zvukového směřování „sanfranciského alba“ od psychedelických koláží loňského počinu ke kytarovějším polohám.

Videotip: Pearl Jam v živém klipu představují novou skladbu Sirens

Říjen přinese krom jiného také desátou studiovou desku Pearl Jam, kteří dosud zveřejnili dvě nové skladby. Zatímco ve videoklipu k prvnímu singlu Mind Your Manners kritizují současnou společnost, Sirens je dramatickou baladou, kterou zachytil režisér Danny Clinch v živém provedení.

Beware of Darkness – All Who Remain

Pokud jste letos zavítali na slovenskou Pohodu, možná to bylo vaše první setkání s touto kapelou, a rovnou naživo a rovnou při jejich nejlepším koncertním vystoupení (jak tvrdí oni sami). Nebo se k vám dostal jejich debut, album Orthodox.

Indiepopové dívčí trio Au Revoir Simone vystoupí v Praze a Bratislavě

Elektronický dream pop tvoří dívčí trio z newyorského Brooklynu Au Revoir Simone a své nové album Move In Spectrums vydané před několika dny představí na turné, během něhož máme šanci tuto kapelu vidět naživo i v české a slovenské metropoli.

Poslechněte si nové album Country Mile Johnnyho Flynna

O novém albu anglického písničkáře Johnnyho Flynna jsme se již zmínili, oficiálně sice vychází až v pondělí 30. září, ale už nyní si ho můžete v úplnosti poslechnout skrze oficiální web umělce.

Fiordmoss na chvíli opustí Berlín, vyráží na podzimní turné

Že Fiordmoss, brněnská trojice vycházející z FaVU, přesáhla hranice, to už je nějakou tu chvíli známo. Po roce v Berlíně a nahrávání konečně plnohodnotného alba se kapela ukáže doma. V rámci podzimního turné se zastaví u nás i na Slovensku.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.