David Byrne se přidává do boje proti Spotify

David Byrne se přidává do boje proti Spotify po bok takových jmen, jako jsou z největších předáci a spřízněnci Radiohead anebo Black Keys. Byrne, dříve vůdce Talking Heads, dnes spíš znám po boku Briana Ena anebo St. Vincent, se přidává na stranu bojkotu.

Lady Gaga zveřejnila detaily Artpopu

Diva z nejdivnějších chystá první listopadový týden udělat popovou revoluci. S albem, které připravuje od chvíle, kdy vyšla její druhá deska Born This Way. Nyní zveřejnila tracklist čítající na patnáct kousků.

Pixies - Wave of Mutilation (živě v Later With...Jools Holland)

Pixies se vrací do Česka, s pompou ve dvou večerech, pokaždé s jiným setlistem. Slib koncertu sezóny čeká na své naplnění. Kapela přijíždí s novým EP, my si dnes ale dáme jednu starší skladbu - Wave Of Mutilation v živé podobě, jak zazněla poměrně nedávno v pořadu BBC Later With...Jools Holland.

Mezidobí bez alb vyplní White singly. První Dead Weather už přistál

Jack White je vskutku nezastavitelný. A dnes volí místo prázdného čekání na album od The Dead Weather, kde hraje na bubny a mikrofon mu ovládá Alison Mossheart (The Kills), pár singlů. Ten první už je k poslechu.

Listolet připomíná příchozí album, pouští singl

Listolet už nám nějaký ten pátek radost dělají. S blížícím se albem, které vyjde v mžiku mezi říjnem a listopadem, se kapela připomíná s novým singlem.

Poslechněte si: Gorillaz a libanonský orchestr posílají pohlednici z Plastic Beach

Je to sice už tři roky od posledního alba animáků Gorillzaz, přesto však stojí za to připomenout desku, k níž původně měla náležet také orientálně laděná Whirlwind.

Anna Calvi zamíří do Bratislavy, poté do Prahy

Anna Calvi, britské pěvecké jméno z nejslibnějších, se ukáže v Bratislavě 4. března, dva dny poté v Praze. Zpěvačka nominovaná na BBC Sound of 2011 představí právě vydané album One Breath.

Disclosure míří do Prahy

Největší objev elektronické taneční scény míří roztančit Prahu. V březnu dvojice rozkvete v Roxy. „Disclosure je umělecké jméno dvou DJů a producentů a zároveň sourozenců Guye a Howarda Lawrencových...

These New Puritans zahrají v listopadu v Praze na Stimul Festivalu

Londýnská skupina These New Puritans v čele s bratry Barnettovými k nám zavítá představit živě aktuální desku Field of Reeds. Svou žánrovou cestu si proklestila od post punku až k experimentálnímu minimalistickému popu, v Praze zahraje 20. listopadu jako hlavní hvězda Radio Wave Stimul Festivalu.

Chcete ovlivnit vítěze MTV Europe Music Awards? Hlasování je otevřeno.

Srpen patřil cenám MTV za nejlepší videoklipy, 10. listopadu se dozvíme, kdo získá letos ocenění na MTV Europe Music Awards. Hlasovat může i široká veřejnost. Slavnostní předávání se bude konat v Amsterdamu.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.