Vladimír Mišík nepřijme Medaili za zásluhy z rukou prezidenta

Blues rockový hudebník Vladimír Mišík oznámil, že dnes nepřevezme státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana z důvodu nesouhlasu s některými jeho kroky a postoji.

Zrní připravují vánoční koncert v kostele

Kladenská hudební perla Zrní chystá speciální vánoční koncert, kterým hodlá uzavřít etapu okolo své úspěšné loňské nahrávky Soundtrack ke konci světa. Odehraje ho v intimních prostorech barokního kostela sv. Šimona a Judy.

Zemřel Lou Reed

V 71 letech dnes zemřel americký hudebník a někdejší frontman legendárních The Velvet Underground Lou Reed. Příčina úmrtí dosud není známa, ale Reed byl již dříve ve špatném zdravotním stavu, letos zrušil turné a podstoupil transplantaci jater.

The Velvet Underground – Sunday Morning

Tyto řádky vznikaly v pohodlí načechraných, vyhřátých peřin. Důvod? Absolutní nedělní lenivost. Absolutní. Přepadla vás také?

Hurts pracují na novém albu

Tklivé synthpopové duo Hurts začalo nedlouho po vydání letošní desky Exile pracovat na svém třetím studiovém albu. Pro server Gigwise to prozradil zpěvák Theo Hutchcraft.

Colours of Ostrava 2014 odhalují první jméno, představí Johna Granta

Ostravský festival Colours of Ostrava nezahálí a necelé tři měsíce poté, co jeho dvanáctý ročník zakončil svým koncertem Jamie Cullum, začíná prozrazovat jména pro ročník následující. Do Vítkovic zavítá zpěvák John Grant.

Okurková sezóna: Metallica odehraje koncert na Antarktidě aneb Když hudebníci hrají na nezvyklých místech

Metaloví matadoři z Metallicy našli způsob, jak si zpestřit jejich dlouholetý a neutuchající koncertní život. V prosinci totiž odehrají koncert na místě, kam se mnoho lidí, natožpak hudebních kapel nedostane. Na Antarktidě.

Videotip: Arctic Monkeys propadli kouzlu traktorů

Arctic Monkeys v možná nejlepší životní formě nabízejí v pořadí třetí videoklip k písním z jejich letošní chválené nahrávky AM. Vizuálního kabátu se protentokrát dočkala skladba One for the Road.

Chilští Holydrug Couple a slowcoreoví Picastro se chystají do Česka, jejich cesty se protnou v Plzni

Na přelomu října a listopadu zavítají do Česka v rámci svého evropského turné psychedeličtí The Holydrug Couple a kanadská slowcoreová formace Picastro. Své síly poté spojí druhého listopadu v Plzni, kde zahrají v Pohoda Music Clubu

Lemolo – Letters

Rubrika „Song dne“ čas od času povoluje také sdělení osobnějšího charakteru. Pro dnešek se rozhodujeme ctěného práva využít a otevíráme srdce společně se zasněnými, psychedelií šmrcnutými, indie popovými divoženkami Lemolo.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.