Lunchmeat Festival aneb svátek elektronické hudby se blíží

Pouhé čtyři dny zbývají do začátku elektronické události roku – pražského Lunchmeat festivalu –, tak si pojďme shrnout, co všechno nás během tří dní (respektive nocí) čeká v letenském Veletržním paláci.

1flfsoap + François Svalis + Lowmoe = překrásné uskupení živé elektroniky v Kabinetu Múz

1flfsoap + François Svalis + Lowmoe, tři skvělé hudební projekty za jeden večer. Experimentální boyband z Brna, deep house producent z Olomouce a audiovizuální duo z Opavy. Brněnským Kabinetem Múz zazní překrásné uskupení živé elektroniky.

SUIR, Ba:zel, Libertae: snové mrazení v brněnském Bajkazylu

V brněnském Bajkazylu se již 12. 10. spojí německý post punk, český nightmare pop a post-internerový vaporwave. A prsty v tom má jeden z členů AlterEcha.

Osaměle ryzí soul. Moses Sumney míří svůj debut představit do Prahy

Říká se, že Moses Sumney má odzbrojující smysl pro humor, což je v přímém kontrastu vůči jeho tvorbě, v které je hluboce upřímný a citelně zranitelný. „Am I vital, if my heart is idle? Am I doomed?” ptá se na obligátně pojmenovaném debutovém albu Aromanticism rodilý Kaliforňan, který ve smíchovské MeetFactory vystoupí 8. listopadu.

Čtvrtá vlna akce live production elektroniky NoShit se přežene v pátek 13. října Olomoucí

Pátek třináctého v Olomouci? Místo smůly elektronický večírek. NoShit crew tentokrát přebuduje olomoucký klub 15minut na industriální zónu, plnou lesku vybroušených ploch, rachotění řetězů a odrazů zrcadel.

Klasicistní IDM producent Rone navštíví brněnskou Flédu

Flédu tento podzim navštíví hned dvě jména, která silně rezonují světem elektronické hudby současnosti – francouzský producent Rone a americký Max Cooper. První z nich přijede už 20. října.

Mount Kimbie přijedou do Prahy představit své třetí album

Třetí album, potřetí v Praze. Mount Kimbie na sklonku léta vydali jedno z nejvýraznějších alb tohoto roku, Love What Survives. Elektrizující rytmická smršť, se spoustou živých nástrojů a také plno hostujících interpretů, jako například King Krule nebo James Blake. Jde o symbiózu osvědčených postupů a spřízněných hvězd. „Byl to fascinující proces, který nás změnil jako kapelu,” řekli Mount Kimbie o nahrávání desky.

Po bouři na Krýpku míří Drain Gang udeřit na Brno a Prahu

Po letní návětěvě festivalu Creepy Teepee se švédský kolektiv Drain Gang znovu vrací do Česka, tentokrát do brněnského Kabinetu Múz. Drain Gang aka Gravity Boys je spojení raperů Bladee, Ecco2k, Thaiboy Digital a producenta Whitearmor.

Clarinet Factory míří do Paláce Akropolis s Grunik i Hidden Orchestra

Klarinetový kvartet se stáhl do ústraní jen na oko, Clarinet Factory vyšlo v březnu s Meadows, na němž se coby hosté podíleli Hidden Orchestra či folklórní soubor Grunik. Sedmé album vyšlo po sedmi letech u belgického labelu homerecords.be a nyní vyráží představit se živě.

Ette Enaka vyrážejí na evropské tour s Wild Arrows

Kapela Ette Enaka patří mezi největší objevy české alternativní scény za rok 2016. Své EP Back To Square One vydali pod novým labelem Happy Mutant, který je jednou z nejaktivnějších DIY komunit v Česku. Nyní kapela míří na turné po Evropě společně s brooklynskou kapelou Wild Arrows.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.