Paralýzu píšících autorů chce zlomit podcast Horror vacui

Moderátor, básník a hudebník Jonáš Zbořil vytvořil pro literární spolek Poustevna šestidílný podcast, který funguje jako rádce pro píšící autory, ať už jde o prózu, poezii nebo publicistiku. Tajuplný název série Horror vacui odkazuje ke⁠ strachu z prázdna, tedy v případě zmíněné problematiky nejspíš prázdné stránky.

Magický Oneohtrix Point Never vyjde koncem října na labelu Warp

Brooklynský ambientní čaroděj Daniel Lopatin oznámil nedávno další studiovou desku. Magic Oneohtrix Point Never má vyjít 30. října na věhlasném labelu Warp. Název alba odkazuje k bostonské rádiové stanici Magic 106.7. V září zveřejnil producent první tři nové skladby a jedna z nich, Long Road Home, se nyní dočkala pozoruhodného animovaného videoklipu.

Parta vynikajících lidí vysílá Voblak a ohlašuje debut

Parta vynikajících lidí, kterou založil zpěvák a kytarista Zdeněk Lichnovský, přichází se singlem a míří nahoru. Debut Kam chceš jít, když nejlíp je tady vyjde 29. října na labelu Divnosti. Album předznamenává singl uvozený klipem, jedním dlouhým, zpomaleným záběrem.

Ostrava Kamera Oko spojuje síly s Genot Centre

Dvanáctý ročník Mezinárodního kameramanského festivalu Ostrava Kamera Oko (OKO) reaguje na nezvyklou globální situaci a odehraje se v upravené podobě. Návštěvníky čekají dva podzimní víkendy plné audiovizuálních projektů i soutěžních snímků, začne se ve dnech 25.–27. září. Druhý víkend OKO plánují pořadatelé na začátek listopadu.

Vrbenské sklárny znovu ožijí jednodenním Fajfr Štýlem

Ve zkrácené podobě se uskuteční letos malý festiválek Fajfr Štýl v prostoru bývalých skláren ve Vrbně pod Pradědem. Koncerty se vejdou do jediného pozdního dne a noci. V sobotu 12. září tuto stoprocentně DIY akci zahájí místní kapela Mis3 a poté bude následovat promítání němého filmu Cikáni (1921) podle novely Karla Hynka Máchy, které živě doprovodí Alphones. Vzápětí přijde řada na kytary a Kluky od Dolního nádraží a taky písničkáře Rabbit slow. Mezitím se uvolní stage i pro spontánní jamming.

Holly Herndon míří do Prahy. Zahraje na Alternativě a vystoupí na Synapsi Knowledge

Americká producentka pracující s umělou inteligencí v Česku poprvé vystoupí 7. října s oceňovaným albem a audiovizuální show PROTO. Holly Herndon ji představila na prestižních festivalech jako Sónar, CTM, Unsound nebo Le Guess Who?.. Koncertu bude předcházet přednáška na Synapsi Knowledge, dvoudenním setkání hudebních tvůrců v MeetFactory ve dnech 23.–24. září.

Nová dekáda Lunchmeatu

Pražský audiovizuální festival Lunchmeat loni oslavil desáté narozeniny a ani letošní komplikovaná situace, jak se zdá, nebude stát v cestě oslavě jedenácté. K té by mělo dojít tradičně na přelomu září a října 28. 9.–3. 10., kdy festival proběhne podobnou formou jako loni – tři úvodní večery v průběhu týdne na různých místech v Praze (viz třeba AV performance Dashy Rush a Alexe Guevary v pražském planetáriu na předešlém ročníku) a následně tři noci v dnes již tradičním působišti akce – podzemí Veletržního paláce Národní galerie.

Vídeňské Waves budou online, konference živě i ve streamu

Desátý ročník showcaseového festivalu Waves Vienna proběhne od čtvrtka 10. 9. do soboty 12. 9. a bude z důvodu pandemie otevřený přímo na místě jen limitovanému počtu účastníků. Díky tomu můžeme sledovat konferenční program ze SAE Institutu v živém streamu, stejně tak jako jednotlivé koncerty prostřednictvím různých vysílacích kanálů přístupných z festivalového webu. 

Beseda u Bigbítu ohlašuje zimní edici. S Katarzií, Palmou, Viah i dokumentárními filmy

Speciální edici chystají pořadatelé festivalu Besedy u Bigbítu. Přibližně třetina umělců, kteří měli vystoupit v létě v Tasově, ve dnech 4. a 5. prosince zamíří do prostor Kafé v kině a Kina Morava ve Veselí nad Moravou. Mezi prvními potvrzenými jmény Besedy u Bigbítu Winter Edition 2020 jsou Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště a Tamara. V rámci dalších programových bloků se chystají také přednášky a ve spolupráci s MFDF Ji.hlava projekce dokumentárních filmů.

Nouvelle Prague již poosmé. Pražský showcase se zaměří na středoevropský region

Hudební konference a showcase přehlídka Nouvelle Prague proběhne již poosmé. Z důvodu nových vládních opatření bude program z pražského DOX+ streamován veřejně online a z původního dvoudenního termínu se realizuje pouze konferenční část, která je plánována na 31 října. Koncerty kapel se letos neuskuteční.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.